Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Restauracja Platinum Palace Residence z ul. Reymonta zdobyła Kulinarny Puchar Polski - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Restauracja Platinum Palace Residence z ul. Reymonta zdobyła Kulinarny Puchar Polski
15-09-2011 00:41   Janusz Ludwiczak
Robert Echaust i Jacek Walczak z restauracji Platinum Palace Residence, znajdującej się przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Reymonta wygrali Kulinarny Puchar Polski, który odbywa się w ramach kończących się w czwartek targów Polagra.

Już po raz jedenasty w ramach targów Polagra przeprowadzony został Kulinarny Puchar Polski. Zawody, które mają na celu wyłonienie najlepszego mistrza kuchni w kraju organizowane są przez Wielkopolską Izbę Gastronomii i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

We wtorek, półfinaliści Kulinarnego Pucharu Polski musieli przygotować ciepłą przekąskę z fileta z sandacza ze skórą i świeżych borowików. Natomiast w finale do przygotowania było danie główne z policzków cielęcych w połączeniu ze świeżymi rakami. Każda drużyna miała na to półtorej godziny.

Wszystkie dania oceniane było przez fachowych kucharzy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Portugalii, Austrii i Polski.

Zwycięzcami tegorocznego Kulinarnego Pucharu Polski okazali się Robert Echaust i Jacek Walczak z restauracji Platinum Palace Residence, znajdującej się przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Reymonta. W nagrodę najlepsi kucharze otrzymali 15 tysięcy złotych oraz dwutygodniowe szkolenie w Prestiżowym Instytucie Kulinarnym.

We wtorek na Polagrze pojawiły się takie kulinarne autorytety jak Magda Gessler i Robert Makłowicz.

Gwiazda "Kuchennych Rewolucji" objaśniała najmłodszym poznaniakom z wybranych szkół podstawowych tajniki zawodu weterynarza. Dzieci dowiedziały się też, jakie jedzenie jest zdrowie, a jakich potraw najlepiej unikać.

Natomiast Robert Makłowicz zasiadł w składzie jury, które oceniało najlepszych barmanów.

Według szacunków MTP Polagrę i towarzyszącej jej XXV Krajową Wystawę Zwierząt Hodowlanych odwiedziło od niedzieli ponad 38 tysięcy widzów.

Szerzej o Polagrze także w artykule: "Ryby, mięso, ciasta i... świnie - to wszystko na Targach {GALERIA ZDJĘĆ}".


Komentarze (1)

17-09-2011 23:22:36
zjadacz
brawo Panowie kucharze :) czyżbyśmy mieli na łazarzu kulinarne zagłębie? w pobliżu, w cityparku, mamy restaurację Hugo, której kuchnia ma ogromne aspiracje i szefa na światowym poziomie, a także restauracje z dłuższym stażem przy Głogowskiej (Lucciola i tradycyjna Złota Kaczka)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: