Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Arenie maratończycy odbierali numery startowe i kupowali sprzęt sportowy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Arenie maratończycy odbierali numery startowe i kupowali sprzęt sportowy
17-10-2011 01:19   Janusz Ludwiczak
W ramach odbywającego się w Arenie Maraton Expo biegacze, którzy wzięli udział w 12. Poznań Maraton mogli odebrać numery i pakiety startowe, a także zakupić potrzebny sprzęt sportowy, odżywki czy wziąć udział w konkurach i pokazach.

W piątek i sobotę w Arenie odbyły się targi Maraton Expo. Uczestnicy 12. Poznań Maraton mogli w Arenie odebrać numery i pakiety sportowe.

Na targach w ramach Maraton Expo prawie 50 wystawców oferowało maratończykom możliwość zakupu odzieży, obuwia i sprzętu sportowego, a także odżywek. W sobotę, w Arenie odbył się również Event Expo, który poprowadził Maciej Narożny. W ramach tej imprezy odbyły się m.in. testy wydolnościowe, pokazu fitness i liczne konkursy.

W niedzielnym 12. Poznań Maraton udział wzięło 4619 biegaczy.
Mamy uczestników aż z 35 krajów, również z Etiopii, Kenii, Stanów Zjednoczonych i całej Europy. Warto biegać, bo to fajny sport, dobra zabawa, daje dużo radości i satysfakcji - mówi Monika Prendke z biura prasowego Poznań Maraton.

W tym roku trasa poznańskiego maratonu ze względu na trwające remonty była nieco inna od dotychczasowych. Być może w przyszłych latach trasa Maratonu prowadzić będzie przez Łazarz.
Naszym marzeniem jest trasa na całej pętli. Trasa, która byłaby bardziej płaska i sprzyjałaby zawodnikom, chociaż przy ukształtowaniu terenu naszego miasta może być to trudne. Trasa mogłaby być też atrakcyjna widokowo przebiegająca w pobliżu zabytków - wyjaśnia Monika Prendke, rzecznik 12. Poznań Maraton.

Każdy uczestnik niedzielnego maratonu otrzymywał okolicznościowy medal ze zdjęciem Palmiarni i napisem: "100-lecie poznańskiej Palmiarni 1911-2011".
Tradycją poznańskiego maratonu są medale upamiętniające wydarzenia historyczne związane z miastem Poznań lub Wielkopolską. W tym roku jest to 100-lecie Palmiarni - wyjaśnia Monika Prendke.

Co roku na rewersie medalu poznańskiego maratonu upamiętniane są znaczące wydarzenia w dziejach miasta. I tak w 2006 roku upamiętniono 50. rocznicę Czerwca`56, a dwa lata później 90. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W 2009 roku na rewersie znalazł się śp. Maciej Frankiewicz, pomysłodawca maratonu i wiceprezydent Poznania, a w roku ubiegłym rewers medalu ukazywał historię biegów maratońskich, która sięga 2 500 lat.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: