Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Architektura Łazarza - wystawa studenckich prac w Palmiarni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Architektura Łazarza - wystawa studenckich prac w Palmiarni
09-11-2011 00:21   Janusz Ludwiczak
Do 27 listopada w Palmiarni można oglądać wystawę prac studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, którzy przez cały czerwiec brali udział w ćwiczeniach plenerowych. Ich zadaniem było wykonanie prac rysunkowych przedstawiających łazarską architekturę.

W czerwcu i na początku lipca w Parku Wilsona, a także na niektórych łazarskich ulicach, m.in. na Matejki i Głogowskiej można było spotkać młodych ludzi, którzy siedząc i trzymając deski rysunkowe, na specjalnym papierze wykonywali prace przedstawiające łazarską architekturę. 31 studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej wzięło udział w ćwiczeniach plenerowych.

Efekty pracy studentów, które są prawdziwymi dziełami sztuki można do 27 listopada podziwiać na zorganizowanej wystawie w pawilonach Palmiarni.

W piątek, 28 października otwarcia wystawy dokonał prorektor Politechniki Poznańskiej prof. Karol Nadolny w towarzystwie dr Tomasza Matusewicza, z Katedry Rysunku, Malarstwa, Rzeźby i Sztuk Wizualnych Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.

Dzielnica jest bardzo inspirująca. Jest tu wiele kamienic. Cała zabudowa sprawia, że jest mnóstwo klimatycznych kadrów. Najciekawszymi obiektami są narożne kamienice przy skrzyżowaniu Matejki i Wyspiańskiego. Zainspirował mnie szczególnie Park Wilsona - mówi Michał Spólnik.

W Parku Wilsona, na plenerze spędziłam tutaj bardzo dużo czasu. Cały plener trwał dwa tygodnie. Skupiałam się najbardziej na zieleni. Budynek, który mnie najbardziej zainspirował to siedziba restauracji Magnolia. Namalowanie jednej pracy zajęło mi około siedem godzin. By namalować w większym formacie trzeba było poświęcić cały dzień - wyjaśnia Magdalena Potok.

Moi rodzice są architektami. Od dzieciństwa przekazywali mi jak architektura jest ciekawa, wspaniała i inspirująca. Sprawiło to, że zaczęłam się tym interesować i szkolić pod względem rysunku. I tak po nitce do kłębka zostałam studentką architektury. Spodobało mi się, choć nie do końca byłam pewna. Nigdy do końca nie jest się wszystkiego pewnym. Jednak te studia są naprawdę interesujące. Jeśli ktoś interesuje się sztuką i architekturą to powinien wybrać naszą Politechnikę - dodaje Magdalena Potok.


Komentarze (1)

09-11-2011 00:34:54
w
super sprawa - pamiątka zostanie dla Łazarza. Mógłby powstać teraz album z tych prac o Św.Łazarzu. Kiedyś, parę lat temu, Politechnika taki album wydała, ale temat pleneru był inny całkiem
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: