Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni Miasta Poznania zgodzili się na utworzenie w City Parku kasyna.Nowy budynek 8 LO nie powstanie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni Miasta Poznania zgodzili się na utworzenie w City Parku kasyna.Nowy budynek 8 LO nie powstanie
22-12-2011 21:23   Janusz Ludwiczak
Podczas wtorkowej sesji Radni Miasta Poznania wyrazili pozytywną opinię o lokalizacji kasyna gry przy ul. Wyspiańskiego 26a, w kompleksie City Park. Nie powstanie też nowy budynek dla VIII LO, który miał zostać wybudowany przy zbiegu ulic Dmowskiego i Hetmańskiej. Fundusze na budowę nowej siedziby "ósemki" zostały przeniesione na budowę teatru przy szkole Łejery.

Jednym z punktów podczas sesji Rady Miasta Poznania, która odbyła się we wtorek było przyjęcie projektu uchwały w sprawie wyrażenia opinii o lokalizacji kasyna gry w Poznaniu przy ul. Wyspiańskiego 26a, w kompleksie City Park. Za opowiedziało się 16 radnych, przeciw było 9 osób, a dwie się wstrzymały i jedna nie głosowała.

Przeciwni utworzenia kasyna w City Parku byli radni: Przemysław Alexandrowicz, Ryszard Franciszek Grobelny, Michał Grześ, Krzysztof Grzybowski, Juliusz Kubel, Przemysław Markowski, Maciej Przybylak i Michał Tomczak. Wszyscy radni wybrani z okręgu Łazarz-Jeżyce-Ogrody, którzy byli obecni na sesji (Lidia Dudziak, Katarzyna Kretkowska), Łukasz Mikuła i Wojciech Wośkowiak byli za.

Pozytywną opinię w tej sprawie wydała też Komenda Miejska Policji, Straż Pożarna, Rada Osiedla Św. Łazarz oraz Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta Poznania.

W najbliższych latach nie powstanie też nowy budynek dla VIII LO, który miał zostać wybudowany przy zbiegu ulic Dmowskiego i Hetmańskiej. 1,5 mln zł na tą inwestycję radni przesunęli na budowę teatru przy szkole Łejery.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: