Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Marcelińska stała się jednokierunkowa. Na Grunwaldzkiej powstaną kolejne buspasy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Marcelińska stała się jednokierunkowa. Na Grunwaldzkiej powstaną kolejne buspasy
03-12-2011 01:06   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Marcelińskiej wprowadzony został ruch jednokierunkowy i buspas. Ponadto ulica Wojskowa stała się drogą z pierwszeństwem przejazdu.

Od soboty ulica Marcelińska jest jednokierunkowa na odcinku od Wojskowej do Przybyszewskiego. Równocześnie wprowadzony został tam buspas (po lewej stronie jezdni). Ponadto ulica Wojskowa stała się drogą z pierwszeństwem przejazdu.

Kierowcy, którzy będą chcieli z Przybyszewskiego dostać się na Marcelińską, Niecałą lub Wojskową muszą pojechać przez Przybyszewskiego, Rokietnicką i Polną lub Reymonta, Wyspiańskiego i Wojskową.

W przyszłym tygodniu buspas zostanie również wprowadzony na ulicy Grunwaldzkiej.

Buspas zostanie wprowadzony na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku od Matejki do wysokości pomnika Kościuszki i hotelu Sheraton. Sądzę, że uda nam się go namalować najdalej na początku przyszłego tygodnia - mówi Rafał Kupś, p.o. dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego.

Zmiany wprowadzone zostają przede wszystkim z myślą o autobusowej komunikacji zastępczej "za tramwaj". W godzinach szczytu autobusy T2 stoją nawet po 20 minut w korku w okolicach remontowanego Ronda Jeziorańskiego, o czym szerzej w artykule: Autobusy T2 stoją w korkach wokół Ronda Jeziorańskiego nawet 20 minut. Rady osiedli chcą to zmienić.

Sytuację komplikują też kierowcy, którzy zajeżdżają buspasy i blokują tym samym przejazd autobusom. W tym tygodniu policjanci z drogówki przeprowadzili kontrole na ulicy Grunwaldzkiej. Tylko we wtorek i środę mandat w wysokości 100 złotych i 1 punkt karny otrzymało ponad 140 kierowców.


R E K L A M A

Komentarze (5)

03-12-2011 19:37:59
kiwi
No niestety, we wiekszosci miast komunikacja miejska ma priorytet, dlatego bardzo dobrze, ze buspasy powstaly na Grunwaldzkiej i mysli się o kolejnych. Jak ktos nie chce stac w korku niech przesiadzie się do transportu zbiorowego. Kompletnie nie rozumiem sytuacji, gdy samochodem jedzie tylko 1 osoba. OK, moge wybaczyc sytuacje, gdy ktos ma firme i musi jezdzic po calym miescie, ale zeby wozic d... od drzwi do drzwi? To juz lenistwo i wygodnictwo.
03-12-2011 18:44:52
Tomek
Ciekawe jak w poniedziałek będzie wyglądała ulica Polna... Szacuję korek aż do Dąbrowskiego.
03-12-2011 16:42:58
kaśka
Jechałam dziś T2 z Kaponiery do Jeleniogórskiej. Jest znaczna poprawa. Może warto pomyśleć o takim samym rozwiązaniu na Wyspiańskiego i z drugiej strony Wojskowej?
03-12-2011 14:11:32
REDAKCJA
@ipoz*nano: Przyznaję Panu rację. Wojskowa jest teraz nie drogą podporządkowaną, a z pierwszeństwem przejazdu. Pozdrawiam.
03-12-2011 11:11:08
ipoz*nano
Z załączonych obrazków wynika, że ul. Wojskowa będzie drogą główną, a nie podporządkowaną. Podporządkowana to ona jest teraz - zarówno do Grunwaldzkiej, jak i do Marcelińskiej... Oj, pismo obrazkowe trudna rzecz... :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

30

wrz

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Uwertury i Suity
wstęp wolny

01

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Bianco e nero
wstęp wolny

02

paź

do 04-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów
Jesienny Targ Ogrodniczy (02-03.10.)

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Da Camera
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: