Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kuria pozwała miasto do sądu. Kościół domaga się 6 mln zł za budynek VIII LO - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kuria pozwała miasto do sądu. Kościół domaga się 6 mln zł za budynek VIII LO
08-09-2011 13:56   Janusz Ludwiczak
Archidiecezja Poznańska złożyła do Sądu Okręgowego pozew przeciwko miastu Poznań za bezumowne korzystanie z budynku przy ulicy Głogowskiej 92, w którym mieści się VIII Liceum Ogólnokształcące.

W 2007 roku prawomocnym wyrokiem sądu kuria odzyskała budynki przy ul. Głogowskiej 90 i 92, w których mieszczą się Zespół Szkół Muzycznych (należący do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) oraz VIII Liceum Ogólnokształcące.

Do dnia dzisiejszego nie doszło do podpisania umowy pomiędzy miastem Poznań, a kurią. Miasto nie zgadza się na warunki finansowe zaproponowane przez kościół. Archidiecezja żąda od miasta 600 tys. zł rocznego czynszu i 6 mln zł za korzystanie z pomieszczeń przy Głogowskiej 92 przez okres czterech lat (2007-2011).

Tymczasem w ciągu czterech lat "Ósemka" ma przenieść się do nowej siedziby, która powstanie przy ulicy Hetmańskiej, w pobliżu planowanego centrum handlowo-usługowego "Metropolis".

Kuria natomiast porozumiała się z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które jest właścicielem Zespołu Szkół Muzycznych, znajdującego się w sąsiednim budynku przy ul. Głogowskiej 90, który także należy do Archidiecezji. Zespół Szkół Muzycznych ma przenieść się do nowowybudowanego budynku, który stanie obok Akademii Muzycznej, przy ulicy Skośnej.


Komentarze (11)

09-09-2011 17:45:29
anonim
Morlock,nie popadaj w histerię.. Nikt niczego nie chcę burzyć,ani też niszczyć.. Moje zdanie zamieszczane na tym forum nikogo nie obraża,co więcej w takim pojmowaniu świata i polskiej rzeczywistości nie jestem odosobniony. Cieszę się, iż coraz więcej ludzi pojmuję teraźniejszość poprzez pryzmat wiedzy i własnego rozumu,nie tylko jak to miało miejsce do tej pory "mądrości" płynących z ambony.. Dostrzegam również braki w Twojej wiedzy historycznej, zachęcam do lektury dziejów naszej RP i tematyki związanej z pozyskiwaniem ziem oraz wszelkich dóbr przez Kościół. Faktycznie żądanie ponad wszelką przyzwoitość tak ogromnych sum pieniędzy (dotyczy to całego kraju), w sytuacji kiedy Polska boryka się z tyloma problemami jest poprawne? Żal mi Was, że z taką zapalczywością walczycie do upadłego o każdą złotówkę. Wbrew temu co sądzisz, mam olbrzymi szacunek, nie tylko do chrześcijan,ale dla każdego człowieka, bo taka postawa powinna cechować każdego z nas..
09-09-2011 17:29:13
morlock
@anonim .Proszę , jak Ci przejdzie to poczytaj się sam/a co zamieściłeś/łaś.Pomyśl! Jeśli ktoś okradnie Twoich np. dziadków lub innych antenatów a masz możliwość odzyskania nie upomnisz się? Ps.Na przyszłość proszę o trochę szacunku dla Chrześcijan. To napewno nie jest groźbą ale gadanie w Waszym środowisku o nadstawianiu "drugiego policzka" przez nas jest mocno w Waszych kręgach przesadzone.Pozdrawiam i życzę zdrowia.Ps2.Może dla odmiany teraz meczety zaczniecie burzyć o ile się odważycie? Ps3.Grzegorz Sławcio Piotrowski ma jednak swoich godnych następców.Ale w Poznaniu!!!!!????
09-09-2011 17:00:44
morlock
@anonim .Proszę , jak Ci przejdzie to poczytaj się sam/a co zamieściłeś/łaś.Pomyśl! Jeśli ktoś okradnie Twoich np. dziadków lub innych antenatów a masz możliwość odzyskania nie upomnisz się? Ps.Na przyszłość proszę o trochę szacunku dla Chrześcijan. To napewno nie jest groźbą ale gadanie w Waszym środowisku o nadstawianiu "drugiego policzka" przez nas jest mocno w Waszych kręgach przesadzone.Pozdrawiam i życzę zdrowia.Ps2.Może dla odmiany teraz meczety zaczniecie burzyć o ile się odważycie?
09-09-2011 16:42:15
Poznaniak
A oni jeszcze chodzą na religiieeeeeeeeeeeee tam do tego przychodka buuuuuuuuu Powinni zastrajkować i nie łazić na religie olac mnichów
09-09-2011 16:36:56
antymoher
Od zawsze kler każdej religii żył wygodnie z ofiar swoich wiernych, ale skoro ludzie dają dobrowolnie kasę za mrzonki o zbawieniu to nie nalezy się czepiać. Problem się zaczyna, gdy w swej chciwości kościół traci umiar i próbuje coś na społeczeństwie wymuszać. Ewidentnie żądza mamony zaćmiła umysł pracowników kurii. Na nawrócenie się zapewne już za późno, z dobrej woli nie odstąpią od procesu. Co można jeszcze zrobić, to twardo przeciwstawić sie hipokrytom. Bo nie może być tak, by za tzw. poświęcenie budowy (machnięcie kropidłem i wymamrotanie kilku zaklęć) ksiądz jako kapelan kasował pod stołem kilkadziesiąt tysięcy, a potem z ambony jako proboszcz jęczał jak to mało pieniędzy ma parafia i na remonty nie starcza... Skoro księża jako katecheci biorą pensję państwową to państwo może i powinno wymagać by nie wyciągali ręki po wspólny majątek. A jak się nie podoba, to wynocha, nikt po darmozjadach płakał nie będzie. Czas skończyć z obecnością duchownych na uroczystościach, zapraszaniu ich na bankiety, dawaniu ulg i zwolnień podatkowych. Niech się w końcu wezmą do uczciwej roboty. Bo pouczanie innych jak mają żyć, gdy sami robią coś wręcz przeciwnego na pewno uczciwe nie jest.
09-09-2011 16:00:36
anonim
Drogi Panie/Pani Morloc, Proszę o dokładne wczytanie się w tekst artykułu, a następnie mojego wpisu, bo mowa jest o "gruszkach", a Ty rozważasz o "bananach". Nazywanie w XXI wieku ludzi o odmiennym zdaniu nazistami, jest przykre i pozostawiam bez komentarza.
09-09-2011 13:13:25
morlock
Wnioskuję po treści zamieszczonych postów że szkoły "jeszcze nie zagrabione" przez Kurię to fabryki socjopatów i nazistów pragnących- no właśnie CZEGO? Drogie dzieci przestańcie zazdrościć ubogim że im Caritas zafundował tornistry i "wkłady"doń. Nienawiść za to że koleżanka z klasy ma lepsze kredki?Ale tak najłatwiej, nie odszczeknie się bo za biedny/a na internet. Ludzi (humanizmu- to tłumaczenie dla Waszych rodziców) w Was tyle co we mnie.
08-09-2011 20:25:20
anonim
W niedziele z ambony zakaża nam wszystkiego a od poniedziałki do piątku prowadzą dobrze zorganizowaną firmę ukierunkowaną tylko na zysk. Są zwolnieni ze wszystkich podatków i obowiązków a mimo to ,,wyciągają rękę'' po własność Państwa Polskiego, które utrzymujemy z podatków pracujących obywateli. Jest mi wstyd za powyższą sytuacje, która wymaga gruntownych zmian w świadomości ludzi wierzących. A nie wspomnę już o wszystkich szkołach noszących się za katolickie, a także rzekomą pomoc najbardziej potrzebującym która jest znikoma!
08-09-2011 14:28:35
maciej
Pragnę pogratulować poziomu intelektualnego moim przedmówcom.
08-09-2011 14:15:56
iw
zlikwidować tych śmierdzieli
08-09-2011 14:07:10
Poznaniak
No tak mnichy mają za mało kasy na limuzyny heheh Co za pazerne czarnuchy
Aktualności
Niezapominajka
18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

do 20-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena. Targi gier i multimediów

19

paź

do 20-10-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Wystawa storczyków

20

paź

Poznań * Łazarz
20. Poznań Maraton

25

paź

do 26-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva seniorzy" - targi dla osób 50+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: