Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ruszył remont chodników na ulicy Kolejowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ruszył remont chodników na ulicy Kolejowej
04-12-2011 01:34   Janusz Ludwiczak
Rozpoczęła się wymiana chodników na kilku fragmentach ulicy Kolejowej.

W środę pierwsza łopata została wbita w chodnik na ulicy Kolejowej. Nie jest to kompleksowa modernizacja ulicy, lecz wymiana chodników w najbardziej zniszczonych miejscach.

Prace, na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich przeprowadza Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe "Spec-Bud" Jarosław Chojnacki z Gniezna.

Do tej pory stare płyty chodnikowe wymieniono na kostkę typu pozbruk po zachodniej stronie Kolejowej, przy posesjach nr 19/21 i 22. Obecnie drogowcy prowadzą prace po wschodniej stronie, na odcinku pomiędzy ulicami Karwowskiego, a Mottego oraz przy posesjach nr 41, 42, 46 i 49, a następnie przeniosą się w pobliże bloku przy Kolejowej 5a.

Jak powiedział nam wykonawca wymienione zostaną najbardziej zniszczone chodniki oraz krawężniki. Miejsca, gdzie znajdują się podłużne płyty nie zostaną naruszone, gdyż potrzebne jest pozwolenie Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Remont ma kosztować 100 tysięcy złotych. Środki te w całości pokryje Zarząd Dróg Miejskich. Natomiast w przyszłym roku remont chodników na Kolejowej będzie kontynuowany. Na to zadanie Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczy również 100 tys. zł, z czego ok. 30 tys. zł pójdzie na projekt.

Do tematu będziemy wracać.


Komentarze (7)

07-03-2012 18:35:11
Mieszkaniec Kolejowej
Dzisiaj szedłem znów chodnikiem naprzeciw nowego domu przy Potworowskich stan chodnika jest ponownie do remontu. Czy miasto ponownie zasponsoruje z naszych pieniędzy remont?
09-12-2011 21:44:14
Mieszkanka
Nie udało mi się zadać tego pytania na spotkaniu z prezydentem i radnymi, ale zadałam je naszej redakcji moze uda się ustalić, kto uczestniczył w kosztach ramontu tego odcinka chodnika. Tam zrobili cały nowy, a w pozostałych częciach łatają i to głównie tą stronę na której parkują samochody. Dla nas pieszych nadal nic sie nie zmieniło. Totalny brak orgnizacji i pomyśleć ze to jest ochłap ktory spadł z brody ZDM w wysokosci az 100 tys zł
09-12-2011 09:32:04
Mieszkaniec Kolejowej
Dlaczego chodnik na wysokości numeru 19/21 remontuje miasto, przecież tam wszystkie szkody zrobiły cieżarówki, które przyjeżdżały na budowę? Dlaczego kosztami nie został obciążony inwestor? Podobno mamy mało pieniędzy, a tak nimi szastamy. A może ktoś już dostał w łapę.
06-12-2011 17:22:22
morlock
Jak nieśmiało zapytam o Chełmońskiego chodniki to ktoś mnie skopie? Szedłem i nawet szłem wczoraj, jak na górę Moraską, do Dronki przez Chełmońskiego. Parzystnokopyte pod wpływem Portalu Św.Łazarz, Miasta i też trochę chyba SM parkują jak powinni czyli wzdłuż (ale straszne SŁOWO)wschodniego krawężnika odsłaniając tym samym całą ścieżkę zdrowia dla pieszych. Do audytu trotuaru niech Miasto skieruje kobiety,koniecznie w szpilkach. Ps. Rodzinna Przychodnia przy Matejki NIE ma ortopedy a dyrekcja ZTM 3 bramy dalej ma to w "cenzurze Admina portalu". Czy zazdroszczę Kolejowej? Kurka wodna! No pewnie!!!! A i jeszcze mają najdalej do moczodajni Kibica - ojro 2012 czyli Areny, albo raczej URYNY 2012.
05-12-2011 10:14:09
tonny
Jak nie robi się nic to źle, jak zaczynają coś robić to też źle. Daje się palec to oni chcą rękę. Kolejowa to jeden z wielu chodników w fatalnym stanie. Mieszkańcom Kolejowej polecam spacer na Kasprzaka, szczególnie na odcinku między Palacza, a Hetmańską czy na Grottgera i Siemiradzkiego. Tam są dopiero chodniki. Nic i tak nie pobije Naramowickiej - tam w ogóle nie ma chodników!
05-12-2011 07:59:56
ma ma
Ruszył i to jest bardzo optymistyczne, ale nie wyobrażam sobie jeśli remont będzie dotyczył tylko tych części chodnika, na których parkują samochody, część dla pieszych pozostaje zrujnowana tak jak na załączonych zdjęciach. Rzecz dotyczy odcinka przy Chacie Polskiej. To chyba coś nie tak.
05-12-2011 03:48:32
Łazarzanin
Tylko dlaczego trzeba było tylu lat dyskusji na ten temat? Nie można było takiego małego remontu zrobić 5 lat temu?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl "Legenda o poznańskich koziołkach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

06

mar

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert pt. "Pod niebem Paryża i nie tylko..." zespołu Retrospekcja - Barbara Krenz i Marta Szydlik

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: