Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarska architektura w plenerze - w Palmiarni będzie można zobaczyć wystawę studentów Politechniki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarska architektura w plenerze - w Palmiarni będzie można zobaczyć wystawę studentów Politechniki
26-10-2011 14:46   Janusz Ludwiczak
W czerwcu ponad 30 studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej wzięło udział w ćwiczeniach plenerowych, których zadaniem było wykonanie prac rysunkowych przedstawiających łazarską architekturę. Efekty ich pracy będzie można już od piątku podziwiać w Palmiarni.

W czerwcu i na początku lipca w Parku Wilsona, a także na niektórych łazarskich ulicach, m.in. na Matejki i Głogowskiej można było spotkać młodych ludzi, którzy siedząc i trzymając deski rysunkowe, na specjalnym papierze wykonywali prace przedstawiające łazarską architekturę. 31 studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej wzięło udział w ćwiczeniach plenerowych. Więcej w artykule: "Studenci Politechniki malowali Łazarz na plenerze".

Jak się okazało wszyscy studenci z ćwiczeń plenerowych otrzymali oceny pozytywne. Od piątku efekty ich pracy, które są prawdziwymi dziełami sztuki będzie można podziwiać w Palmiarni.

Studenci mogli wykonać prace w akwareli, szkicu, akrylu i oleju. Każda osoba musiała przygotować przynajmniej siedem prac. Przy ocenie kładłem szczególny nacisk na zachowanie detali, barw zieleni i skali. Wszyscy studenci otrzymali pozytywne oceny - mówi dr Tomasz Matusewicz, z Katedry Rysunku, Malarstwa, Rzeźby i Sztuk Wizualnych Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.

Wernisaż i otwarcie wystawy będzie miało miejsce w piątek, 28 października o godz. 13:00. Ponadto w pawilonie 9 będzie można dodatkowo oglądać prace Piotra Markiewicza na indywidualnej wystawie "Architektura 9". Wystawę studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej będzie można zobaczyć do 27 listopada w godzinach otwarcia Palmiarni.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: