Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rezydencja przy Parku Kasprowicza przekształciła się w Arena Business Centre - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rezydencja przy Parku Kasprowicza przekształciła się w Arena Business Centre
19-10-2011 14:44   Janusz Ludwiczak
W 2008 roku oddany do użytku został nowoczesny, biurowy budynek przy ul. Stablewskiego. Przez trzy lata stał on pusty, gdyż nie było chętnych na zakup mieszkań. Teraz ma się to zmienić.

Równo trzy lata temu przy ul. Stablewskiego 47 oddany do użytku został pięciokondygnacyjny nowoczesny oszklony budynek nazwany "Rezydencja przy Parku Kasprowicza". W obiekcie tym powstały lokale na mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe o powierzchni od 32 do 108 metrów kwadratowych. Jednak od 2008 roku nie znalazł się nikt chętny za zakup mieszkań w "Rezydencji przy Parku Kasprowicza". Teraz ma się to zmienić. Budynkiem zarządza nowy administrator - Buckingham Investmensts. Równocześnie zmieniła się nazwa biurowca na "Arena Business Centre".

Jako partner rozpoczynamy współpracę z inwestorem w sprzedaży lokali biurowych i mieszkalnych w tym budynku. Postanowiliśmy przenieść tutaj także swoją siedzibę - mówi Monika Kurpisz z Buckingham Investmensts.

Dlaczego aż przez trzy lata tak nowoczesny budynek świecił więc pustkami?

Wynika to, z planów inwestycyjnych właściciela, który znajduje się w Hiszpanii. Prowadzi on bardzo dużą firmę warzywną. Na początku miał plany, by przenieść swoją siedzibę do Polski. Z tego co wiem były tutaj wysokie ceny. Może nie były prowadzone odpowiednie działania marketingowe - dodaje Monika Kurpisz, z biura sprzedaży Arena Business Centre.

W Arena Business Centre znajdują się na parterze dwa lokale przeznaczone na usługi o powierzchni 113,87 m kw. i 121,67 m2. Na wyższych kondygnacjach mieszczą się lokale biurowe oraz mieszkania 1, 2 i 3-pokojowe o powierzchni od 31,64 do 113,82 m2. Ceny sprzedaży wynoszą 5990 zł/m2, a wynajmu 50 zł/m2.

Budynek wyposażony jest w klimatyzację, parking na 11 miejsc postojowych znajdujący się w części podziemnej, windę i wideodomofony.

Czy biurowiec będzie nadal świecić pustkami i nie będzie zainteresowanych na kupno powierzchni?

Nie ma możliwości, że nie będzie chętnych. Mamy już doświadczenie. Zakupiliśmy chociażby od Enei kamienicę przy Nowowiejskiego, która była w fatalnym stanie, a teraz znajdują się tam np. kancelarie prawne - wyjaśnia Monika Kurpisz z Buckingham Investmensts.


Komentarze (1)

19-10-2011 15:00:56
viki
Sądząc po frekwencji na ostatnich targach mieszkaniowych w MTP to na pewno ludzie będą walić drzwiami i oknami do zakupu tych mieszkań. Sądzę, że powodem może być zbyt mała ilość przeszklonych powierzchni w tym budynku ;) Ten kto to projektował musiał chyba mieć jakiś deputat w ciepłowni...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: