Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Katarzyna Bujakiewicz w towarzystwie maskotek Euro 2012 czytała dzieciom "Bajki w bramce" {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Katarzyna Bujakiewicz w towarzystwie maskotek Euro 2012 czytała dzieciom "Bajki w bramce" {WIDEO}
18-09-2011 00:24   Janusz Ludwiczak
Znana aktorka Katarzyna Bujakiewicz czytała w sobotę dzieciom fragmenty bajki "Mama Mu na rowerze i inne historie". W Parku Kasprowicza odbyła się czwarta i ostatnia akcja "Bajki w bramce" w ramach przygotowań do Euro 2012.

Zajęcia plastyczne i teatralne, malowanie twarzy, zawody piłkarskie, rysowanie kredą na asfalcie - takie między innym atrakcje czekały w sobotę w Parku Kasprowicza na najmłodszych.

Dzieci jednak najbardziej czekały na Katarzynę Bujakiewicz, która pojawiła się w samo południe. Aktorka przeczytała maluchom fragmenty książki "Mama Mu na rowerze i inne historie".

Specjalnie przygotowałam książkę, którą czytam moim dzieciom. Czytanie rozwija wyobraźnie dzieci. Wszystko dzieje się teraz wokół komputera i telewizji, a jednak najfajniej rozbudza wyobraźnię dziecka czytanie książek. Sama będąc małym dzieckiem pożerałam książki: "Dzieci z Bullerbyn" czy "Anię z zielonego wzgórza" - mówi Katarzyna Bujakiewicz.

Szukam literatury, która przyciągnie dzieci. Przy pierwszym spotkaniu była dziewczynka, która nawet sama czytała pozostałym dzieciom. Tu chodzi o wspólne spotkanie i uświadomienie rodzicom, że trzeba czytać. Być może dzieci przyjdą do domu i powiedzą poczytaj mi mamo. Czytanie rozwija więź z naszym dzieckiem - dodaje Katarzyna Bujakiewicz.

Na najmłodszych czekali też Slawek i Slavko, oficjalne maskotki UEFA EURO 2012™. Do tej pory akcja "Bajki w bramce" odbyła się na Wildzie, Jeżycach i Świerczewie.

Powołujemy systematycznie odkąd Poznań dostał organizację UEFA Euro 2012 ambasadorów, których docelowo będzie jedenastu. Każdy z tych ambasadorów realizuje jakiś projekt społeczny z udziałem mieszkańców - tłumaczy Karolina Sondej, biuro Euro 2012 Urzędu Miasta Poznania.

Do tej pory powołaliśmy dziewięciu ambasadorów, wśród których są m.in. Bartosz Bosacki, Mezo, Kasia Werner, premier Hanna Suchocka, Andrzej Maleszka, Maciej Kurak, Jerzy Łączny. Do tej pory powołaliśmy dziewięciu ambasadorów, brakuje nam tylko dwóch, tak by ta jedenastka meczowa była kompletna - dodaje Karolina Sondej z biura Euro 2012 Urzędu Miasta.

ZOBACZ WIDEO


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: