Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Głos Łazarza" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Głos Łazarza"
22-12-2011 21:02   Janusz Ludwiczak
Zapewne niektórzy nasi Czytelnicy pamiętają wydawany na przełomie lat 1997-2002 "Głos Łazarza" przez Radę Osiedla Świętego Łazarza, który ukazywał się najpierw co miesiąc, a później co kwartał początkowo w każdej skrzynce pocztowej, a później w wybranych punktach. Redakcji udało się wyszperać kilka numerów "Głosu Łazarza" i zamieściliśmy je na łamach portalu lazarz.pl.

"Głos Łazarza", który był pierwszą gazetką łazarską, tuż obok gazetki parafialnej MBB? "Głos Łazarza" po raz pierwszy ukazał się 14 lat temu - w listopadzie 1997 roku i zapoczątkowała go II kadencja Rady Osiedla Świętego Łazarza pod przewodnictwem Krzysztofa Antkowiaka.

Początkowo "Głos Łazarza" ukazywał się co miesiąc i docierał za pośrednictwem poczty do każdego z mieszkańców, tak więc dostępny był w każdej skrzynce pocztowej. Później ze względów finansowych i praktycznych (stosy gazetek zaśmiecały klatki schodowe) rozpoczęto kolportaż w wybranych punktach: sklepach, parafiach, przychodniach. "Głos Łazarza" zniknął razem z II kadencją, a publikację nowego biuletynu, w nowej formule pod nazwą "Wieści Łazarskie" zapoczątkowała III kadencja Rady Osiedla Świętego Łazarza i ukazują się one co kwartał.

Naszej redakcji udało się w archiwum wyszperać pierwszy i kilka następnych numerów "Głosu Łazarza". A o czym mówiło się parę lat temu? Co takiego działo się na Łazarzu? Przede wszystkim o wielkim remont ulicy Głogowskiej od Hetmańskiej do Ściegiennego i budowie nowego wiaduktu w ulicy Hetmańskiej pod torami kolejowymi. "Głos Łazarza" pisał także o sportowych rozgrywkach w ramach Łazarskiej Ligi Piłki Nożnej, Dniach Łazarza oraz zakończeniu lata i wielkim festynie na pływalni w Parku Kasprowicza.

Zapraszamy do lektury.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: