Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wandale niszczyli wiaty na Roosevelta, MPK przeniosło je na przystanek naprzeciwko Centrum Targowego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wandale niszczyli wiaty na Roosevelta, MPK przeniosło je na przystanek naprzeciwko Centrum Targowego
24-12-2011 10:46   Janusz Ludwiczak
Od ponad trzech miesięcy nieczynny jest przystanek tramwajowy na ulicy Roosevelta. Stojące tam wiaty zostały już zniszczone przez wandali, którzy wybili szyby na nieczynnym przystanku. MPK postanowiło przenieść wiaty na tymczasowy przystanek znajdujący się naprzeciwko Centrum Targowego.

Przebudowa ulicy Roosevelta na Euro w Poznaniu to fajna rzecz. Jednak dlaczego jedni budują a drudzy psują/dewastują. Idąc ulicą vis a vis MTP stoi przystanek tramwajowy z rozbitą wiatą. Zastanawiam się dlaczego czy ta sama wiata będzie po przebudowie? Dlaczego wybito aż trzy szyby. Jeśli będzie nowa wiata to dlaczego nie przeniesiono tam gdzie nie ma wiat? Jak można fizycznie wybić szybę, gdyż ona jest od strony zewnętrznej. Rozbili ją wandale - to gdzie ochrona? Rozbili ja robotnicy, ale w jaki sposób? Rozbili ją robotnicy bo się nudzili? - pisze na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) nasz internauta Karol Kroll.

MPK postanowiło naprawić wiatę i przenieść ją na tymczasowy przystanek "Most Dworcowy" znajdujący się na ulicy Głogowskiej, naprzeciwko Centrum Targowego.

Przenieśliśmy wiatę z przystanku na ul. Roosevelta, żeby służyła pasażerom korzystającym z przystanku przy Moście Dworcowym. Komu potrzebna wiata na nieczynnym przystanku? Tylko wandalom. A na przystanku przy moście Dworcowym, chronić będzie pasażerów przed opadami i wiatrem - mówi Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

Po naszej interwencji w listopadzie na tym samym przystanku pojawiły się ławki, o czym więcej w artykule: "Na przystanku przy Moście Dworcowym pojawiły się ławki".

Pasażerowie mogą też spocząć na ławkach w oczekiwaniu na autobus na przystanku "Rondo Kaponiera", na którym zatrzymuje się obecnie dziewięć dziennych linii autobusowych (nr 48, 59, 63, 69, 77, A, L, a także "za tramwaj" T1 i T2), a także osiem nocnych (nr 238, 239, 240, 242, 249, 251 i 252). O sprawie pisaliśmy jako pierwsi w pierwszej połowie września w artykule: "Nie ma gdzie usiąść na Kaponierze. Przystanek przeniesiono, ale zapomniano o ławkach".

Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Karol Kroll (1-7), Janusz Ludwiczak (0,8-12)

ZOBACZ TAKŻE: Na przystanku przy Moście Dworcowym pojawiły się ławki

ZOBACZ TAKŻE: Nie ma gdzie usiąść na Kaponierze. Przystanek przeniesiono, ale zapomniano o ławkach

ZOBACZ TAKŻE: Na przystanku przy Rondzie Kaponiera w końcu stanęły wiaty, będą też ławki

ZOBACZ TAKŻE: Nowe wiaty przy Zachodnim

ZOBACZ TAKŻE: ZTM na przystankach linii nr 64 ustawił nowe wiaty

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (1)

24-12-2011 13:11:55
alibabbba
huraaaa mamy nowy przystanek
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: