Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwajowy paraliż Poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwajowy paraliż Poznania
12-09-2007 17:10   Janusz Ludwiczak
Zerwana trakcja na skrzyżowaniu Głogowska/Hetmańska, awaria pantografu tramwaju na ul.Grunwaldzkiej oraz blokada ruchu tramwajowego w Centrum to efekt dzisiejszego tramwajowego paraliżu Poznania.

Przez niemalże godzinę zablokowany był ruch tramwajowy na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej, po tym jak oberwała się sieć trakcyjna. Tramwaje nie mogły jeździć zarówno ulicą Głogowską, jak i Hetmańską. Zdenerwowali pasażerowie nie mogli dojechać ani do Centrum, ani na Rataje. Co prawda po niespełna pół godzinie MPK podstawiło autobusy "za tramwaj", jednak była to już prawie musztarda po obiedzie, gdyż chwilę później, około godziny 13:30 tramwaje ruszyły przez skrzyżowanie ulic Głogowskiej i Hetmańskiej.

Korki tramwajowe na ulicy Głogowskiej sięgały od Hetmańskiej aż do Rynku Łazarskiego. Przez prawię godzinę przez Łazarz nie mogły jechać tramwaje linii nr 1, 5, 7, 14, 15, 18 i 28. Jak mogło dojść do urwania sieci trakcyjnej w tym rejonie, skoro całe skrzyżowanie ulic Głogowskiej i Hetmańskiej było gruntownie remontowane, wraz z wymianą sieci trakcyjnej?

Prawie godzinę wcześniej z powodu uszkodzenia pantografu "trzynastki" na ulicy Bukowskiej przez pół godziny tramwaje nie jeździły ulicą Grunwaldzką. Tym razem kolejka tramwajów sięgała od ulicy Roosevelta aż do Święcickiego.

To nie koniec dzisiejszych awarii tramwajowych. Ok. godz. 11:20 tramwaje stały w Śródmieściu, wzdłuż ulicy Święty Marcin.

Dziś pasażerowie MPK nie mają przyjemnej podróży. Od 12:30 do ok.17:00 na Śródkę nie docierały tramwaje linii nr 1, 6 i 7, a to ze względu na wyścig Tour de Pologne. Nie należy też zapominać o trwającym remoncie Wiaduktu Górczyńskiego i zmianach tras linii nr 5, 8 i 14.

Podobny chaos tramwajowy miał miejsce w poniedziałek. Wtedy ruch bimb był wstrzymywany aż pięć razy!!! Wtedy to wykoleił się tramwaj na ulicy Dąbrowskiego, tramwaj zderzył się z autobusem (byli ranni), czy do kolizji samochodu z tramwajem doszło najpierw na Sołaczu, a potem przy Dworcu Zachodnim. Co więcej od 15:45 do 17:00 w poniedziałek, z powodu awarii stacji zasilającej sieć trakcyjną bimby nie jeździły przez Podgórną, Plac Bernardyński i Strzelecką.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: