Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dzień kota zorganizowano dla pierwszoklasistów w VIII LO - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dzień kota zorganizowano dla pierwszoklasistów w VIII LO
02-10-2011 01:39   Janusz Ludwiczak
Żeby uczniowie klas pierwszych zostali prawdziwymi "ósemkowiczami" musieli w piątek przejść prawdziwy tor przeszkód. Koledzy i koleżanki ze starszych klas przygotowali dla najmłodszych uczniów VIII LO dzień kota.

Dzień kota odbył się w piątek w VIII LO. Na pierwszaków czekał istny tor przeszkód, przygotowany przez kolegów i koleżanki z klasy drugiej.

Dzień kota ma podkreślić z jak ogromną sympatią klasy starsze przyjmują młodszych kolegów. Dzień kota ma ich wprowadzić w takie bardzo sympatyczne poznawanie nauki w szkole po nitce do kłębka, jak to mały kotek, który kłębkiem się bawi. Myślę, że dla pierwszaków jest to takie bardzo fajne zetknięcie się z klasami starszymi. Uczniowie poznają się wzajemnie przez cały wrzesień na korytarzu, natomiast tutaj jest taka inna forma poznania się, pokazania się z innej strony - wyjaśnia Aneta Cierechowicz, wicedyrektor VIII Liceum Ogólnokształcącego.

W "ósemce" nigdy nie istniała fala i mam nadzieję, że nigdy istnieć nie będzie. Są to działania sympatyczne, mające na celu wzbudzenie wesołości i uśmiechu wśród tych, którzy w dniu kota uczestniczyli.
W ramach dnia koty odbywają się przeróżne konkurencje, np. rysowanie karykatur nauczycieli. Nauczycielom bardzo podobały się ich własne karykatury. Uczniowie w sympatyczny sposób potrafią uchwycić specyficzne cechy charakteru, stylu, osobowości i ubrania nauczycieli
- dodaje Aneta Cierechowicz, wicedyrektor VIII LO.

Na pierwszaków czekało m.in. malowanie wąsów i kocich uszu na twarzy, picie mleka przez rękawicę, pchanie piłki głową bez dotykania jej rękami i nogami, przeniesienie ziaren kawy chińskimi pałeczkami lub słomką na drugi koniec sali, a także podawanie jajka łyżeczką. Zawodnik, który opuścił jajko na ziemię musiał jej zjeść.

Jednym z najciekawszych zadań było "jabłko". Konkurencja ta polegała na podawaniu sobie jabłka ustami.

Największe obawy wśród pierwszoklasistów budziło zadanie pod nazwą "złoty kibel". Polegało ono na wylizaniu czekolady z sedesu. Na szczęście wszyscy dobrze się bawili. A były ku temu powody. Za zaliczenie każdego zadania uczniowie otrzymywali punkty. Klasa, która zdobyła ich najwięcej otrzymała nagrody. Ponadto będzie mogła się odegrać w przyszłym roku, podczas kolejnego dnia kota. Na zakończenie dnia kota dla wszystkich uczestników zorganizowana została dla rozluźnienia atmosfery wspólna dyskoteka.

A czy uczniom klas pierwszych podoba się VIII LO i czy nie żałują, że wybrali właśnie "ósemkę"?

Absolutnie nie żałuję, że wybrałam "ósemkę". Bardzo mi się szkoła podoba, choć na początku byłam negatywnie nastawiona. Ludzie i nauczyciele są świetni. Dzień kota był rewelacyjny, wrażenia wspaniałe - uważa Natalia Bartkowiak z klasy 1g.

Fajne wrażenia po dniu kota. Starsze klasy chyba trochę się na nas wyżywają, ale wiadomo, że to tylko zabawa. Za rok pewnie będzie okazja do odegrania się. Na początku trochę żałowałam, że wybrałam VIII LO ponieważ nie da się ukryć, że jest bardzo ciężko, ale warto się tutaj uczyć ponieważ będzie się miało lepszy start na przyszłość, łatwiej na studiach i będzie się lepiej się rozumiało - twierdzi Teresa Wojcieszko z klasy 1c.


Komentarze (2)

24-01-2017 18:52:56
beata
rozumiem ze zloty kibel to zabawa, a;e badzmy szczerzy, ze jest to zabawa upokarzajaca. robienie komus zdjecia z glowa w sedesie, jakkolwiek niewinnie jest to zamierzone, jest upokarzajace dla osoby wykonujacej - szczegolnie ze zdjecia mozna znalezc przypadkowo w internecie a dla niewtajemnicznocyh wygald ajakby dan aosoba (o zgrozo z widoczna twarza!!!) lizala za przeproszeniem gowno z klopa. niestety o ile moze zabawa nmiedzy uczmiani ok - rozpowszechnianie takich zdjec w necie waidomo czym sie konczy jestem na nie
02-10-2011 19:49:28
kaśka
ale dzieciaki mają pomysły, "złoty kibel" - dobre.
Aktualności
Niezapominajka
18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

do 20-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena. Targi gier i multimediów

19

paź

do 20-10-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Wystawa storczyków

11:00
Łazarz
Ciekawostki łazarskiego fyrtla - wycieczka z przewodnikami PTTK
zbiórka przed wejściem do Parku Wilsona od strony ulicy Głogowskiej

20

paź

Poznań * Łazarz
20. Poznań Maraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: