Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Politechnika sprzedaje dom gościnny na Palacza i robi wielkie porządki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Politechnika sprzedaje dom gościnny na Palacza i robi wielkie porządki
05-12-2011 01:38   Janusz Ludwiczak
Politechnika postanowiła sprzedać Dom Gościnny "Asystent", znajdujący się przy ulicy Palacza 18. Obecnie prowadzone są prace porządkowe - m.in. opróżnianie starych mebli, wskutek czego podwórko Domu Gościnnego "Asystent" przypomina jeden wielki śmietnik.

Dwa domy akademickie przy ul. Palacza 18 są do kupienia. Podobno Politechnika Poznańska i fundacja PP jako właściciele tych budynków nie przystosowali ich do norm unijnych. W budynku sanitariaty sa wspólne dla wszystkich mieszkańców. Obecnie jest tam czyszczenie pokoi wszystko wywalane i opróżniane - pisze na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) nasz internauta, Karol Kroll.

Politechnika Poznańska chce sprzedać budynki przy Palacza za przynajmniej 12,5 mln zł. W skład nieruchomości przeznaczonej do sprzedania wchodzą dwa budynki o powierzchni użytkowej wynoszącej prawie 3 tys. m kw. każdy oraz kompleks budynków garażowych o powierzchni 250 m kw. Oferty można składać do 30 grudnia.

Celem sprzedaży nieruchomości jest pozyskanie środków finansowych na rozwój bazy lokalowej Uczelni na Kampusie Warta. Zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania nieruchomość znajduje się na terenach oznaczonych jako hotele - wyjaśnia Edyta Klebaniuk z Sekretariatu Kanclerza Politechniki Poznańskiej.

Dom Gościnny "Asystent" powstał w 1967 roku. Swoim gościom oferował ponad 100 miejsc w dwuosobowych pokojach. Większość pokoi nie była wyposażona w łazienki.

Za dobę w "Asystencie" trzeba było zapłacić od 90 złotych w pokoju 1-osobowym bez łazienki do 210 złotych w pokoju trzyosobowym z łazienką.

Na początku hotel "Asystent" był hotelem środowiskowym podległym Ministerstwu Szkolnictwa Wyższego i Techniki, administrowanym przez Politechnikę Poznańską. Następnie na mocy ustawy o szkolnictwie wyższym uczelnia uzyskała w 1994 r. budynki na własność, a w 2005 r. grunty na własność - dodaje Edyta Klebaniuk z Sekretariatu Kanclerza Politechniki Poznańskiej.


Komentarze (1)

07-12-2011 10:48:57
sicilpol
Mogli by jednak troche posprzatac, tam wokol mieszkaja inni ludzie, szczegolnie przed swietami, miec taki balagan przed domem to nic przyjemnego
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: