Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tragedia na Załężu - dwie osoby zginęły w pożarze mieszkania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tragedia na Załężu - dwie osoby zginęły w pożarze mieszkania
08-09-2011 00:37   Janusz Ludwiczak
Starsze małżeństwo poniosło śmierć w wyniku pożaru, do którego doszło w środowe popołudnie w bloku przy ulicy Załęże 6. Dosłownie w tym samym czasie, kilka metrów dalej strażacy przyjechali do kolejnego pożaru, który miał miejsce w pobliżu skrzyżowania Dmowskiego i Stablewskiego.

Pożar w mieszkaniu bloku przy ulicy Załęże 6 wybuchł w środę o godz. 14:52. W ciągu pięciu minut od wezwania na miejsce przybyło sześć brygad straży pożarnej, z jednostki przy ulicy Grunwaldzkiej (JRG nr 2) i z ul. Hetmańskiej (JRG nr 4).

Strażacy dostali się do mieszkania. W pokoju znajdował się tapczan, który był doszczętnie spalony. Na szczęście ogień nie przeniósł się na drewnianą boazerię, którą było wyłożone pomieszczenie.

Strażacy znaleźli ciała kobiety i mężczyzny, prawdopodobnie małżeństwa w wieku ok. 60 lat. Jedna osoba już nie żyła, drugą ratownicy pogotowia i strażacy próbowali reanimować, jednak nie udało się jej uratować.

Pożar w mieszkaniu zauważyli robotnicy, wykonujące prace przy dociepleniu budynku i to oni powiadomili błyskawicznie służby ratunkowe.

Prawdopodobną przyczyną pożaru był niedopałek papierosa, z którym zasnęła jedna z ofiar.

To nie jedyny pożar na Łazarzu, jaki miał miejsce w środę. Dosłownie w tym samym czasie, 400 metrów dalej strażacy przyjechali do zgłoszenia o pożarze, do której doszło w bloku przy zbiegu ulic Stablewskiego i Dmowskiego. Okazało się, że kobieta przypaliła ziemniaki, a straż pożarną wezwali sąsiedzi.


Fot: Karol Kroll
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Na Górczynie pożegnano tragicznie zmarłego strażaka

ZOBACZ TAKŻE: Tragedia na Małeckiego: 82-letni mężczyzna zginął w pożarze mieszkania

ZOBACZ TAKŻE: Tragedia na Strusia

Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (3)

08-09-2011 11:27:20
poznanianka
Ogromna tragedia! To było starsze małżeństwo! Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich.
08-09-2011 10:17:47
kaśka
[*]
08-09-2011 05:42:14
Poznaniak
No tak nieszczęścia naprawdę chodzą parami. Szkoda staruszków.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

29

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina w Ogrodzie Łazarz" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sesja śmiechu dla Aktywnych 60+- zajęcia relaksacyjne przygotowane przez Fundację Dr. Clown. Obowiązują zapisy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: