Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Anna Dymna na Uniwersytecie Medycznym "uzdrawiała" poezją Agnieszki Osieckiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Anna Dymna na Uniwersytecie Medycznym "uzdrawiała" poezją Agnieszki Osieckiej
02-12-2011 00:22   Janusz Ludwiczak
Radio Merkury postanowiło poprzez prezentację pięknych wierszy i piosenek uznanych poetów w interpretacji wybitnych aktorów "uzdrowić" wrażliwość mieszkańców Poznania i Wielkopolski. W auli Centrum Kongresowego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Przybyszewskiego odbył się pierwszy wieczór "Uzdrowiska Radia Merkury", w trakcie którego Anna Dymna czytała teksty Agnieszki Osieckiej.

W poniedziałek, w auli Centrum Kongresowego Uniwersytetu Medycznego przy zbiegu ulic Przybyszewskiego i Rokietnickiej odbyło się Uzdrowisko Radia Merkury.

Wieczór zorganizowany przez tą regionalną rozgłośnię Polskiego Radia miał na celu "uzdrowić" wrażliwości mieszkańców Poznania i Wielkopolski, poprzez prezentację pięknych wierszy i piosenek uznanych poetów w interpretacji wybitnych aktorów. I tak gościem pierwszego Uzdrowiska Radia Merkury była Anna Dymna, która recytowała poezję Agnieszki Osieckiej.

Na scenie piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej śpiewała Anna Mierzwa z zespołem Jacka Skowrońskiego. Koncert poprowadził Rafał Piechota.

Jesteśmy radiem publicznym, utrzymywanym m.in. z pieniędzy Państwa, którzy czytają portal lazarz.pl. Pomyśleliśmy, że dobrze byłoby, gdybyśmy byli nie tylko radiem, ale takim ośrodkiem, który tworzy kulturę. Stąd pomysł, żeby otworzyć uzdrowisko, czyli miejsce z trochę wyższą kulturą niż tą, z którą obcujemy na co dzień. Postanowiliśmy Państwa uzdrowić z tej codzienności, która bywa czasem trochę zwariowana i musimy od niej odpocząć. Uchylę rąbka tajemnicy, że planujemy, by następnym naszym gościem był pan Piotr Fronczewski - powiedział Mariusz Szymyślik, Prezes Zarządu i Redaktor Naczelny Radia Merkury.

Na pierwszy ogień poszła poezja i piosenki Agnieszki Osieckiej, na kolejny program zaplanowana jest twórczość Jonasza Kofty. Planujemy dwa, trzy takie spektakle w roku, a ewentualna dalsza realizacja w znacznej mierze będzie uzależniona od powodzenia premierowej imprezy z udziałem Anny Dymnej - dodaje Piotr Niewiarowski, dyrektor ds. marketingu Radia Merkury.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: