Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Seniorzy z Dziennego Domu Pomocy Społecznej chcą, by przy Konopnickiej powstał przystanek - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Seniorzy z Dziennego Domu Pomocy Społecznej chcą, by przy Konopnickiej powstał przystanek
09-11-2011 01:18   Janusz Ludwiczak
Podopieczni Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 1 z ulicy Konopnickiej chcieliby, by przystanek autobusowy, który znajduje się przy Palmiarni został przeniesiony bliżej II LO.

Każdego dnia ponad 40 seniorów zmierza do Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 1, który znajduje się przy ulicy Konopnickiej, by wziąć udział w terapii zajęciowej, rehabilitacji czy spędzić miło czas w gronie swoich kolegów i koleżanek.

Seniorzy mają jednak problem z dojściem od przystanku "Palmiarnia" autobusu linii nr 64, który znajduje się na ulicy Matejki, przy wejściu do Parku Wilsona. By dojść do Dziennego Domu Pomocy Społecznej muszą pokonać dystans prawie pół kilometra, dokładnie 450 metrów. Kolejny przystanek "Matejki" znajduje się w podobnej odległości od placówki.

Nasi pensjonariusze, którzy muszą do nas przychodzić z przystanku przy Palmiarni mają do pokonania spory kawałek drogi. Niektórzy przychodzą o kulach. Są osoby, które mają problemy z poruszaniem się. Ja się nie dziwię, że seniorzy bardzo proszą o przeniesienie tego przystanku. Myśmy ze swojej strony napisali pismo do Zarządu Transportu Miejskiego. Zobaczymy jak się ZTM do tego ustosunkuje. Najlepiej byłoby, gdyby przy "dwójce" powstał dodatkowy przystanek - mówi Maria Paradowska, kierownik Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 1.

Sprawa ta była również omawiana podczas ostatniego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa Rady Osiedla Święty Łazarz. Radni zasugerowali, by na ulicy Matejki, za skrzyżowaniem z ul. Konopnickiej, pod II LO powstał dodatkowy przystanek na żądanie.

Dzienny Dom Pomocy Społecznej nr 1 złożył już do ZTM pismo z prośbą o powstanie przystanku bliżej ulicy Konopnickiej. Jaka będzie odpowiedź, przekonamy się za kilkanaście dni.


Komentarze (3)

10-11-2011 15:58:16
morlock
Z całym szacunkiem i bez obrazy ! Może bardziej biega o lepszy dostęp a raczej powrót z "Dronki" na Matejki mieszkańcom Jerzyc?
09-11-2011 11:44:19
tonny
Przesunie się przystanek, a za chwilę będą narzekać klienci Palmiarni. Z resztą, na vis a vis tego przystanku jest siedziba ZTM. Po za tym przy II LO nie ma miejsca na zrobienie przystanku.
09-11-2011 08:43:16
poiluyt
nie mam nic przeciwko seniorom, uważam że należy im się szacunek i pomoc, ale przestawianie przystanku dla 40 osób to jest przegięcie
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: