Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Anna Dymna na Uniwersytecie Medycznym "uzdrawiała" poezją Agnieszki Osieckiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Anna Dymna na Uniwersytecie Medycznym "uzdrawiała" poezją Agnieszki Osieckiej
02-12-2011 00:22   Janusz Ludwiczak
Radio Merkury postanowiło poprzez prezentację pięknych wierszy i piosenek uznanych poetów w interpretacji wybitnych aktorów "uzdrowić" wrażliwość mieszkańców Poznania i Wielkopolski. W auli Centrum Kongresowego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Przybyszewskiego odbył się pierwszy wieczór "Uzdrowiska Radia Merkury", w trakcie którego Anna Dymna czytała teksty Agnieszki Osieckiej.

W poniedziałek, w auli Centrum Kongresowego Uniwersytetu Medycznego przy zbiegu ulic Przybyszewskiego i Rokietnickiej odbyło się Uzdrowisko Radia Merkury.

Wieczór zorganizowany przez tą regionalną rozgłośnię Polskiego Radia miał na celu "uzdrowić" wrażliwości mieszkańców Poznania i Wielkopolski, poprzez prezentację pięknych wierszy i piosenek uznanych poetów w interpretacji wybitnych aktorów. I tak gościem pierwszego Uzdrowiska Radia Merkury była Anna Dymna, która recytowała poezję Agnieszki Osieckiej.

Na scenie piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej śpiewała Anna Mierzwa z zespołem Jacka Skowrońskiego. Koncert poprowadził Rafał Piechota.

Jesteśmy radiem publicznym, utrzymywanym m.in. z pieniędzy Państwa, którzy czytają portal lazarz.pl. Pomyśleliśmy, że dobrze byłoby, gdybyśmy byli nie tylko radiem, ale takim ośrodkiem, który tworzy kulturę. Stąd pomysł, żeby otworzyć uzdrowisko, czyli miejsce z trochę wyższą kulturą niż tą, z którą obcujemy na co dzień. Postanowiliśmy Państwa uzdrowić z tej codzienności, która bywa czasem trochę zwariowana i musimy od niej odpocząć. Uchylę rąbka tajemnicy, że planujemy, by następnym naszym gościem był pan Piotr Fronczewski - powiedział Mariusz Szymyślik, Prezes Zarządu i Redaktor Naczelny Radia Merkury.

Na pierwszy ogień poszła poezja i piosenki Agnieszki Osieckiej, na kolejny program zaplanowana jest twórczość Jonasza Kofty. Planujemy dwa, trzy takie spektakle w roku, a ewentualna dalsza realizacja w znacznej mierze będzie uzależniona od powodzenia premierowej imprezy z udziałem Anny Dymnej - dodaje Piotr Niewiarowski, dyrektor ds. marketingu Radia Merkury.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: