Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Bukowskiej mają zniknąć korki i powstać buspasy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Bukowskiej mają zniknąć korki i powstać buspasy
19-08-2011 00:48   Janusz Ludwiczak
Rewolucję komunikacyjną na ulicy Bukowskiej planują wprowadzić wspólnie Zarząd Dróg Miejskich i Zarząd Transportu Miejskiego. Koncepcja zakłada, że na Bukowskiej mają zostać zlikwidowane lewoskręty i utworzone osobne pasy ruchu dla autobusów.

10 sierpnia po trwających dwóch latach pracach budowlanych otwarta dla ruchu została poszerzona, czteropasmowa (po dwie nitki w każdą stronę) ulica Bukowska na odcinku od ulicy Jasnej do granicy miasta. Teraz przyszedł czas na zmiany na śródmiejskim odcinku Bukowskiej.

Drogowcy i urzędnicy chcieliby zlikwidować wszystkie lewoskręty. Jedna z koncepcji zakłada utworzenie na Bukowskiej, od Roosevelta do skrzyżowania z Polską i Bułgarską bus-pasów. Inne z zaproponowanych rozwiązań polega jeszcze na likwidacji ruchu samochodowego w stronę centrum (kierowcy z lotniska mieliby jechać ulicą Bułgarską i Grunwaldzką) i wprowadzenie dwóch pasów tylko dla autobusów i taksówek.

Ponadto projekt zakłada budowę trzech sygnalizacji świetlnych - na skrzyżowaniu z ul. Swoboda, w pobliżu kampusu Uniwersytetu Medycznego i centrum stomatologii.

Cała inwestycja miałaby kosztować 15 mln zł. Środki te wydane zostałyby również na przebudowę skrzyżowań, przeprogramowanie sygnalizacji świetlnych oraz ułożenie nowej nawierzchni na Bukowskiej.

Zmiany miałyby zostać wprowadzone w życie jeszcze przed Euro 2012. W najbliższy wtorek, 23 sierpnia projekt będzie konsultowany z radami osiedli. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje do zmian na stronie Zarządu Dróg Miejskich - www.zdm.poznan.pl.

Dodajmy, że południowa strona ulicy Bukowskiej na odcinku od Przybyszewskiego do Roosevelta znajduje się w granicach Osiedla Święty Łazarz (przed 1 stycznia był to teren Osiedla Targowego).


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak (0-4), Urząd Miasta Poznania/Zarząd Dróg Miejskich (5-12)

ZOBACZ TAKŻE: Rozpoczyna się remont na Matejki i Roosevelta, a to dopiero początek utrudnień

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: