Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Arenie rozpoczął się UEFA Futsal Cup. Polacy na razie przegrywają - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Arenie rozpoczął się UEFA Futsal Cup. Polacy na razie przegrywają
24-09-2011 23:49   Janusz Ludwiczak
Akademia FC Pniewy przegrała 2:3 z Belgami (Chatalineau Futsal) podczas rozpoczętych w sobotę w Arenie Ligi Mistrzów Futsalu - UEFA Futsal Cup.

Futsal to nic innego jak halowa piłka nożna. W odróżnieniu od klasycznej piłki nożnej w "halówce" bierze udział pięciu zawodników.

W sobotę w Arenie rozpoczął się UEFA Futsal Cup. Przez trzy dni (do wtorku włącznie) rozegranych zostanie sześć meczy z udziałem czterech drużyn. I tak w turnieju zmierzą się Mistrz Polski - Akademia FC Pniewy, Mistrz Czech - FK Era-Pack Chrudim, Mistrz Belgii - Chatelineau Futsal oraz Mistrz Norwegii - Vegakameratene Futsal.

Pierwszy dzień turnieju dla Polaków zakończył się porażką. Akademia FC Pniewy przegrała 3:2 z Chatalineau Futsal, czyli mistrzami Belgii. Mimo iż już w siódmej minucie Łukasz Pieczyński strzelił Belgom pierwszą bramkę, to jeszcze w pierwszej połowie udało się Chatalineau Futsal wyrównać 1:1. W drugiej połowie Łukaszowi Pieczyńskiemu również udało się strzelić drugiego gola, jednak ostatecznie Belgowie pokonali Polaków z Akademii FC Pniewy 3:2.
Zmagania Polaków podziwiało 2 tys. osób

2,5 godziny wcześniej zmierzyli się ze sobą FK Era-Pack Chrudim z Vegakameratene Futsal. Zwycięzcą tego meczu okazali się Czesi. Na ich konto trafiły trzy punkty. Widowisko oglądało 800 kibiców.

W niedzielę najpierw o godz. 16:30 zmierzą się zwycięzcy sobotnich meczy. Rozegrany zostanie wtedy mecz Chatelineau Futsal (Belgia) - FK Era-Pack Chrudim (Czechy). O 19:00 Akademia FC Pniewy zagra z Norwegami (Vegakameratene Futsal).