Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada osiedla wyda opinię o miasteczku namiotowym w Parku Kasprowicza na Euro2012 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada osiedla wyda opinię o miasteczku namiotowym w Parku Kasprowicza na Euro2012
07-12-2011 13:27   Janusz Ludwiczak
Podczas nadzwyczajnej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz podejmie uchwałę w sprawie wydania opinii do usytuowania miasteczka namiotowego w Parku Kasprowicza, które ma funkcjonować podczas Euro 2012. Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele spółki Euro Poznań 2012, Zarządu Zieleni Miejskiej, POSiR-u oraz Policji.

Miasteczko dla kibiców z polem namiotowym chce w trakcie Euro 2012 ulokować na terenie Parku Kasprowicza i w hali Arena jeden ze sponsorów piłkarskich mistrzostw. Co więcej inwestor, firma Carslberg zapowiada, że wybuduje na terenie Parku Kasprowicza siłownię lub plac zabaw, a także da 150 miejsc pracy dla mieszkańców Łazarza w trakcie działania miasteczka. Ponadto zorganizowany zostanie piknik rodzinny. Więcej w artykule: Miasteczko dla kibiców z polem namiotowym ma powstać w Parku Kasprowicza.

Do 2 grudnia mieszkańcy mogli zgłaszać uwagi i zapytania do projektu.

W terminie do 2 grudnia wpłynęły 2 maile. Obydwa wyrażały sprzeciw wobec idei miasteczka. Wskazywano w nich m.in. na: brak miejsca gdzie można iść z dzieckiem przez okres min. 1 miesiąca, niechęć do kibiców, zdewastowanie Parku Kasprowicza i potencjalne szkody w najbliższym otoczeniu, zmniejszenie ilości i tak już ograniczonych miejsc parkingowych, potencjale zagrożenie dla mieszkańców okolic przez pijanych kibiców oraz obawy związane z brakiem infrastruktury sanitarnej.
Wskazywano też, że jeśli zostanie podjęta decyzja pozytywna, miasto musi otrzymać zdecydowanie wyższą rekompensatę niż 20 tys. zł na plac zabaw dla mieszkańców osiedla. Na obydwa maile została udzielona odpowiedź przekazana przez organizatora miasteczka
- mówi Maciej Milewicz z Biura Prasowego Urzędu Miasta Poznania.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami decyzję odnośnie miasteczka podejmie Miasto (prawdopodobnie będzie to dyrektor Biura Euro 2012) na podstawie rekomendacji Rady Osiedla Św. Łazarza. Dopóki nie ma rekomendacji Rady Osiedla, trudno mówić o wymaganiach i oczekiwaniach Miasta w zakresie konkretnych kwot. Na pewną będziemy zmierzać do uzyskania stawek rynkowych. Te będą jednak elementem późniejszych negocjacji - dodaje Maciej Milewicz.

Dziś wieczorem podczas nadzwyczajnej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz podejmie uchwałę w sprawie wydania opinii do usytuowania miasteczka namiotowego w Parku Kasprowicza podczas trwania Euro 2012 w dniach od 8 do 20 czerwca.

Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele spółki Euro Poznań 2012, Zarządu Zieleni Miejskiej, POSiR-u oraz Policji.


Komentarze (6)

09-12-2011 11:50:23
M.Łazarz
Plakaty o konsultacjach w sprawie miasteczka namiotowego były rozwieszone w placówkach kulturalno - oświatowych, w witrynach sklepowych i innych miejscach. Radni osiedlowi rozwiesili 50 plakatów prawie metrowej wysokości w rejonie Łazarza który bezpośrednio przylega do tego terenu. Plakaty znajdowały się także w dalszych miejscach np. na ul. Kolejowej. Starsi mieszkańcy Łazarza obecni 17 listopada na podsumowaniu Konkursu Zielony Poznań w przeddzień konsultacji także dowiedzieli się o spotkaniu.Jak ktoś chciałuczestniczyć w dyskusji mógłto uczynić i miał taką możliwość.
09-12-2011 09:00:21
Andrzej
Czy jest już znana jakaś konkretna data podjęcia finalnej decyzji co do tego dziadostwa przez Miasto?
08-12-2011 14:14:00
Ania
Jestem ciekawa ile czasu po zakończeniu tej imprezy, odór moczu i wymiocin będzie się unosił nad terenem parku.
08-12-2011 09:37:05
Rob
Łazarz to dzielnica ludzi starszych. Głównie. Żadna z takich osób nie surfuje po internecie. Informacja na temat możliwości oddania głosu w tym temacie - była praktycznie żadna. Do tych ludzi trzeba przyjść do domu, wytłumaczyć co jest grane i ich zapytać. Nie zauważyłem żadnej ulotki, która o tym by mówiła. I tym należy tłumaczyć tak małą ilość maili i niewielki odzew. Po prostu ludzie nie wiedzieli, że mogą mieć na tę decyzję wpływ. Pytanie - czy faktycznie mieli wpływ? To już temat na inną dyskusję...
08-12-2011 08:31:12
Negatyw
A miasto pewnie nie będzie chciało się wyłamać i poprze tę decyzję.... Już teraz wiem, że Rada Osiedla sama na własne oczy zobaczy, iż podjęta decyzja nie była do końca przemyślana. Ja ze swojej strony mogę obiecać, iż skrupulatnie sprawdzę czy po zakończeniu imprezy - teren Parku Kasprowicza, zostanie doprowadzony do choćby obecnego stanu. Będę również monitorował stan Parku, jak i kwestię ciszy nocnej przez czas trwania imprezy. Całość udokumentuję materiałem filmowym jak i zdjęciami. Wtedy wrócimy do rozmowy i Pan Łukasz Prymas, będzie miał okazję zająć oficjalne stanowisko co do podjętej wczoraj decyzji.
07-12-2011 23:41:30
Łukasz Prymas
Rada Osiedla Św. Łazarza po 2 godzinnym spotkaniu połączonym z merytoryczną rozmową na drażliwe kwestie podnoszone przez mieszkańców z przedstawicielami spółki Euro Poznań 2012, agencją Brand New - działającą na zlecenie Carlsberga, Dyrektorem Zarządu Zieleni Miejskiej, Zastępcą Dyrektora POSIRu oraz kierownikiem Areny pozytywnie zaopiniowała wniosek o stworzenie Miasteczka Euro na terenie Parku Kasprowicza. Teraz ostateczna decyzja o organizacji imprezy masowej należy do Miasta.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: