Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Otwarta zajezdnia i zwiedzanie Muzeum Komunikacji na "Katarzynki" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Otwarta zajezdnia i zwiedzanie Muzeum Komunikacji na "Katarzynki"
25-11-2011 21:25   Janusz Ludwiczak
W niedzielę, z okazji "Katarzynek" będzie można zwiedzić Muzeum Komunikacji i zajezdnię tramwajową przy ul. Głogowskiej. Tam odbędzie się też prezentacja najnowszych tramwajów oraz pojazdów ratowniczych.

25 listopada to dzień świętej Katarzyny, patronki kolejarzy i tramwajarzy. Z tej okazji MPK Poznań wraz z Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych zorganizują zwiedzanie zajezdni tramwajowej i Muzeum Komunikacji przy ul. Głogowskiej.

O godz. 12:00, 12:30, 13:00, 13:30, 14:00 i 14:30, spod dawnej zajezdni przy ul. Gajowej odjeżdżać będą zabytkowe bimby, które dowiozą pasażerów na Głogowską. W przejażdżkę z Centrum na Łazarz będzie można wybrać się specjalną linią tramwajową nr 24, która obsługiwać będą m.in. eNka, 102jka i inne historyczne tramwaje.

Przy Głogowskiej 131/133 będzie można zwiedzić zajezdnię i Muzeum Komunikacji, które otwarte będą od 12:00 do 15:00.

W zajezdni odbędzie się też prezentacja najnowszych tramwajów - Tramino, Moderus Beta i Tatra, która niedawna przeszła modernizację. Oprócz tego zaprezentowane zostaną pojazdy techniczne - dźwig TRAM123, Montraks, WMS-01, radiowóz Nadzoru Ruchu oraz Fiat 125p - należący do Grupy Szybkiego Reagowania KMPS.

Z Głogowskiej zabytkowe bimby zainteresowanych zawiozą do kolejnych zajezdni przy ul. Madalińskiego oraz Fortecznej, gdzie będzie można osobiście poprowadzić tramwaj typu 105Na pod okien instruktora.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

20

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu - robienie wieńców lei do tańca i printowanie hawajskich spódnic
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: