Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W sobotę zaczął się komunikacyjny koszmar - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W sobotę zaczął się komunikacyjny koszmar
05-09-2011 13:05   Janusz Ludwiczak
Zakorkowana większość głównych ulic, zmodyfikowane trasy tramwajów, wydłużona o kilkadziesiąt minut podróż do pracy, domu i szkoły - tak od soboty wygląda Łazarz i Grunwald. Wszystko za sprawą rozpoczętego w sobotę remontu Ronda Jeziorańskiego. Strach pomyśleć co będzie od czwartku, gdy drogowcy zamkną ulicę Roosevelta.

W sobotę rozpoczął się długo zapowiadany remont Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Do kwietnia drogowcy zmienią to miejsce nie do poznania. Trzy pasy ruchu, droga rowerowa, wyremontowane torowisko, obniżone przystanki, specjalny pas dla autobusów poprowadzony torowiskiem tramwajowym - tak ma już wiosną wyglądać Rondo Jeziorańskiego. Tymczasem kierowców i pasażerów czeka ciężki okres.

Drogowcy zamknęli całkowicie dla ruchu wschodnią nitkę ulicy Przybyszewskiego i Reymonta (od Marcelińskiej do Wyspiańskiego). Zmotoryzowani nie przejadą też ulicą Grunwaldzką pomiędzy Wojskową, a Przybyszewskiego. Natomiast ulice Iłłakowiczówny i Niecała stały się ślepe (nie ma możliwości wjazdu w ul. Grunwaldzką).

Praktycznie na wszystkich głównych ulicach tworzą się ogromne korki. Zapchana jest nie tylko Reymonta i Przybyszewskiego, ale Wyspiańskiego, Matejki, Hetmańska czy nawet Głogowska.

Nie wiele lepiej mają pasażerowie MPK. Ulicą Grunwaldzką na odcinku od Roosevelta do Ronda Jeziorańskiego nie kursują tramwaje. Zastępują je autobusy linii T1, które kursują co 5-8 minut. Całkowicie z Łazarza zniknęła "piętnastka", która dojeżdża teraz na Ogrody. Próżno szukać teraz tramwajów linii nr 5, które zostały zawieszone. Zastępuje je "szesnastka" kursująca z Piątkowa na Górczyn przez centrum, Rondo Rataje, Królowej Jadwigi, Most Dworcowy i Głogowską. Natomiast tramwaje linii nr 6 i 13 jadą objazdem przez Reymonta, Hetmańską i Głogowską.

Dla pasażerów mamy za to trzy dobre wiadomości. Pierwsza jest taka, że od poniedziałku tramwaje i autobusy linii głównych (m.in. 64, 82 i 93) kursują częściej. Bimby na przystankach w dni robocze pojawiać będą się co 10 minut, zamiast co kwadrans. Natomiast w soboty (między 9, a 15) kursować będą co 15 minut. Autobusy linii m.in. 64, 82 i 93 w dni robocze w godzinach szczytu jeździć będą nie co 15, lecz co 12 minut.

Drugą dobrą wiadomością jest powrót na trasę na dwumiesięcznej przerwie "osiemnastki".

Co więcej dzięki tramwajom linii nr 6 i 16 pasażerowie będą mogli znów bezpośrednio dotrzeć z Głogowskiej na dworzec PKS, deptak, a także na Bema i do Starego Browaru. Na przeciwko targów uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek "Most Dworcowy", ale na razie tylko w kierunku Hetmańskiej.

Ponadto ulicą Głogowską kursuje teraz aż sześć linii tramwajowych. Bimba na przystanku pojawia się średnio co 1,5 minuty. Jednak korki tramwajowe tworzą się na Głogowskiej od Parku Wilsona do skrzyżowania z Hetmańską.

ZOBACZ TAKŻE: Objazdy dla kierowców i trasy tramwajów od 3 września


Komentarze (12)

07-09-2011 16:06:51
morlock
Co jest grane? Jakiś wormholle na Grunwaldzie? Dziś Matejkiego(08:30a.m.-12:30p.m.) pustawa jak w sobotę , noo prawie. Iżby ktosie czytały Najlepszy poznański portal (niniejszy) i wyciągnąwszy (uff-straszne słowo) wnioski dały wreszcie zarobić MPK? Nie licząc vide-obcostrańca który budził mieszkańców pn.Łazarza o siódmej rano dusząc brodą niecierpliwie na klakson.(A może to była nie broda a piana z pyska). Szanowny obcostrańcu przepraszamy(my Łazarczycy) za powstałe w ruchu miejskim utrudnienia lecz właśnie w ten sposób pozbywamy się śmieci.Tzn. przyjeżdża o wyznaczonym czasie pojazd służb oczyszczania Łazarza i niestety blokuje nasze ułomnie malusie uliczki.Więc cwaniorze jak jeszcze raz usłyszę klakson p r z e d godziną siódmą R A N O masz na facjacie cegłę.Amen!
06-09-2011 14:29:47
morlock
@vera -Kotuś! Zapomniałaś o wymianie chodników na Matejki.Na co nam wojna, starczą planiści z ZDM.
06-09-2011 13:53:03
morlock
@ Carlos.Gdy w oparach afery poprzednik jaśnie panującego "obecnego" w ZDM odszedł to do czerwca (to taki wiosenny miesiąc dla nie kumatych) na mniejszych ulicach marki Grottgera,Szczanieckiej,Limanowskiego vel Kniewskiego pozimowe piaski były mielone przez samochody do BURZY która dzięki Bogu nareszcie nastąpiła pod koniec czerwca i wreszcie spłukała pozimowe gówno.Nam potrzeba nie politycznie poprawnych ale FACHOWCÓW! Podobnie z "planowniem" obecnych remontów. A trzy prawie stówy wydane na PR Poznania (lekką ręką) przekonają nawet żółwia że Miasto Poznań jest bezproblemowo przejezdne nawet Zakopiańczyków i Przasnyszan których pozdrawiam.
06-09-2011 05:19:52
re
Zobaczymy czy dziś czeka nas powtórka z rozrywki
05-09-2011 23:19:50
kaśka
Może ktoś mi raczy z ztm czy mpk odpowiedzieć dlaczego zlikwidowana została 5 i jaki sens ma poprowadzenie 16, która praktycznie z 14 jedzie tą samą trasą z górczyna na osiedle sobeskiego. roznica jest tylko taka, ze 16 objezdza centrum.
05-09-2011 21:51:21
vera
strach pomyslec co bedzie od czwartku, gdy zamkna roosevelta. do tego zaraz dojdzie polagra, a jeszcze weselej bedzie jak zamkna w listopadzie calkowicie rondo przybyszewskiego i grunwaldzka.
05-09-2011 21:26:02
mamik
to co sie dzialo dzis na glogowskiej nie wymaga komentarza.
05-09-2011 20:27:13
w
teraz tylko rower zostaje :)
05-09-2011 20:16:26
Poznaniak
No narescie remont szkoda, że tak późno. No ale to nasza narodowa tragedia
05-09-2011 19:53:05
Carlos
Gratuluję rozsądku aby zaczynać równolegle remont dwóch strategicznych rond w Poznaniu naraz i to na okres jesienno-zimowy, oczywiście nikt się nie przejmuje tym, że sparaliżuje to całe miasto pan z ZDM-u w TV kablowej powiedział, że kierowcy znajdą objazdy - zupełne brak wyobrażni - bo niby którędy?? Dlaczego te remonty nie rozpoczęły się wcześniej - też nie wiadomo no i nie ma winnych jak zwykle. My możemy tylko nerwy tracić stojąc w kilometrowych korkach. Ja tylko jednego nie rozumiem - jakies wielkiej niewyobrażalnej wyrozumiałości mieszkańców naszego miasta dla naszych włodarzy i ich pożal się Boże pomysłów remontowych - czytaj ich organizacji i przygotowania.
05-09-2011 19:13:22
kaśka
Zaproście dyr. Kupsia by przejechał się w szczycie tramwajem. Niech sobie wsiądzie na Moście Dworcowym i wysiądzie przy Hetmańskiej. Zobaczymy jaka będzie jego reakcja.
05-09-2011 18:39:54
Bartosz
Dlaczego tego remontu nie rozpoczęto w czerwcu???? Bardzo dziękuje ZDM, Infrastrukturze Euro 2012, MPK, ZTM i włodzarzom miasta za to, że najpierw rano godzinę, a teraz popołudniu niecałe 2 godziny spędziłem w korku. Ja polecam prezydentowi Grobelnemu, prezydentowi Kruszyńskiemu pojechać samochodem przez Grunwald lub wsiąść w tramwaj. Zobaczymy czy będą tacy mądrzy. Hau hau... * * *
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

16

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Portugalia" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: