Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Co dalej z ulicą Kolejową? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Co dalej z ulicą Kolejową?
24-11-2011 11:34   Janusz Ludwiczak
Czy ulica Kolejowa doczeka się w końcu remontu? Co dalej z planową ulicą Nową (Dolną) Głogowską? Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Klub Dyskusyjny "Łazarski Fyrtel", podczas którego będą mogli Państwo uzyskać więcej informacji, a także wziąć udział w dyskusji. Na spotkanie zaproszeni zostali: wiceprezydent Poznania Mirosław Kruszyński, Radni Miasta Poznania, przedstawiciele ZDM i MPU oraz Rady Osiedla Św. Łazarz.

Dziurawe, krzywe i nierówne chodniki, kostka brukowa na jezdni powodująca ogromny hałas - tak wygląda ulica Kolejowa. Mieszkańcy od lat domagają się remontu chodników i nawierzchni. Bezskutecznie, bo ciągle brakuje pieniędzy.

Ulica Kolejowa, która jest równoległą arterią do ulicy Głogowskiej jest często skrótem dla kierowców, gdyż jest dogodnym dojazdem od Hetmańskiej w stronę Targów i Dworca Zachodniego. Zabytkowa kostka brukowa na jezdni powoduje dość spory hałas, szczególnie w godzinach nocnych, gdyż kierowcy mimo ograniczenia prędkości do 40 km/h jeżdżą tam znacznie szybciej. Niejednokrotnie dochodziło tutaj do wypadków.

Czy ulica Kolejowa doczeka się w końcu remontu? Co dalej z planową ulicą Nową (Dolną) Głogowską? O tym będziemy chcieli porozmawiać podczas kolejnego spotkania w ramach cyklu Klub Dyskusyjny "Łazarski Fyrtel", który powraca po przerwie.

Organizowane od listopada 2006 roku spotkania dla mieszkańców w ramach Klubu Dyskusyjnego "Łazarski Fyrtel" mają na celu integrację społeczności lokalnej, poszerzenie wiedzy mieszkańców na różne tematy i udzielenie im odpowiedzi na różne pytania oraz możliwość spotkania z interesującymi gośćmi.
Do tej pory odbyły się już spotkania z Prezydentem Poznania - Ryszardem Grobelnym czy Jackiem Hałasikiem - redaktorem Radia Merkury. Podczas "Łazarskich Fyrtli" wspólnie z zaproszonymi gośćmi poruszaliśmy takie tematy jak rewitalizacja i przyszłość Łazarza, czystość w dzielnicy czy problemy łazarskiej komunikacji, gdzie oprócz członków rad osiedlowych gościliśmy wicedyrektora MPK- Jana Firlika. Jedno z naszych spotkań dotyczyło bezpieczeństwa na Łazarzu z udziałem policji i dzielnicowych.

Zapraszamy w najbliższy wtorek, 29 listopada o godz. 18:00 do Klubu Osiedlowego "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37. Na spotkanie zaproszeni zostali: wiceprezydent Poznania Mirosław Kruszyński, Radni Miasta Poznania, przedstawiciele ZDM i MPU oraz Rady Osiedla Św. Łazarz.


R E K L A M A

Komentarze (17)

28-01-2012 11:37:01
pupa
NA ULICY CHEŁMOŃSKIEGO JEST MASAKRE JEŚLI CHODZI O CHODNIK, NIE TYLKO STARSI LUDZIE WYWRACAJĄ SIĘ NAGMINNIE. TO SKANDAL, UWAŻAM ŻE CHEŁMOŃSKIEGO JEST DOSYĆ RUCHLIWĄ ULICĄ, MIESZCZĄ SIĘ TU RÓŻNE SKLEPY !!! TO EWIDENTNE NIEDBALSTWO WŁADZ, WŁAŚCIWIE NIE MOŻNA UDAWAĆ ŻE SIE NIE WIDZI PROBLEMU , CHODNIK JEST TRAGICZNY - ISTNI DEBILE! ! ! ! !
30-11-2011 21:25:17
Stefan
W tym syfnym mieście niestety NIE... Wszysko w tym mieście betonowe szare ponure... Zapraszam do Krakowa - miasta idealego. Bardzo bym chciał mówić jaki to Poznan nie jest know how... ale prawda jest taka ze to jedno wielkie bagno http://jakipoznanglowny.pl/?cat=3 (wyjątkiem są nasze Tramino - pozatym .... nie widze nic)
29-11-2011 23:08:17
lilid
Cieszę się, że są Nocne Marki czytające tę stronę, ale wyjaśniam, że nie jestem redaktorem, tylko mieszkanką Kolejowej obecną na zebraniu w klubie Krąg. To co napisałam, to w miarę konkretne informacje, które po tymże się nasuwają ( bardziej konkretnych typu pieniadze, daty, deklaracje nie ma!). Dokładniejsza relacja z zebrania autorstwa p Ludwiczaka pewnie się niebawem ukaże. Numery domów przed, którymi będzie remontowany chodnik zobaczyłam dzisiaj na wywieszonych kartkach przed posesjami. To wszystko, rozczarowanie, może trochę, ale czy można było liczyć na więcej?
29-11-2011 22:59:13
agata
dajcie spokój.. szkoda nerwów lepiej wziąść kredyt i wyprowadzić sie gdzieś w okolice Areny, gdzie nie ma menelestwa no i warunki są luksusowe jak sama okolica. mieszkam w tych kolejowych budach po zachodniej stronie ulicy fajnie jakby je wypiaskowali troche beżowej fasady dać i podświetlić. byłoby przytulniej
29-11-2011 22:27:39
Andrzej
@ lilid chyba chciciałeś napisać nr 41, 42, 43, 44 ... zapraszamy pod CHATE POLSKĄ... zabytkowa kostka pfff... żenujące to nie ją sobie konserwator wsadzi do Muzeum jak to jest zabytek albo do ... D...omu niech ją zabierze.. bo MY TU SYFU NIE CHCEMY
29-11-2011 22:21:26
Zbychu od Dany
Panie red. uprzejmie prosimy o zamieszczenie KONKRETNYCH INFORMACJI I DEKLARACJI jakies dziś padły z ust Prezydenta a nie tylko "medialnego bełkotu". Cyfry Cyfry... kiedy konkretnie i czy cala ulica czy tylko pol (wiem o tym mistycznym 100 tys - za które pewnie poloża nam dykty a nie chodzik) ps. też musze podac imie nazwisko nr pesel i wzrost by umiescic tu posta?
29-11-2011 22:18:54
lilid
Oto gorące informacje ze spotkania w sprawie Kolejowej: pieniędzy na remont całościowy ulicy nie ma i nie będzie ( kilkanaście milionów?), takowego można się spodziewać dopiero w ramach realizacji Górnej Głogowskiej ( przetarg na wyłonienie wykonawcy projektu zagospodarowania terenów za torami, na takim etapie jest to obecnie), likwidacji kostki też nie będzie, bo albo Konserwator się nie zgodzi, albo jest to zbyt droga inwestycja ( oba argumenty się przeplatały zależnie od treści pytania), można liczyć na remont chodników postępujacy sukcesywnie w miarę posiadanych funduszy ( 100 tys Rady Osiedla i obiecane.. 100 tys. w następnym roku od ZDM, czy od Miasta już nie wiem); z tej sumy ok. 30 tys. na projekt całościowy modernizacji chodnika). Sprawy pilne do wyegzekwowania: pasy na przejściach dla pieszych, znaki drogowe ograniczające wjazd dużych samochodów w zwiazku z planowanym zamknięciem ul. ...nie pamiętam. Sprawy do monitorowania: chodnik, który będzie jednak naprawiany przy nr. 5A, 41, 42, 46, 48 obecnie ( z funduszy zaoszczędzonych w ZDM), był tak wykonany, aby za rok, gdy powstanie całościowy projekt nie musiał być korygowany). Zwracano tez uwagę na zieleń, aby przy okazji nowego chodnika od razu wyznaczać miejsca na zieleń ( to bardzo ważne dla całej ulicy!). No cóż cieszę się, ze chociaż część mieszkańców będzie zadowolona z uzyskania nowej nawierzchni. Zastanawia tylko jak to nagle zostało załatwione, bez szerszej informacji, konsultacji, które miejsca są priorytetowe. Miejmy nadzieję, że przy kolejnych fragm. będzie większa transparentność. Poruszono też szerszą kwestię, w moim odczuciu bardzo ważną. Nikt nie zadbał, aby Łazarz lub chociaż jego fragment zgłosić do Miejskiego Programu Rewitalizacji, który daje możliwości uzskania pieniędzy z innych źródeł. Do kogo tu uderzyć, kogo namawiać, chyba radni z naszego okręgu powinni w to się zaangażować (lobbowane jest Chwaliszewo, Śródka i Jeżyce). Mam cichą nadzieję, że Kolejowa 57-55 oraz 1/3 doczekają się w drugiej kolejności nowej nawierzchni, a odcinek 1/3, który Miasto może sprzątać tylko interwencyjnie, z braku fundyszy, zmieni się z psiej ubikacji na miejsce do parkowania.
29-11-2011 18:07:15
morlock
Pomagałem swego czasu odpalać aparaturę w warsztacie nastawni kolejowej przy ul.Kolejowej przed którą (do Kolejowej) urządzono mały trawniczek. Pracowałem do czasu zroszenia trawniczka przez okazjonalny deszczyk.Smród rozmokłych psich odchodów był tak powalający że robotę trza było przerwać. Teraz szuszfole chcą nowe trotuary i jezdnię by nadal zasrywać Łazarz? Podobnie z Miasteczkiem Kibica. Gdzie ulubieniec szanownego parzystokopyta wypróżni się gdy Arena zasłana będzie namiotami? To bynajmniej nie są retoryczne pytania!
29-11-2011 16:14:13
lilid
A to niespodzianka, chcąc zaktualizować stan chodników na Kolejowej przed spotkaniem w klubie Krąg, zauważyłam kilka ogłoszeń rozwieszonych na budynkach i płocie, gdzie proszono o usunięcie aut w związku z planowanym remontem chodnika przy domach nr 5A, 41, 42,46, 48. Czy to jest błyskawiczna reakcja na zebranie..., prosiłabym jeszce o dołączenie paru numerów 55, 55a, 1/3 !!
27-11-2011 20:34:37
Radna
Szanowny Panie Radaktorze nikt tutaj nie podpisuje się nazwiskiem,być może dlatego że okazałoby się że na Grunwaldzie mieszka wiele osób o tym samym nazwisku,imieniu i adresie. Pan natomiast doskonale wie jak się nazywam.Niepowtarzalną okazję, aby przedstawiciele Rady Osiedla Św. Łazarz przedstawili swoje działania i oczekiwania dotyczące remontu ulicy Kolejowej mieliśmy 23 listopada i zaprezentowaliśmy je gwarantując w roku 2012 kwotę 100 tysięcy złotych na wykonanie projektu i remont chodnika.
27-11-2011 17:10:57
REDAKCJA
Droga Pani Radno, najpierw wypadałoby się przedstawić. Informacja o spotkaniu z 23 listopada jest w opracowaniu. Po za tym mają Państwo niepowtarzalną okazję, przedstawiciele Rady Osiedla Św. Łazarz osobiście poinformować o tym mieszkańców na wtorkowym spotkaniu. Mam nadzieję, że również Państwo skorzystacie z zaproszenia. Pozdrawiam.
27-11-2011 15:53:01
Radna
Szanowny Panie Redaktorze,dlaczego brak informacji o spotkaniu jakie w dniu 23 listopada odbyło sięw Radzie Osiedla Św,Łazarz. Przedstawiciel Zarządu Dróg Miejskich poinformował Radnych i przybyłych na spotkanie mieszkańców o losach ulicy Kolejowej. Był Pan na spotkaniu i zna odpowiedzi na zadawane w tekście pytania .Proszę się wiedzą uzyskaną na spotkaniu podzielić z czytelnikami portalu przed wtorkowym spotkaniem. Wie Pan że są to pozytywne informacje i duża w tym zasługa Rady Osiedla.
27-11-2011 10:39:34
Gawroche
Wspaniała inicjatywa, poprawienie wizerunku u. Kolejowej, niestety spore pieniądze są potrzebne na jej rewitalizację, zapewne nasi mieszkańcy mają wspaniałe pomysły na upiększenie
24-11-2011 23:23:55
REDAKCJA
Komentarz internauty o nicku "Jacek" usunięty ze względu na użycie wulgaryzmów. Proszę o prowadzenie dyskusji w kulturalnym dialogu.
24-11-2011 22:46:10
Dana od Zbycha
Spokojnie poinforumjemy i apalujemy o to ... że grzecznością nic sie nie wskóra... takze szczególnie zapraszamy gadatliwe Panie, które z-cy prezydenta już powiedzą to i owo.. Miejmy nadzieje ze ZAGŁĘBIE POZNAŃSKIEJ PATOLIGII odejdzie do lamusa... WTOREK , KRĄG , 18:00 !!!!
24-11-2011 22:17:34
REDAKCJA
Ogłoszenia zostały już rozkolportowane po sklepach na ul. Kolejowej. Ale każda pomoc mile widziana dlatego proszę o kontakt (redakcja@lazarz.pl). Pozdrawiam.
24-11-2011 21:42:26
Mieszkaniec
Szanowni Państwo. Mam propozycję, aby w miarę możliwości poinformować najbliższych sąsiadów o tym spokaniu. Ja już przygotowałem ogłoszenie, którę planuję rozwiesić na drzwiach sąsiednich klatek schodowych. Liczę bardzo na powodzenie tego spotkania.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

30

wrz

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Uwertury i Suity
wstęp wolny

01

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Bianco e nero
wstęp wolny

02

paź

do 04-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów
Jesienny Targ Ogrodniczy (02-03.10.)

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Da Camera
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: