Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Operator dźwigu do marca zostanie w areszcie. Dźwigowy był już karany za jazdę po pijanemu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Operator dźwigu do marca zostanie w areszcie. Dźwigowy był już karany za jazdę po pijanemu
22-12-2011 22:03   Janusz Ludwiczak
Operator dźwigu, który na początku zeszłego tygodnia spowodował katastrofę na budowie nowego budynku Dworca Głównego co najmniej do marca posiedzi w areszcie. Tadeuszowi M. grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Tymczasem jak informuje czwartkowy "Głos Wielkopolski" operator dźwigu był już dwukrotnie karany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Przypomnijmy. W poniedziałek 12 grudnia ok. godz. 11 na budowie nowego budynku dworca głównego przewrócił się dźwig. Po wypadku operator dźwigu uciekł z miejsca wypadku. Policjantom udało zatrzymać się dźwigowego. Okazało się, że miał 2,74 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ramię dźwigu runęło na znajdujących się na budowie pracowników. Jeden mężczyzna spadł z wysokości 4 metrów. Początkowo podejrzewano, że ma złamaną nogę. Okazało się jednak, że ma uszkodzone więzadła. Drugi mężczyzna, którego przygniótł dźwig zmarł w szpitalu niecałe cztery godziny po wypadku.

Prokuratura postawiła dźwigowemu zarzut spowodowania katastrofy budowlanej ze skutkiem śmiertelnym. 52-letni Tadeusz M. został aresztowany na trzy miesiące. Dziś decyzję podtrzymał Sąd Odwoławczy. Dźwigowy w areszcie posiedzi przynajmniej do 12 marca. Grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Tymczasem jak informuje czwartkowy "Głos Wielkopolski" operator dźwigu był już dwukrotnie karany za jazdę pod wpływem alkoholu. Tadeusz M. dostał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2013 r.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: