Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kandydaci do Sejmu rozmawiali na targach o (wielko)polskiej gospodarce - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kandydaci do Sejmu rozmawiali na targach o (wielko)polskiej gospodarce
28-09-2011 01:10   Janusz Ludwiczak
O przyszłości MTP, ułatwieniach dla przedsiębiorców, przywilejach emerytalnych, prywatyzacji instytucji i sprawach gospodarczych Wielkopolski i kraju rozmawiali podczas debaty gospodarczej kandydaci do Sejmu.

W poniedziałek, w samo południe w Iglicy Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się przedwyborcza debata gospodarcza z udziałem kandydatów w wyborach parlamentarnych.

Debatę, którą zorganizował Wielkopolski Związek Pracodawców poprowadziła Dagmara Prystacka, prowadząca "Teleskop Gospodarczy" TVP Poznań.

Temat debaty brzmiał "Gospodarka, propozycje dla Wielkopolski". W spotkaniu udział wzięli: Zbigniew Czerwiński (PiS), Przemysław Piasta (PJN), Rafał Grupiński (PO), Arkadiusz Błochowiak (PSL), Waldemar Witkowski (SLD) oraz Jacek Karcz (Polska Partia Pracy). Z zaproszenia nie skorzystał kandydat Komitetu Wyborczego Ruchu Palikota, Maciej Banaszak.

Zanim kandydaci przedstawili swój program i odpowiadali na pytania kontrakandydatów, przedsiębiorców i dziennikarzy główne zamierzenia Czarnej Listy Barier przedstawił Jeremi Mordasewicz, ekspert PKPP Lewiatan i członek rady nadzorczej ZUS.

Bezpłatne przejazdy autostradą A2 na terenie aglomeracji zadeklarował Waldemar Witkowski, kandydat SLD. Rafał Grupiński z PO uważa natomiast, że niektóre spółki kolejowe powinny zostać sprywatyzowane, a w rękach państwa powinny zostać tylko tory i dworce. Natomiast PiS nie chce ograniczenia przywilejów emerytalnych.

Andrzej Białas, szef Stowarzyszenia "My Poznaniacy" i przedsiębiorca pytał kandydatów o kwestię związaną z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego:
"W Poznaniu buduje się najlepiej tam, gdzie nie ma miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Masowo są wydawane decyzje o warunkach zabudowy dla terenów nie objętych planem miejscowym" - twierdzi Andrzej Białas.

Należy skrócić terminy dla urzędników - uważa Przemysław Piasta z PJN.

Z kolei Jacek Karcz z Polskiej Partii Pracy uważa, że samorządowych instytucji publicznych jest zbyt dużo.
Po co zbudowano Urząd Marszałkowski, Urząd Wojewódzki i Urząd Miejski, skoro instytucje te dublują się - twierdzi Jacek Karcz.

Przedstawiciel Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej zapytał kandydatów o przyszłość Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Udziały targów poznańskich zostaną rozdzielone między samorząd województwa i miasto. Mała część będzie prywatna - zapewniał Rafał Grupiński, poseł Platformy Obywatelskiej i "jedynka" poznańskiej listy PO.

Obecnie 60% udziałów MTP posiada Skarb Państwa, pozostałe 40% należą do miasta. Ministerstwo Skarbu Państwa planuje część swoich udziałów przekazać samorządowi województwa wielkopolskiego, a kolejna część miałaby trafić na giełdę. Udziały te mogliby nabyć prywatni inwestorzy.

Na koniec debaty kandydaci odpowiadali na pytanie dotyczące energii.

Przeciwne budowie elektrowni atomowej jest Prawo i Sprawiedliwość oraz Polska Partia Pracy.

Kończą się zasoby uranu. Koszt utrzymania elektrowni atomowej przewyższa jej koszt budowy - uważa Jacek Karcz z Polskiej Partii Pracy.

Przez wiele lat będziemy jeszcze korzystać z węgla brunatnego. Nie jestem też zwolennikiem energii wiatrowej, która jak się okazuje jest też negatywna dla środowiska - twierdzi Zbigniew Czerwiński z PiS.

Innego zdania byli pozostali kandydaci.
Nie unikniemy takich rozwiązań jak energia atomowa. Nie uważam, że jest ona zła. Jest to dostępny rodzaj energii, z którego trzeba skorzystać jak z każdego innego - przekonywał Przemysław Piasta, kandydat PJN.


Komentarze (1)

28-09-2011 08:40:45
łazarzanka
jak widać na zdjęciach, zainteresowanie debatą było ogromne ;)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: