Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strefa parkowania zostanie poszerzona na Łazarz? Płatne parkowanie w okolicach MTP również w soboty? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Strefa parkowania zostanie poszerzona na Łazarz? Płatne parkowanie w okolicach MTP również w soboty?
31-12-2011 00:32   Janusz Ludwiczak
Prezydent Poznania Ryszard Grobelny chciałby, by od sierpnia Strefa Płatnego Parkowania obowiązywała również w soboty, a w dni robocze od godz. 8 (obecnie od 10). Strefa parkowania miałaby też zostać poszerzona na Łazarz.

Pomysłodawcą uruchomienia strefy parkowania jest Paweł Sztando, radny Osiedla Stare Miasto. Propozycja sobotniej strefy spodobała się Prezydentowi Poznania, Ryszardowi Grobelnemu.

Prezydent chciałby, by od sierpnia strefa obowiązywała również w soboty (w godz. od 10:00 do 15:00), a w dni robocze już od godz. 8:00 (obecnie od 10 do 18). Dzięki wprowadzonym zmianom miasto zyskałoby w przyszłym roku 1,5 miliona złotych.

Od maja Strefa Płatnego Parkowania objęła swoim zasięgiem również Jeżyce. Prezydent Grobelny chciałby również poszerzenia strefy na Łazarz oraz Wildę. To wiązałoby się z wydatkiem ok. 14 mln zł, tyle przynajmniej kosztowała budowa strefy na Jeżycach.

Czy strefa parkowania zostałaby wprowadzona na całym Łazarzu czy tylko w najważniejszych miejscach (np. w ciągu ulicy Głogowskiej, przy Arenie, w pobliżu Parku Wilsona i w okolicach Rynku Łazarskiego) tego na razie nie wiadomo. Najpierw zostałyby przeprowadzone analizy i konsultacje społeczne. Podobne miały już miejsce na przełomie 2008 i 2009 roku.

Strefa parkowania już od kilku lat obejmuje swoim zasięgiem okolice Międzynarodowych Targów Poznańskich (m.in. na ulicy Konopnickiej, Orzeszkowej, Śniadeckich, Zachodniej i fragmencie Głogowskiej i Grunwaldzkiej).


Komentarze (3)

03-01-2012 00:18:07
lilid
Jestem za, jeżeli to poprawi bezpieczeństwo, a nawet estetykę ( np. zmieni Kolejową 1/3 z " psiej alei" sprzątanej przez miasto tylko na sygnały mieszkańców do Czystego Poznania- liczne), w zagospodarowane miejsce parkingowe (atrakcyjne, bo bliskie Głogowskiej i Targów). Co jednak z samochodami mieszkańców pobliskich domów i kto będzie odpowiedzialny za stan tych nowych miejsc?
03-01-2012 00:08:33
REDAKCJA
Muszę przyznać Panu rację. Na Matejki nie ma (jeszcze póki co) strefy parkowania. W pobliżu jest tylko na Konopnickiej, Orzeszkowej, Śniadeckich (od Grunwaldzkiej do Parkowej i na Grunwaldzkiej (od Bukowskiej do Szylinga). Dziękuje za uwagę. Pozdrawiam.
02-01-2012 23:51:59
Stefan
Na Matejki wcale nie ma strefy, chyba że coś przeoczyłem. Jeśli jest, to proszę powiedzieć w którym miejscu?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 26-05-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Grill Show

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: