Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje stoją na Głogowskiej w korku, sięgającym od Rynku Łazarskiego do Hetmańskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje stoją na Głogowskiej w korku, sięgającym od Rynku Łazarskiego do Hetmańskiej
10-09-2011 00:43   Janusz Ludwiczak
Nawet 20 tramwajów stojących jeden za drugim - tak wygląda w godzinach szczytu ulica Głogowska.

Od momentu, kiedy rozpoczął się remont Ronda Jeziorańskiego ulicą Głogowską kursuje teraz aż sześć linii tramwajowych (nr 6, 8, 13, 14, 16 i 18). W godzinach szczytu wszystkie tramwaje, poza "osiemnastką" kursują co 10 minut. Oznacza to, że bimba na przystanku pojawia się średnio co 1,5 minuty.

Tramwajowe korki tworzą się m.in. z powodu samochodów, blokujących torowisko (głównie na skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej, ale też i innych skrzyżowaniach). Kierowcy sami zresztą stoją w korkach.

Kolejnym powodem może być źle ustawiony cykl sygnalizacji świetlnej (na Głogowskiej "światła" są na każdym skrzyżowaniu).

Przystanki, na których może zatrzymać się tylko jeden tramwaj - to może być jeszcze jedna przyczyna ciągnącego się sznura bimb na głównej łazarskiej ulicy.

Już w poniedziałek i wtorek gdy zaczął się remont Ronda Jeziorańskiego sznur tramwajów ciągnął się na ulicy Głogowskiej od Limanowskiego aż do Hetmańskiej. Tramwaje od Dworca Zachodniego do przystanku Głogowska/Hetmańska zamiast jechać 6 minut niekiedy jechały trzykrotnie dłużej.

Nadal najgorzej jest w godzinach szczytu, pomiędzy 7, a 9 oraz popołudniu. Wtedy w długich korkach na Głogowskiej i Hetmańskiej stoją także kierowcy samochodów.

Sytuacja poprawia się, gdy ruchem na skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej zamiast sygnalizacji świetlnej sterują ręcznie policjanci lub pracownicy nadzoru ruchu MPK.

Zastanawiam się czy nie można by było usprawnić ruch do Górczyna. Może można ustawić tak sygnalizacje świetlną na krzyżówce Głogowska/Hetmańska i dalej w stronę Górczyna, na całej ulicy tak, by takich zatorów nie było. W ostatnim czasie na portalu lazarz.pl był artykuł o przyspieszeniu ruchu komunikacji miejskiej – tramwajowej na odcinku od Górczyna do dworca. Może można by było usprawnić ruch i dla tramwajów i dla samochodów. Dzielnica była by mniej zanieczyszczona spalinami, łatwiej przejezdna - pisze do redakcji na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) nasz internauta, p. Bartek.

A może Państwo mają rozwiązanie na poprawienie komunikacji na ulicy Głogowskiej? Jesteśmy ciekawi Państwa opinii i sugestii.


Komentarze (3)

10-09-2011 13:01:06
pasazer
jadac w poniedzialek myslalem, ze to awaria, ale tak na glogowskiej dzieje sie codziennie. czy naprawde nie mozna wylaczyc sygnalizacji na glogowskiej, zwlaszcza na mniejszych skrzyzowaniach??? na hetmanskiej na stale powinni ruchem sterowac policjanci.
10-09-2011 09:53:36
Slawek
Brak dolnej Głogowskiej powoduje, że obecna Głogowska jest tym czym jest. ZDM z premedytacją nie wymalował od VIII LO do Zachodniego lewego krańca lewego pasa ruchu bo musiałby iść przez torowisko (tam gdzie jest pewnie nie ma odpowiedniej skrajni). Przystanki są nie tylko za wąskie, ale urągające bezpieczeństwu (jedna osoba ledwo co mieści się przy wejściu na ten przy Rynku od Niegolewskich. Robi się wszystko by w śródmieściu upchnąć najwięcej aut, nie budując w nim nowych dróg, za to poszerza się wloty do miasta dodatkowo ustawiając sygnalizację bez priorytetów dla komunikacji masowej. Głogowska miała już bardzo dawno wyglądać inaczej: http://www.lazarz.pl/wiesci/pdf/GL05.pdf. Wszystkie podjęte teraz działania będą niczym leczenie syfa pudrem.
10-09-2011 07:34:20
Poznaniak
ale korki ja piernicze A Gajdzińska z Tulibackimi Andrzejewska zapewne kawe piją heheh. ZTM sie obija i tylko kanary zacierają ręce
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: