Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

eMDeK wyszedł na ulicę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
eMDeK wyszedł na ulicę
18-12-2011 00:47   Janusz Ludwiczak
Pracownicy MDK3, a także rodzice dzieci przemaszerowali w sobotę ulicami Poznania, by zaprotestować przeciwko likwidacji placówki lub jej przekształceniu.

W sobotę spod Starego Browaru ulicą Półwiejską na Stary Rynek kilkanaście osób przeszło w marszu przeciwko planom restrukturyzacji Młodzieżowych Domów Kultury. W demonstracji wzięli udział także pracownicy MDK3 z ul. Jarochowskiego oraz rodzice dzieci.

Na transparentach można było przeczytać hasła m.in. "Nie podcinajcie nam skrzydeł", "Ratujmy MDK nr 3 dla naszych dzieci i młodzieży!", "Ulico zaopiekuj się mną" czy "Poznań stawia na trawę".

Kilka dni temu Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 rozpoczął też zbiórkę podpisów pod petycją w proteście przeciwko przeniesieniu placówki w inne miejsce i jej przekształceniu, o czym więcej w artykule: Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 prosi o ratunek.

Jaka przyszłość czeka Młodzieżowe Domy Kultury, nie tylko ten na Łazarzu dowiemy się w lutym. Wiadomo natomiast, że miasto na restrukturyzacji tego typu placówek może zaoszczędzić 3 mln zł.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

11:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Koncert muzyczno-charytatywny "Nasze serca z Ukrainą" w wykonaniu podopiecznych Dziennego Domu Pomocy nr 1 Klub "Centrum"

03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: