Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Klienci Biedronki wymieniali szkło na wrzosy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Klienci Biedronki wymieniali szkło na wrzosy
17-10-2011 01:34   Janusz Ludwiczak
Wystarczyło pięć szklanych opakowań: słoików lub butelek by otrzymać doniczkę wrzosu. Przed sklepem sieci Biedronka przy ul. Łukaszewicza przeprowadzona została akcja "Pielęgnujemy EKOzwyczaje".

W piątek i sobotę przed sklepem sieci Biedronka przy ul. Łukaszewicza stanął specjalny kontener, do którego wystarczyło wrzucić pięć opakowań szklanych - słoików bądź butelek by w zamian otrzymać doniczkę wrzosu.

Biedronka wspólnie z Carlsberg Polska już po raz drugi zorganizowały akcję "Pielęgnujemy EKOzwyczaje". Akcja polegała na zbiórce opakowań szklanych, wymienianych na sadzonkę rośliny doniczkowej.

Docierając każdego dnia do blisko 2,5 mln klientów w 750 lokalizacjach w całej Polsce zdajemy sobie sprawę ze skali naszego działania i wykorzystujemy to w celu propagowania dobrych praktyk. Sukces ubiegłorocznej akcji skłonił nas do jej powtórzenia. W ten sposób uzupełniamy nasze codzienne działania związane z segregacją odpadów i ochroną środowiska - mówi Sylwia Krzyżycka, Dyrektor Działu Kontroli Jakości Jeronimo Martins Dystrybucja.

Zależy nam na tym, by zachęcać klientów do odpowiedzialnej postawy na co dzień. Edukujemy w obszarze segregacji opakowań i promocji recyklingu. W trosce o nasze wspólne środowisko naturalne dobrze byłoby, by konsument przerzucał butelki nie do pojemnika ze wszystkimi opakowaniami, ale właśnie do kontenera przeznaczonego specjalnie na szkło. Dzięki temu szkło trafia do ponownego przetworzenia - uważa Jagoda Jastrzębska z Carlsberg Polska.

Biedronka przy Łukaszewicza była jedną z trzech w Poznaniu, w której zorganizowano akcję "Pielęgnujemy EKOzwyczaje". Oprócz tego akcja została przeprowadzona w sklepie przy ul. Bobrzańskiej na Ratajach oraz przy ul. Piątkowskiej 78, a także w Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Lublinie i Warszawie.

W ubiegłym roku udział w akcji wzięło udział ok. 15 tys. osób, które zebrały ponad 25 ton szkła.


Komentarze (1)

18-10-2011 16:41:08
Iwo
Świetna akcja, zainteresowanie duże oby więcej takich wydarzeń
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: