Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dyrekcja VIII LO nie pozwoliła uczniom spotkać się z Palikotem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dyrekcja VIII LO nie pozwoliła uczniom spotkać się z Palikotem
03-10-2011 00:59   Janusz Ludwiczak
Uczniowie VIII LO twierdzą, że dyrekcja szkoły zabroniła im spotkania się w piątek z Januszem Palikotem.

Od jednej z uczennic VIII LO, która prosiła zachować anonimowość otrzymaliśmy na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) wiadomość, że dyrekcja szkoły zabroniła uczniom spotkać się w piątek z Januszem Palikotem.

Witam, Piszę do Państwa ponieważ podczas spotkania zorganizowanego przez Pana Palikota przed VIII LO w Poznaniu miał miejsce nieprzyjemny incydent. Jako jedna z uczennic tego liceum czuję się zobowiązania do poinformowania o tym, jak zostaliśmy potraktowani przez dyrekcję szkoły - wielu, a właściwie większość, uczniów chciała wziąć udział w spotkaniu z Panem Januszem Palikotem, jednak uniemożliwiono nam opuszczenie budynku szkoły! Nie chodziło jedynie o jakieś groźby obniżenia oceny ze sprawowania, czy wezwania rodziców, zwyczajnie zamknięto drzwi! Myślę, ze należy poinformować o tym akcie bezprawia i ubezwłasnowolnienia - dorosłych w większości - ludzi - pisze jedna z uczennic VIII LO na naszą Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl.

Co na to dyrekcja "Ósemki"?

Szkoła nie jest miejscem agitacji politycznej. Część uczniów to potencjalni wyborcy, dlatego taki wiec na tydzień przed wyborami jest ewidentną próbą manipulacji. Palikot chciał przekonać ludzi, że rozwiąże problem "ósemki", który nie jest rozwiązany od kilku lat. Zadaję pytanie, dlaczego dopiero dziś, kiedy idą wybory, niektórzy politycy dostrzegają ten problem, który został nagłośniony dwa lata temu? Robienie z tego happeningu politycznego niczemu nie służy - powiedział dla "Gazety Wyborczej Poznań" Marek Grefling, dyrektor VIII Liceum Ogólnokształcącego.


R E K L A M A

Komentarze (6)

29-05-2014 11:00:14
zainteresowana
Jako matka uczniów uczęszczających do tej szkoły, niepełnoletnich dodam, cieszę się, że taka była decyzja dyrektora. Dość mieszania młodym ludziom w głowach, dość pustych obietnic, dość brudnej agitacji politycznej, dość bazowania na braku doświadczenia życiowego młodych ludzi, dość wykorzystywania ich do własnych celów. Ponadto, jako odpowiedzialni rodzice stoimy na straży wielu odwiecznych wartości, które p. Palikot chce zdeptać, i nie myślę tu tylko o wartościach chrześcijańskich. Brawo Panie Dyrektorze. Wyrazy szacunku.
04-10-2011 00:36:59
@taktak
Naukę w liceum zaczyna się w wieku 16 lat, a kończy mając 19. W październiku jedynie w trzecich klasach są osoby pełnoletnie, zatem większość uczniów szkoły to osoby NIEPEŁNOLETNIE. Po co w takim razie mieliby brać udział w tym happeningu? A może dyrektor miał ustawić przy wejściu do szkoły "bramkarzy", którzy by sprawdzali czy osoby wychodzące ze szkoły są pełnoletnie? Po prostu zamknął drzwi dla wszystkich i cześć. I to była dobra decyzja.
03-10-2011 21:35:48
taktak
Uważam,iż młodzież uczeszczajaca do liceum,ktora jest w wiekszości pełnoletnia ma prawo sama zadecydowac czy chce brac udzial w heppeningu czy tez nie! Myśle,żezachowanie Pana dyrektora bylo poprostu smieszne! Owszem szkoła jest po to by sie w niej uczyc,ale to powinna byc ich indywidualna decyzja!A jesli ktos mial ochote porozmawiac zPanemJanuszem Palikotem to dlaczego mu to uniemozliwiac?
03-10-2011 16:33:52
rozsądny obywatel
Jeżeli uczniowie chcą zaprotestować przeciwko kurii niech nie chodzą na religie.
03-10-2011 09:18:43
Brawo Panie Dyrektorze
Uczniowie w szkole mają się uczyć, a nie brać udziału w happeningach politycznych. Nawet jeśli dotyczy to liceum, w którym się uczą. Mimo faktu, że Kościół rozumiany jako Wspólnota i wiara w Boga są mi bliskie to nie popieram ani nie rozumiem stanowiska Kurii. Uważam, że dialog jest możliwy - trzeba jednak do niego dążyć i budować go na pełnym zrozumieniu oraz głębszej analizie problemu, a nie na sprowadzaniu sprawy do kwestii czysto finansowych. Stanowczo jednak sprzeciwiam się wykorzystywaniu tej sytuacji na etapie kampanii wyborczej (czysty populizm) i dlatego popieram mądrą decyzję władz szkoły.
03-10-2011 01:06:18
Pol
Bardzo madra i odpowiedzialna decyzja dyrekcji o czm uczniowie przekonaja sie w krotce.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: