Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Operator dźwigu do marca zostanie w areszcie. Dźwigowy był już karany za jazdę po pijanemu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Operator dźwigu do marca zostanie w areszcie. Dźwigowy był już karany za jazdę po pijanemu
22-12-2011 22:03   Janusz Ludwiczak
Operator dźwigu, który na początku zeszłego tygodnia spowodował katastrofę na budowie nowego budynku Dworca Głównego co najmniej do marca posiedzi w areszcie. Tadeuszowi M. grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Tymczasem jak informuje czwartkowy "Głos Wielkopolski" operator dźwigu był już dwukrotnie karany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Przypomnijmy. W poniedziałek 12 grudnia ok. godz. 11 na budowie nowego budynku dworca głównego przewrócił się dźwig. Po wypadku operator dźwigu uciekł z miejsca wypadku. Policjantom udało zatrzymać się dźwigowego. Okazało się, że miał 2,74 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ramię dźwigu runęło na znajdujących się na budowie pracowników. Jeden mężczyzna spadł z wysokości 4 metrów. Początkowo podejrzewano, że ma złamaną nogę. Okazało się jednak, że ma uszkodzone więzadła. Drugi mężczyzna, którego przygniótł dźwig zmarł w szpitalu niecałe cztery godziny po wypadku.

Prokuratura postawiła dźwigowemu zarzut spowodowania katastrofy budowlanej ze skutkiem śmiertelnym. 52-letni Tadeusz M. został aresztowany na trzy miesiące. Dziś decyzję podtrzymał Sąd Odwoławczy. Dźwigowy w areszcie posiedzi przynajmniej do 12 marca. Grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Tymczasem jak informuje czwartkowy "Głos Wielkopolski" operator dźwigu był już dwukrotnie karany za jazdę pod wpływem alkoholu. Tadeusz M. dostał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2013 r.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: