Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Parafia Matki Boskiej Bolesnej remontuje ogrodzenie na Lodowej. Trzeba było wyciąć drzewa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Parafia Matki Boskiej Bolesnej remontuje ogrodzenie na Lodowej. Trzeba było wyciąć drzewa
18-09-2011 00:53   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Lodowej układana jest nowa cegła, która stanowić będzie wyremontowane ogrodzenie terenu kościoła Matki Boskiej Bolesnej. Prace wiążą się niestety z wycinką kilku drzew.

Pod koniec lipca Parafia Matki Boskiej Bolesnej rozpoczęła remont murowanego ogrodzenia, oddzielającego teren kościoła od ulicy Lodowej.

Prace polegają na wymianie ogrodzenia, na renowacji. Ze względu na bardzo zły stan tego ogrodzenia postanowiliśmy w większości odnowić płot. Według informacji, które mamy część ogrodzenia jest odbudowana po wojnie, a część pochodzi jeszcze z późniejszego okresu. Układamy nową cegłę, gdyż poprzednia jest bardzo zniszczona - wyjaśnia Kazimierz Stec z firmy wykonującej prace.

Remont miał zakończyć się pod koniec sierpnia, jednak przeciąga się w czasie w związku z koniecznością otrzymania niezbędnych pozwoleń, w tym od biura Miejskiego Konserwatora Zabytków.

"Z bólem serca ks. proboszcz musiał zaakceptować niezbędną wycinkę kilku drzew (za zgodą odpowiednich urzędów), które swymi korzeniami rozpychały dotychczasowy mur. Na ich miejsce po zakończeniu prac zostaną posadzone nowe drzewa i krzewy" - pisze na łamach "MBB - Miesięcznik Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu" Mariusz Kaczmarek z Parafialnej Rady Ekonomicznej.


Komentarze (1)

18-09-2011 12:25:55
wolf
Miejmy nadzieję że nowy chodnik na ulicy Lodowej nie zostanie zniszczony, tak samo jak nowa zieleń przy chodniku
Aktualności
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: