Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni chcą progów spowalniających na ul. Jarochowskiego. Seniorzy dostaną kubki z numerami telefonów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni chcą progów spowalniających na ul. Jarochowskiego. Seniorzy dostaną kubki z numerami telefonów
17-09-2011 01:25   Janusz Ludwiczak
W czwartek odbyły się trzy posiedzenia komisji problemowych Rady Osiedla Święty Łazarz. Radni pozytywnie zaopiniowali projekt utworzenia kasyna w kompleksie City Park przy ul. Wyspiańskiego. Ponadto członkowie Komisji Bezpieczeństwa zaproponowali wybudowanie progów spowalniających na ulicy Jarochowskiego.

W czwartek wieczorem odbyły się posiedzenia trzech komisji problemowych Rady Osiedla Święty Łazarz: Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Komisji Budżetu oraz Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia.

Na początek obrad radni pozytywnie zaopiniowali projekt utworzenia kasyna w kompleksie City Park przy zbiegu ulic Wojskowej, Wyspiańskiego i Ułańskiej.

Radni z Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego zaproponowali też, by na ulicy Jarochowskiego, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 69 pojawiły się progi spowalniające, gdyż mimo wprowadzenia tam ruchu jednokierunkowego kierowcy i tak jeżdżą zbyt szybko.

Podczas posiedzenia komisji bezpieczeństwa poruszony został też problem zbyt dużej ilości parkujących samochodów wokół Areny i w Parku Kasprowicza.

Natomiast członkowie Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia chcą, by Rada Osiedla Święty Łazarz zakupiła kubki z alarmowymi numerami telefonów, które trafiłyby do osób starszych podczas "pogadanek" w ramach akcji "Bezpieczny Senior".

Na zakończenie radni z Komisji Budżetu wyszli z propozycją przyznawania diet dla członków Rady Osiedla Święty Łazarz w ramach systemu punktowego. I tak radny osiedlowy za udział w sesji otrzymywałby 25 złotych. Przewodniczący Rady Osiedla i Zarządu Osiedla mógłby według projektu otrzymywać 300 złotych miesięcznie, a rocznie 3 600 zł. Natomiast za pełnione dyżury radny dostawałby co miesiąc 200 zł.

Ostateczną decyzję dotyczącą zaproponowanych uchwał i projektów Rada Osiedla Święty Łazarz podejmie podczas sesji, która ma odbyć się 13 października.


Komentarze (3)

18-10-2011 19:20:20
REDAKCJA
Chodziło rzecz jasna o Szkołę Podstawową nr 69, a nie 26 jak podałem w tekście. Dziękuje za czujność i zwrócenie uwagi. Pozdrawiam.
18-10-2011 19:13:14
emeryt
Szkoła podstawowa nr 26 znajduje się przy ul. Berwińskiego. Chyba radni i redakcja powinni o tym wiedzieć.
19-09-2011 19:00:49
Slawek
Poruszony i co dalej? Kiedy będzie SOP by ukrócić takie sytuacje, że 4 pracownicy sklepu na doskonale skomunikowanej Głogowskiej swoimi autami zajmują powierzchnie większą niż sklep?
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: