Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Antyrządowy protest kioskarza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Antyrządowy protest kioskarza
05-10-2011 01:15   Janusz Ludwiczak
"Socjalizm, satanizm, zamordyzm... czyli co nam szykują rządy miłości", "Sfora Pana Tuska", "Państwo policyjne Tuska" - między innym na takie tytuły prasowe mogą natknąć się klienci punktu sieci Eurokiosk na przystanku tramwajowym "Grochowska" w kierunku Junikowa. Czy jest to w porządku, że właściciel tego kiosku promuje tylko "Gazetę Polską Codziennie", "Nasz Dziennik" i inne gazety prawicowe? Czy kioskarz ma prawo do manifestowania prywatnych poglądów?

Przystanek tramwajowy "Grochowska" na ulicy Grunwaldzkiej. Sporo osób czeka na tramwaj jadący w kierunku Junikowa. Na przystanku tym znajduje się wiatokiosk sieci Eurokiosk. Na bocznych ścianach wywieszona okładka "Gazety Polskiej Codziennie", obok strona 12 wtorkowego "Naszego Dziennika" i artykuł zatytułowany "Cztery lata afer, skandali i nieprawidłowości".

Przy okienku dwie naklejki z napisem "Smoleńsk 2010 Pamiętamy". Na jednej z nich zdjęcie krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, na drugiej biało-czerwona szachownica - symbol polskiego lotnictwa i sylwetki ludzi. Z drugiej strony kolejne zamieszczone kolejne artykuły z gazet, tym razem z tygodnika "Gazeta Polska".

Klientów wita artykuł zatytułowany m.in. "Socjalizm, satanizm, zamordyzm... czyli co nam szykują rządy miłości".

Kioskarz ma oczywiście prawo do wywieszenia konkretnych gazet, jest też wolność słowa. Jednak czy właściciel i pracownicy tego kiosku nie prowadzą agitacji politycznej i zbytnio wyrażają swoich prywatnych poglądów? W oknach tego kiosku wywieszone zostały tylko takie tytuły jak "Gazeta Polska Codziennie" czy "Nasz Dziennik". Dlaczego pasażerowie czekający na tramwaj nie mogą dowiedzieć się o czym pisze np. pierwsza strona "Rzeczpospolitej" czy jak wygląda okładka "Głosu Wielkopolskiego"?

A co o tym sądzą klienci kiosku?

Brak mi słów. Na szczęście to nie jedyny kiosk w tej okolicy. Na Grochowskiej mam na szczęście jeszcze Ruch, gdzie zakupy będzie robić się przyjemniej. Mam nadzieję, że tamtejszy kioskarz nie będzie zachęcał mnie do kupna "Gazety Polskiej". Jestem oburzona, nie każdy podziela takie poglądy. To jest obrzydliwe - mówi pani Grażyna, która czekała na "jedynkę".

To są po prostu kpiny. Chciałam kupić "Wyborczą", niestety ten pan powiedział mi, że nie sprzedaje "gówna " - twierdzi Natalia Krystek.

Kioskarz nie chciał z nami rozmawiać. O stanowisko w tej sprawie poprosiliśmy firmę Eurokiosk.

Aktualizacja: 06.10.2011 godz. 15:25:

W czwartek otrzymaliśmy odpowiedź od sieci Eurokiosk:
Z przykrością stwierdzamy, że w jednym z naszych punktów sprzedaży, osoba prowadząca ten PSD w sposób ewidentny przekroczyła przyjęte i obowiązujące w naszej sieci zasady dobrych obyczajów i apolityczności.
Przeprowadzona została natychmiast rozmowa dyscyplinująca, w której przypomniano tej osobie o obowiązujących zasadach. Przeprowadzona rekontrola pozwala przyjąć, że tego typu działania nie będą już miały w tym punkcie sprzedaży miejsca.
Wyrażam przekonanie, że przypadek ten jest incydentalny i nigdzie więcej w żadnym naszym punkcie sprzedaży, podobna sytuacja nie ma i nie będzie miała miejsca
- pisze w mailu do naszej redakcji Tomasz Pitak, Dyrektor Operacyjny Eurokiosk Sp. z o.o.


Fot: Janusz Ludwiczak

Ze względu na niewłaściwie, niekulturalne wypowiedzi komentujących oraz wielokrotne złamanie regulaminu możliwość komentowania artykułu została zablokowana.

Aktualności
Niezapominajka
15

paź

17:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: kantaty włoskie - koncert

16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: