Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sonda lazarz.pl: Ruch Palikota - 34,1%, PO - 26,2%, PiS - 15,1%. 8,7% nie weźmie udziału w wyborach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sonda lazarz.pl: Ruch Palikota - 34,1%, PO - 26,2%, PiS - 15,1%. 8,7% nie weźmie udziału w wyborach
07-10-2011 04:06   Janusz Ludwiczak
W dniach od 2 do 7 października przeprowadziliśmy sondę, w której pytaliśmy Państwa: Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych?

34,1% naszych internautów chce zagłosować na Ruch Palikota, a 26,2% na Platformę Obywatelską. 15,1% osób, które wzięły udział w naszej sondzie wybrało Prawo i Sprawiedliwość. Sojusz Lewicy Demokratycznej może liczyć na 11,1% głosów czytelników lazarz.pl. Natomiast 2,4% głosów uzyskał PJN i PSL. Nikt z biorących udział w naszej sondzie nie zagłosował na Polską Partię Pracę.

Aż 8,7% głosujących, czyli 11 z 126 osób nie weźmie udziału w wyborach.

Dziękujemy za udział w głosowaniu i zapraszamy do głosowania w kolejnych sondach. Tym razem pytamy Państwa: Którym tramwajem jeździsz najczęściej?

Prawdziwe wyniki niedzielnych wyborów parlamentarnych przedstawimy Państwu w przyszłym tygodniu. Wtedy zaprezentujemy wyniki głosowania ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych na terenie dzielnicy i przekonamy się jak głosowali Łazarzanie.


Komentarze (3)

07-10-2011 23:14:11
wyborca
Głosowanie w RP nie jest obowiązkiem obywatelskim :) I bardzo dobrze, niska frekwencja daje więcej do myślenia politykom niż odsetek głosów nieważnych, które są traktowane przez media jak głosy głupków niepotrafiących narysować krzyżyka w kratce. Nie wiem tylko skąd wzięło się powiedzenie, że oto głosowanie obywatelskim obowiązkiem jest? Stwierdzenie takie jest bardzo subiektywne i właściwe nie niesie w sobie treści - troskę o sprawy państwa można bowiem wyrazić także wybierając świadomie niepójście do lokalu wyborczego (np. jeśli żaden kandydat w moim okręgu nie zasługuje na poparcie). Można również wykazywać się wspaniałą obywatelską postawą będąc jednocześnie całkowicie apolitycznym (np. w sytuacji kiedy wszyscy kandydaci to dobrzy, kompetentni ludzie i każemu można zaufać). Prawdziwym obowiązkiem obywatelskim jest zbieranie kupy po swoim psie (jest usankcjonowane prawnie, ma wpływ na stosunki społeczne i świadczy o zaangażowaniu obywatela w sprawy państwa) a nie wybory ;)
07-10-2011 18:27:37
morlock
@rozsądny obywatelu czytałeś "Martwe dusze"? Te brakujące 8,7% zastąpi 66% a pozostałych 34% należy szukać w bagażnikach:-).
07-10-2011 17:20:40
rozsądny obywatel
Aż 8,7% nie chce wziąć udziału w wyborach? To nasz obywatelski obowiązek. Trzeba głosować, by chociaż mieć prawo do narzekania przez najbliższe 4 lata. Może warto w Polsce zrobić wybory obowiązkowe, tak jak jest to w Belgii, Luksemburgu i Danii.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

gru

15:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Świąteczna Eka" - międzypokoleniowe warsztaty ozdób świątecznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Zimowa przygoda"w wykonaniu Teatru Krokodyl. Spektakl bedzie tłumaczony na język migowy

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Debata "Wolność -kocham i rozumiem"

07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: