Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Marcelińskiej kierowcy jadą pod prąd i wjeżdżają na buspas.Autobusy nie mogą wyjechać z Wojskowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Marcelińskiej kierowcy jadą pod prąd i wjeżdżają na buspas.Autobusy nie mogą wyjechać z Wojskowej
07-12-2011 16:12   Janusz Ludwiczak
Od soboty na ulicy Marcelińskiej i Wojskowej obowiązuje nowa organizacja ruchu. Mimo to wielu kierowców jeździ na pamięć i albo ulicą Marcelińską jedzie pod prąd, albo wjeżdża na buspas. Kierowcy, którzy będą poruszać się pasem specjalnie utworzonym dla autobusów powinni liczyć się z otrzymaniem mandatu w wysokości 100 zł i otrzymaniem jednego punktu karnego.

Ulica Marcelińska stała się jednokierunkowa na odcinku pomiędzy Wojskową, a Przybyszewskiego. Kierowcy mogą ulicą Marcelińską pojechać tylko w kierunku ul. Grochowskiej. Zmotoryzowani, którzy chcą dostać się od strony ul. Przybyszewskiego na Marcelińską, Niecałą lub Wojskową muszą pojechać przez Przybyszewskiego, Rokietnicką i Polną lub przez Reymonta, Wyspiańskiego i Wojskową. Tym samym po lewej stronie jezdni ulicy Marcelińskiej utworzony został buspas. Natomiast ulica Wojskowa stała się drogą z pierwszeństwem przejazdu.

Zmiany zostały wprowadzone przede wszystkim z myślą o autobusowej komunikacji zastępczej "za tramwaj". W godzinach szczytu autobusy T2 z wypełnionymi dziesiątkami pasażerów stały do tej pory nawet po 20 minut w korku w okolicach remontowanego Ronda Jeziorańskiego, o czym szerzej w artykule: Autobusy T2 stoją w korkach wokół Ronda Jeziorańskiego nawet 20 minut. Rady osiedli chcą to zmienić.

Mimo iż nowa organizacja ruchu obowiązuje od soboty to są kierowcy, którzy jeżdżą pod prąd lub wjeżdżają na buspas, omijając w ten sposób korek, ale blokując przejazd autobusom.

Kierowcy, którzy będą poruszać się pasem specjalnie utworzonym dla autobusów powinni liczyć się z otrzymaniem mandatu w wysokości 100 zł i otrzymaniem jednego punktu karnego. Tylko w ubiegłym tygodniu policjanci ukarali prawie 200 kierowców, którzy poruszali się buspasem na ulicy Grunwaldzkiej.

Problem z wyjazdem z ulicy Wojskowej w Marcelińską mają też autobusy. Ciasny skręt utrudnia bezpośredni wjazd na buspas, co sprawia, że autobusy na Marcelińskiej i tak stoją w krótkim korku. Sytuację mogłoby poprawić przeniesienie buspasa na prawą stronę jezdni.


Komentarze (1)

08-12-2011 11:10:37
pasażer
Buspas po prawej stronie nie może być , bo autubus skręca na Przybyszewskiego w lewo do ronda i by blokował jadące samochody na wprost w Marcelińską i w prawo w Przybyszewskiego.Obecny stan jest optymalny, moim zdaniem ,na czas robót na rondzie.A może zrobić Macelińską jednokierunkową od Grunwaldzkiej przy Prasie i skierować autobusy już tam w Marcelińską a przystanek usytuować przy Polnej?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17

lip

12:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
XV Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: