Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

eMDeK wyszedł na ulicę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
eMDeK wyszedł na ulicę
18-12-2011 00:47   Janusz Ludwiczak
Pracownicy MDK3, a także rodzice dzieci przemaszerowali w sobotę ulicami Poznania, by zaprotestować przeciwko likwidacji placówki lub jej przekształceniu.

W sobotę spod Starego Browaru ulicą Półwiejską na Stary Rynek kilkanaście osób przeszło w marszu przeciwko planom restrukturyzacji Młodzieżowych Domów Kultury. W demonstracji wzięli udział także pracownicy MDK3 z ul. Jarochowskiego oraz rodzice dzieci.

Na transparentach można było przeczytać hasła m.in. "Nie podcinajcie nam skrzydeł", "Ratujmy MDK nr 3 dla naszych dzieci i młodzieży!", "Ulico zaopiekuj się mną" czy "Poznań stawia na trawę".

Kilka dni temu Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 rozpoczął też zbiórkę podpisów pod petycją w proteście przeciwko przeniesieniu placówki w inne miejsce i jej przekształceniu, o czym więcej w artykule: Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 prosi o ratunek.

Jaka przyszłość czeka Młodzieżowe Domy Kultury, nie tylko ten na Łazarzu dowiemy się w lutym. Wiadomo natomiast, że miasto na restrukturyzacji tego typu placówek może zaoszczędzić 3 mln zł.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: