Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwajowy paraliż Poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwajowy paraliż Poznania
12-09-2007 17:10   Janusz Ludwiczak
Zerwana trakcja na skrzyżowaniu Głogowska/Hetmańska, awaria pantografu tramwaju na ul.Grunwaldzkiej oraz blokada ruchu tramwajowego w Centrum to efekt dzisiejszego tramwajowego paraliżu Poznania.

Przez niemalże godzinę zablokowany był ruch tramwajowy na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej, po tym jak oberwała się sieć trakcyjna. Tramwaje nie mogły jeździć zarówno ulicą Głogowską, jak i Hetmańską. Zdenerwowali pasażerowie nie mogli dojechać ani do Centrum, ani na Rataje. Co prawda po niespełna pół godzinie MPK podstawiło autobusy "za tramwaj", jednak była to już prawie musztarda po obiedzie, gdyż chwilę później, około godziny 13:30 tramwaje ruszyły przez skrzyżowanie ulic Głogowskiej i Hetmańskiej.

Korki tramwajowe na ulicy Głogowskiej sięgały od Hetmańskiej aż do Rynku Łazarskiego. Przez prawię godzinę przez Łazarz nie mogły jechać tramwaje linii nr 1, 5, 7, 14, 15, 18 i 28. Jak mogło dojść do urwania sieci trakcyjnej w tym rejonie, skoro całe skrzyżowanie ulic Głogowskiej i Hetmańskiej było gruntownie remontowane, wraz z wymianą sieci trakcyjnej?

Prawie godzinę wcześniej z powodu uszkodzenia pantografu "trzynastki" na ulicy Bukowskiej przez pół godziny tramwaje nie jeździły ulicą Grunwaldzką. Tym razem kolejka tramwajów sięgała od ulicy Roosevelta aż do Święcickiego.

To nie koniec dzisiejszych awarii tramwajowych. Ok. godz. 11:20 tramwaje stały w Śródmieściu, wzdłuż ulicy Święty Marcin.

Dziś pasażerowie MPK nie mają przyjemnej podróży. Od 12:30 do ok.17:00 na Śródkę nie docierały tramwaje linii nr 1, 6 i 7, a to ze względu na wyścig Tour de Pologne. Nie należy też zapominać o trwającym remoncie Wiaduktu Górczyńskiego i zmianach tras linii nr 5, 8 i 14.

Podobny chaos tramwajowy miał miejsce w poniedziałek. Wtedy ruch bimb był wstrzymywany aż pięć razy!!! Wtedy to wykoleił się tramwaj na ulicy Dąbrowskiego, tramwaj zderzył się z autobusem (byli ranni), czy do kolizji samochodu z tramwajem doszło najpierw na Sołaczu, a potem przy Dworcu Zachodnim. Co więcej od 15:45 do 17:00 w poniedziałek, z powodu awarii stacji zasilającej sieć trakcyjną bimby nie jeździły przez Podgórną, Plac Bernardyński i Strzelecką.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: