Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Restauracja Platinum Palace Residence z ul. Reymonta zdobyła Kulinarny Puchar Polski - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Restauracja Platinum Palace Residence z ul. Reymonta zdobyła Kulinarny Puchar Polski
15-09-2011 00:41   Janusz Ludwiczak
Robert Echaust i Jacek Walczak z restauracji Platinum Palace Residence, znajdującej się przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Reymonta wygrali Kulinarny Puchar Polski, który odbywa się w ramach kończących się w czwartek targów Polagra.

Już po raz jedenasty w ramach targów Polagra przeprowadzony został Kulinarny Puchar Polski. Zawody, które mają na celu wyłonienie najlepszego mistrza kuchni w kraju organizowane są przez Wielkopolską Izbę Gastronomii i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

We wtorek, półfinaliści Kulinarnego Pucharu Polski musieli przygotować ciepłą przekąskę z fileta z sandacza ze skórą i świeżych borowików. Natomiast w finale do przygotowania było danie główne z policzków cielęcych w połączeniu ze świeżymi rakami. Każda drużyna miała na to półtorej godziny.

Wszystkie dania oceniane było przez fachowych kucharzy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Portugalii, Austrii i Polski.

Zwycięzcami tegorocznego Kulinarnego Pucharu Polski okazali się Robert Echaust i Jacek Walczak z restauracji Platinum Palace Residence, znajdującej się przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Reymonta. W nagrodę najlepsi kucharze otrzymali 15 tysięcy złotych oraz dwutygodniowe szkolenie w Prestiżowym Instytucie Kulinarnym.

We wtorek na Polagrze pojawiły się takie kulinarne autorytety jak Magda Gessler i Robert Makłowicz.

Gwiazda "Kuchennych Rewolucji" objaśniała najmłodszym poznaniakom z wybranych szkół podstawowych tajniki zawodu weterynarza. Dzieci dowiedziały się też, jakie jedzenie jest zdrowie, a jakich potraw najlepiej unikać.

Natomiast Robert Makłowicz zasiadł w składzie jury, które oceniało najlepszych barmanów.

Według szacunków MTP Polagrę i towarzyszącej jej XXV Krajową Wystawę Zwierząt Hodowlanych odwiedziło od niedzieli ponad 38 tysięcy widzów.

Szerzej o Polagrze także w artykule: "Ryby, mięso, ciasta i... świnie - to wszystko na Targach {GALERIA ZDJĘĆ}".


Komentarze (1)

17-09-2011 23:22:36
zjadacz
brawo Panowie kucharze :) czyżbyśmy mieli na łazarzu kulinarne zagłębie? w pobliżu, w cityparku, mamy restaurację Hugo, której kuchnia ma ogromne aspiracje i szefa na światowym poziomie, a także restauracje z dłuższym stażem przy Głogowskiej (Lucciola i tradycyjna Złota Kaczka)
Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty kulinarne dla Aktywnych 60+- zdrowy posiłek- jesienne menu

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
IX sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

22

lis

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Jesienne warsztaty plastyczne z okazji Dnia Kredki" - dla dzieci szkolnych

27

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: