Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje nie dojadą do Junikowa, a na Hetmańskiej będą nocować "pod chmurką" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje nie dojadą do Junikowa, a na Hetmańskiej będą nocować "pod chmurką"
26-10-2011 13:16   Janusz Ludwiczak
5 listopada rozpocznie się kolejny etap modernizacji Ronda Jeziorańskiego oraz przebudowa ulicy Grunwaldzkiej. Z ulicy Reymonta i Grunwaldzkiej całkowicie znikną tramwaje linii nr 1, 6, 7 i 13. Tym samym odcięty zostanie dojazd do tzw. "torów odstawczych" przy ul. Budziszyńskiej, które pełnią rolę zajezdni. Prawie 60 tramwajów będzie nocować "pod chmurką" na ulicy Reymonta i Hetmańskiej (na odcinku od Arciszewskiego do Kolejowej).

W przyszłą sobotę, 5 listopada rozpocznie się kolejny etap kompleksowej modernizacji Ronda Jeziorańskiego. Z ulicy Grunwaldzkiej i Reymonta znikną tramwaje linii nr 1, 6, 7 i 13, które nie będą aż przez pięć miesięcy dojeżdżać ani do Junikowa ani do Budziszyńskiej. Równocześnie zmiany w organizacji ruchu czekać będą kierowców.

Równocześnie zacznie się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej, która poszerzona zostanie z dwóch do czterech pasów pomiędzy ulicą Jeleniogórską, a Malwową. Równocześnie na Junikowie powstanie nowa pętla tramwajowa z terminalem przesiadkowym dla autobusów miejskich i podmiejskich.

Za 11 dni pasażerów czekają kolejne utrudnienia, zmiany tras i nowe rozkłady. Zarząd Transportu Miejskiego, który odpowiada za organizację komunikacji nie podał jeszcze jak będą od 5 listopada jeździć tramwaje.

Tak naprawdę Rondo Jeziorańskiego jest już zamknięte. Tramwaj wyłączamy 5 listopada. Do końca tygodnia podamy informacje o objazdach - powiedział Rafał Kupś, pełniący obowiązki dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego.

Jak udało się dowiedzieć portalowi lazarz.pl od 5 listopada "jedynka" będzie dojeżdżać na Górczyn, a "trzynastka" zostanie skrócona do Ronda Kaponiera, tym samym zniknie z ulicy Głogowskiej. Natomiast tramwaje linii nr 6 i 7 dojeżdżać będą tylko do skrzyżowania ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. W praktyce oznacza to, że obie linie zostaną połączone. I tak "siódemka" z Zawad dojedzie do przystanku Głogowska/Hetmańska i dalej przemianuje się w "szóstkę", która dojedzie do Miłostowa i na odwrót.

Wiadomo, że z Kaponiery do os. Kwiatowego kursować będzie autobusowa komunikacja zastępcza. Możliwe, że autobusy "za tramwaj" będą jeździć po nieczynnym torowisku tramwajowym oraz specjalnym bus-pasie.

Zamknięcie ulicy Grunwaldzkiej dla tramwajów to także problem dla MPK, gdyż odcięty zostanie dojazd do tzw. "torów odstawczych" znajdujących się tuż obok pętli Budziszyńska. Pełnią one rolę zajezdni. Prawie 60 tramwajów ma nocować "pod chmurką" na ulicy Hetmańskiej.

Już od końca ubiegłego roku, kiedy sprzedany został obiekt przy Gajowej tą zabytkową zajezdnię musiały opuścić wszystkie tramwaje, które parkują m.in. na Wilczaku, Górczynie i Starołęce.

Tramwaje, wśród których będą "stopiątki" i "helmuty" będą nocować codziennie pomiędzy godz. 23 a 5 na fragmencie ulicy Reymonta oraz na ulicy Hetmańskiej (pomiędzy Arciszewskiego, a Kasprzaka oraz od Głogowskiej do Kolejowej). Tym samym nie będzie uruchomionej wahadłowej linii tramwajowej, która podobnie jak podczas remontu skrzyżowania Głogowskiej i Hetmańskiej w 2006 roku jeździła od Ronda Jeziorańskiego przez Reymonta i Hetmańską do ulicy Kasprzaka.

Tramwaje będą parkować na ulicy Hetmańskiej od Głogowskiej do Arciszewskiego. Jest to odcinek, który będzie wyłączony w tym czasie z komunikacji tramwajowej, bo nie będzie dalej dla niej przejazdu. Tramwaje będą tam stały. Niektóre będą wyjeżdżały tyłem. Jest to duże wyzwanie dla nas - powiedział Jan Firlik, dyrektor przewozów tramwajowych MPK.


Komentarze (8)

31-10-2011 19:12:54
kriters
a o co chodzi ? ha ha
26-10-2011 15:19:06
ona
to jest katastrofa.. zimną i tak pewnie będzie to stało nietknięte... nie będę miała już żadnego tramwaju
25-10-2011 18:02:31
johnny
Przecież kilkoma tramwajami mozna dojechac do Towarowej, a stamtad wystarczy tylko przejsc na druga strone ulicy i na św. Marcinie przesiąść sie na tramwaj do centrum
25-10-2011 09:49:35
piotr
Bravo dla Basi za porade,ja zrobilem to co doradzilas Kasi, 26 lat temu przeprowadzilem sie z ul.Kasprzaka na Lazarzu do Sydney w Australii i od tego czasu niemam zadnych klopotow ani z mrozem,ani tez z tramwajami.Kasiu,przemysl porade Basi powaznie-pozdrowienia Piotr.
25-10-2011 09:23:48
tonny
kasia ma rację, jeśli z Głogowskiej zniknie 13, to stracimy dojazd do ścisłego centrum. ztm zlikwidował nam 5, teraz zlikwiduje nam 13. owszem, mam 6 i 16 do starego browaru czy 8 do pl. wlkp, ale to jednak jest trochę kawałek drogi. mam nadzieje, ze za tramwaj jadacy z kaponiery do os. kwiatowego nie bedzie jedyny. przydalby sie taki z junikowa do okolic skrzyzowania glogowskiej i hetmanskiej.
25-10-2011 08:41:50
basia
Kasia wyprowadź się, wszystkie problemy rozwiążą Ci się - marudzenie, marudzenie, niezadowolenie ..... , niedobrze już się robi,
25-10-2011 08:36:06
poiluyt
Kasiu, możesz jeden tramwaj przyjąć do swojego garażu - wtedy marnotrawstwo będzie znacznie mniejsze. A starsze osoby z okolic ronda będą musiały sobie jakoś poradzić bez wygodnego dojazdu (podobnie jak tysiące innych poznaniaków). Trudno - remonty są potrzebne i trzeba przecierpieć swoje.
25-10-2011 07:45:57
kasia
Nie mam słów. Co za marnotrawstwo, trzymać tramwaje zimą pod gołym niebem. To raz. Dwa, moja rodzina z okolic Ronda (starsze osoby) straci możliwość łatwego dojazdu na zakupy i do mnie, o cmentarzu nie wspominając. Zostanie im tylko Piotr i Paweł, i dobrze że tam jest. Resztę będzie musiała przywozić siostrzenica (tak, to ja) ;( Trzy, że jeśli ZTM nie da innego tramwaju zamiast 13, to mam o jeden czyli połowę mniej tramwajów, którymi mogę dojechać i wrocic bezpośrednio do centrum do pracy. Też zimą. Albo ryzyko kolejnego naderwania ścięgna przy przesiadce na lodzie, jak rok temu, albo czekanie pół godziny. Może jednak coś dadzą zamiast 13 - próbuję myśleć pozytywnie, chociaż zimno mi się robi na mysl o tej zimie....
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

maj

18:30
Łazarz
25. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: