Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ruszyła przebudowa Bukowskiej. Do końca marca powstaną buspasy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ruszyła przebudowa Bukowskiej. Do końca marca powstaną buspasy
09-12-2011 07:40   Janusz Ludwiczak
Rozpoczęła się przebudowa ulicy Bukowskiej. Już za cztery miesiące zlikwidowane zostaną lewoskręty i powstaną osobne pasy ruchu dla autobusów.

W środę rozpoczęła się przebudowa śródmiejskiego odcinka ulicy Bukowskiej, od Zeylanda do Bułgarskiej. Roboty budowlane początkowo polegać będą na wymianie krawężników, remoncie chodników i budowie drogi rowerowej po południowej stronie Bukowskiej, dzięki czemu rowerzyści będą mogli dojechać swoim jednośladem z Grunwaldu do centrum.

Prace prowadzone będą na pięciu ok. 100-metrowych odcinkach na odcinku pomiędzy Bułgarską a Swobodą, Szamotulską i Przybyszewskiego, w rejonie ulic Polnej oraz Szylinga oraz od ulicy Grochowskiej. Ruch kołowy będzie utrzymany jednak w rejonie prowadzonych robót budowlanych wystąpią zwężenia jezdni. Lewoskręty z ulicy Bukowskiej zostaną utrzymane.

Zarząd Dróg Miejskich informuje, że wraz z postępem prac drogowych, w terminie do 30 marca 2012 roku, sukcesywnie będzie zmieniana organizacja ruchu. Dotyczy to również zatok autobusowych, które również zostaną wyremontowane. Pasażerowie autobusów MPK powinni zwrócić uwagę na aktualne usytuowanie przystanków autobusowych.

Przebudowa Bukowskiej zakończy się pod koniec marca i będzie kosztować prawie 15,5 mln zł, z czego 3,5 mln zł na tą inwestycję przeznaczone zostanie z tegorocznego budżet miasta.

Dodajmy, że południowa strona ulicy Bukowskiej na odcinku od Przybyszewskiego do Roosevelta znajduje się w granicach Osiedla Święty Łazarz (przed 1 stycznia był to teren Osiedla Targowego).


R E K L A M A

Komentarze (1)

09-12-2011 19:39:13
kaśka
Może w końcu na lotnisko będzie można autobusem pojechać szybciej. Pytanie czy po euro2012 nie przywrócą oni dotychczasowej organizacji ruchu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: