Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 prosi o ratunek - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 prosi o ratunek
15-12-2011 15:06   Janusz Ludwiczak
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 zbiera podpisy pod petycją w proteście przeciwko przeniesieniu placówki w inne miejsce i jej przekształceniu.

MDK nr 3 PROSI O RATUNEK!!! Władze miasta planują restrukturyzację Młodzieżowego Domu Kultury nr 3. Prawdopodobnie placówka zostanie sprywatyzowana i przeniesiona do innej części miasta. Miesięczna opłata za zajęcia wzrośnie kilkakrotnie. Nie będzie już darmowych imprez dla dzieci w weekendy. Nie będzie Akademii Przedszkolaka. Dzielnica straci tętniące życiem centrum kultury. Państwa bierność oznacza zgodę na taką decyzję. Jeśli chcecie ratować to miejsce dla swoich dzieci, prosimy o jak najszybsze złożenie swojego podpisu pod petycją wyłożoną w MDK nr 3 - czytamy na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury nr 3.

O tym, że miasto planuje przeniesienie Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 z budynku przy ul. Jarochowskiego 1 na ulicę Solną, gdzie mieści się Ogród Jordanowski nr 2 pisaliśmy pod koniec listopada w artykule: MDK 3 wyprowadzi się z Łazarza. Przedszkole nr 51 z Magnolii trafi na Jarochowskiego.

Miasto rozważa też komercjalizację placówki lub przekazanie jej organizacji pozarządowej lub fundacji. Pracownicy wszystkich trzech poznańskich MDK-ów mają stracić też kartę nauczyciela.

Chcielibyśmy, żeby opinia rodziców i lokalne środowiska wypowiedziały się na temat ewentualnego przeniesienia czy zmiany statusu placówki. Myślę, że ta petycja powstała nie przypadkowo. Portal lazarz.pl czy inne doniesienia prasowe mówiły o pewnych planach miasta. Sytuacja wygląda trochę inaczej od wczoraj, kiedy odbyło się spotkanie przedstawicieli wszystkich trzech MDK-ów z przewodniczącym Rady Miasta Grzegorzem Ganowiczem, który oświadczył jednoznacznie, że Rada Miasta Poznania takiego projektu nie otrzymała.
My również do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy żadnej informacji. Opieramy się głównie na doniesieniach, które wychodzą różnymi kanałami. Do tej pory nie było też żadnych rozmów na ten temat
- mówi Jan Górski, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 3.

Zbieramy podpisy. Chcielibyśmy to nasze stanowisko, społeczny sprzeciw, gdyby była jakaś groźba przekształcenia w komercyjną formę przekazać decydentom - dodaje Jan Górski, dyrektor MDK3.

W piątek Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 odwiedzą Radni Miasta Poznania z Komisji Kultury i Nauki oraz Komisji Oświaty i Wychowania.

Treść petycji Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 brzmi następująco:

My, mieszkańcy Poznania i okolic, nauczyciele i pracownicy MDK nr 3 w Poznaniu, rodzice, dzieci i młodzież tej placówki protestujemy, w obliczu podawanych w mediach informacji, przeciwko przeniesieniu w inne miejsce i przekształceniu Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 przy ulicy Jarochowskiego 1 w Poznaniu.
W działającej nieprzerwanie od 37 lat w tym samym miejscu placówce oświatowej z dóbr kultury korzysta tygodniowo w kołach stałych ponad 560 dzieci, a w bezpłatnych imprezach środowiskowych organizowanych przez MDK nr 3 uczestniczy około 2 000 dzieci rocznie. Przeniesienie placówki i jej prywatyzacja sprawi, że dzieciom z Grunwaldu i najbliższych okolic odebrana będzie możliwość bezpośredniego, bliskiego i bezpłatnego kontaktu z kulturą. Przekształcenie spowoduje, że dom kultury nie będzie miejscem dostępnym dla wszystkich dzieci, a tylko dla nielicznych, których stać będzie na korzystanie z płatnych zajęć.
Dzieci, szczególnie te dorastające, w trudnym wieku gimnazjalnym, zamiast spędzać popołudnia na zajęciach licznych i różnorodnych kół, zaczną swoje pasje realizować w inny sposób - przed monitorem komputera lub wręcz na ulicy. NIE CHCEMY BY TAK BYŁO!

Prawidłowy rozwój naszych dzieci i młodzieży jest niemożliwy bez uwrażliwiania ich na piękno sztuki (teatru, tańca i sztuk plastycznych), którą pielęgnujemy od ponad trzydziestu lat. Zajęcia nasze są alternatywą dla zagrożeń, które coraz częściej pojawiają się we współczesnym świecie (przemoc, narkotyki i.t.p.). Stanowią uzupełnienie pozaszkolnej aktywności dzieci i młodzieży i są dostępne dla wszystkich. Pomagają rodzinie w wychowaniu kreatywnego, dbającego o własny, wszechstronny rozwój poznaniaka. Nie pozwolimy, by dzieciom i młodzieży odebrano w naszym mieście swobodny dostęp do kultury, do rozwoju twórczych pasji, do bycia kreatywnym mieszkańcem Poznania.

Podpisać można się pod nią osobiście w Młodzieżowym Domu Kultury nr 3 przy ul. Jarochowskiego 1 lub w internecie na stronie: www.petycjeonline.pl/petycja/ratujmy-mdk-nr-3-w-poznaniu/580.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: