Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni spacerując po Łazarzu sprawdzili stan chodników - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni spacerując po Łazarzu sprawdzili stan chodników
10-09-2011 01:22   Janusz Ludwiczak
Tym razem Rada Osiedla Święty Łazarz spotkała się w terenie, by podczas plenerowego posiedzenia Komisji Infrastruktury oraz Bezpieczeństwa sprawdzić stan chodników i wybrać te, które w pierwszej kolejności wymagają remontu. Spotkania radnych w tego typu formie mają być organizowane cyklicznie.

We wtorek odbyło się wspólne spotkanie radnych z Komisji Infrastruktury, Polityki Przestrzennej i Ochrony Środowiska oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Osiedla Święty Łazarz.

Tym razem radni spotkali się w terenie. Najpierw zebrali się przy skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Hetmańskiej, a później przeszli ulicami Kasprzaka, Winklera, Jarochowskiego, Palacza, Arciszewskiego, Winklera, Jarochowskiego, Hetmańską, Lodową na Rynek Łazarski. W ten sposób łazarscy radni osiedlowi chcieli sprawdzić stan chodników i wytypować te, które w pierwszej kolejności wymagają pilnego remontu.

Pomysł tego typu spotkania wynikał z tego, że Łazarz jest dzielnicą, gdzie wiele ulic i chodników wymaga naprawy. Są też miejsca bardzo niebezpieczne. Stąd połączone komisje: bezpieczeństwa i infrastruktury postanowiły przejść się po Łazarzu. Nie wszyscy chodzą pewnymi rejonami Łazarza, nie znają ich i chcielibyśmy przybliżyć wszystkim radnym te części dzielnicy, które nie były im znane. Na początek zaczęliśmy od tzw. "górnej" części Łazarza, znajdującej się w obrębie ulic Hetmańskiej, Kasprzaka i Palacza. Później chcemy spotykać się na "dolnym" Łazarzu, a potem na terenie byłego Osiedla Targowego - tłumaczy Maria Łazarz, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Święty Łazarz.

Chcemy stworzyć mapę miejsc, gdzie trzeba wykonać jakieś naprawy chodników czy może zmienić coś w organizacji ruchu lub poprawić coś pod względem bezpieczeństwa - dodaje radna Maria Łazarz.

W terenowym posiedzeniu wzięła też udział jedna z mieszkanek Łazarza, która postuluje, by Rada Osiedla Święty Łazarz przekazała pieniądze na utworzenie chodników na ulicy Arciszewskiego pomiędzy Winklera, a przystankiem autobusowym.

Od trzech lat mamy problem z dojściem do przystanku "Palacza" na ulicy Arciszewskiego. Nasza Rada Osiedla Raszyn Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald na swoim gruncie zrobiła już chodnik. Brakuje tylko 50 metrów do przystanku. Ludzie chodzą w błocie, to nie może tak być. Napisaliśmy pismo do Zarządu Dróg Miejskich i nie możemy się doprosić utworzenia chodnika - mówi Bożena Odważna, mieszkanka ul. Arciszewskiego.

Radni mieli też zastrzeżenia do stanu nawierzchni na ulicy Lodowej. Dwa tygodnie temu pojawił się tutaj nowy asfalt.
Uważamy, że asfalt na ulicy Lodowej został krzywo położony. Przy krawężnikach jest on tak ułożony, że grys rozsypuje się na boki, przez co niszczone są samochody, o czym mówili mi mieszkańcy. Poprzednia nawierzchnia była jest lepsza niż ta, która jest położona aktualnie - mówi Łukasz Prymas, radny Osiedla Święty Łazarz.

Co więc zamierza zrobić rada osiedla
Będziemy chcieli napisać pismo do ZDM, a także poprosić mieszkańców Lodowej o interwencje osobowe. Im więcej będzie zgłoszeń tym bardziej może przynieść to efekt - dodaje radny Łukasz Prymas.

Radni mieli też zastrzeżenia do źle zaparkowanych samochodów na niektórych ulicach, a także budek znajdujących się na Rynku Łazarskim. Nie podoba im się też obecny wygląd łazarskiego targowiska.

Na razie przeszliśmy jeden fragment Łazarza, a chcemy spotkać się jeszcze przynajmniej czterokrotnie. Po przeprowadzonej wizji lokalnej przygotujemy dokumentacje i szczegółowe sprawozdanie - wyjaśnia Bartosz Nowak, Przewodniczący Komisji Infrastruktury, Polityki Przestrzennej i Ochrony Środowiska.


R E K L A M A

Komentarze (11)

08-11-2011 14:41:45
Joanna
Zapewne Radni chodzą po ulicach i doskonale wiedzą, co tam się dzieje. Problem nie tkwi w niewiedzy, a w braku cierpliwości mieszkańców. Nie da się wszystkich inwestycji zrobić w jednym terminie. Nawet gdyby Radni bardzo chcieli i stanęli na uszach, to i tak nic nie poradzą. Miło byłoby gdyby mieszkańcy wykazali trochę zrozumienia i szacunku dla ich pracy. łatwo jest krytykować, jak się nic nie robi. Cierpliwość się opłaca, więc zapewne już niebawem inwestycje na Łazarzu będą zmierzały w odpowiednim kierunku.
12-09-2011 10:31:33
Slawek
Fajna inicjatywa, ale kiedy Radni zamiast remontami zajmą się zapobieganiem dewastacji chodników przez auta, np. poprzez montowanie barierek, albo jakimiś pracami na rzecz wprowadzenie strefy ograniczonego parkowania? Może by dla przykładu Rada zgłosiła do SM akt wandalizmu(niszczenie chodnika), bo na niezgodne z przepisami parkowanie SM nie reaguje. Po co było remontować taką Głogowską jak chodnik jest zastawiony autami, a jak ich nie ma to chodzi się po plamach po oleju czy co tam wycieka z aut? Albo po co był remont lejka jak jest z niego jeden wielki parking na białej kostce?
11-09-2011 23:19:45
Radna
Czytanie ze zrozumieniem to jednak problem wielu ludzi. W artykule o inwestycjach na rok 2012 wpisano remont ul. Chłodnej, widać jednak że łatwiej krytykować i oczerniać niż pomyśleć. Odnośnie remontów na terenie byłego Os. Targowego. Niestety tam zaległości w remontach chodników są bardzo duże , szkoda że wcześniej nie inwestonowano tam w poprawę infrastruktury w większym zakresie,teraz trudno wszystko naprawić w jednym roku. Mamyw planach corocznie poprawiać conajmniej chodniki na dwóch ulicach, ale niestety nie zaspokoi to potrzeb mieszkańców i zawsze będzie ktoś niezadowolony z wyboru ulicy do remontu.Odnośnie sugestii że radni nie znają Łazarza i jego potrzeb, Osiedle to 30 tysięcy ludzi, dziesiątki chodników i setki dziur. Nie zawsze chodzimy tam gdzie mieszkańcy potrzebują naszych interwencji, bo działalność w Radzie to nasza praca społeczna. a nie obowiązek zawodowy. Łazarzanie także chodzą pewnymi utartymi ścieżkami i większość nawet nie zna nazw ulic łazarskich, nie wspominając o ich odwiedzeniu.Na dyżury w Radzie Osiedla w ciągu ostatnich 4 miesięcy dotarła tylko 1 osoba.Jęzeli nie można dotrzeć do Rady , można napisać do Rady a napewno problem postaramy się rozwiązać.
11-09-2011 21:45:58
WM
Zapraszam na Chłodną!!! Chodniki- marzenie mieszkańców! Wybitnie koślawe, pozbawione płyt. Auta półciężarowe parkujące na chodniku- nawet tylko dwoma kołami- muszą go zepsuć, ale też nie ma gdzie zostawić samochodu w okolicy. Zimą tego super chodnika nie da się dokładnie odśnieżyć , bo to fizycznie nie możliwe.Żadna szypa nie podoła na takich dziurach.Jest to droga ludzi starszych, podążających między Lodową i Głogowską do np. przystanków MPK, kościoła .Kogo to obchodzi?Raczej nie radnych i chyba Radę Osiedla również nie.
11-09-2011 21:33:04
Mojszość
Chciałbym przypomnieć bomborow, że to są Radni Osiedlowi a nie Miejscy więc chyba mieszkają tu, na Łazarzu, a nie np. na Winogradach. Idąc do sklepu widzą co i jak, idąc z psem widzą gdzie on (pies) zostawia za sobą ślad. Nie trzeba przechadzek trzeba słuchać co mówią ludzie i mieć dookoła głowy oczy by widzieć co się dzieje.
11-09-2011 20:33:54
Katarzyna
Radnych zapraszamy koniecznie na Matejki pomiędzy Konopnickiej, a Grunwaldzką.
11-09-2011 01:37:34
bombor
Co za głupi komentarz: "To radni muszą chodzić by wiedzieć to co wiedzą mieszkańcy". Przecież każdy najlepiej zna stan chodników przed własnym blokiem. Osiedle łazarz jest duże, więc musieli się przejść żeby zobaczyć jak wygląda ich stan w różnych miejscach.
10-09-2011 21:24:05
michu
Zapraszam na Górczyn! Tam nigdy tyle remontów nie było. Widać tam RO działa lepiej a na pewno ma mniej kasy bo Górczyn ma dużo mniej mieszkańców niż Łazarz. No i chyba radny miejski z Górczyna stara się działać bardziej ale o tym wiedziałem wcześniej.Kolejowa to koszmar trzeba to zmienić!
10-09-2011 20:00:19
Amiihp
Zapraszam na Chełmońskiego
10-09-2011 19:54:13
mieszkaniec Kolejowej
A dobrze, niech chodzą i sprawdzają na własnej skórze. Państwa Radnych zapraszamy na Kolejową.
10-09-2011 17:16:53
Mojszość
To radni muszą chodzić by wiedzieć to co wiedzą mieszkańcy
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: