Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Osiedla Święty Łazarz chce przeznaczyć 100 tys. zł na remont chodników w ciągu ulicy Kolejowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Osiedla Święty Łazarz chce przeznaczyć 100 tys. zł na remont chodników w ciągu ulicy Kolejowej
15-08-2011 01:14   Janusz Ludwiczak
Podczas środowego posiedzenia radni z Komisji Infrastruktury, Polityki Przestrzennej i Ochrony Środowiska postanowili przeznaczyć 100 tysięcy złotych na I etap remontu chodników wzdłuż ulicy Kolejowej. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie jednak Zarząd Dróg Miejskich.

Gorąca była dyskusja wśród radnych Osiedla Święty Łazarz podczas środowej Komisji Infrastruktury, Polityki Przestrzennej i Ochrony Środowiska. Jednym z punktów obrad był remont chodników.

Radni musieli wystosować propozycje zadań inwestycyjnych do przyszłorocznego budżetu, wśród których pojawiły się m.in. budowa placów zabaw w Parku Kasprowicza i przy ul. Dmowskiego, dalsza rozbudowa placu zabaw w Parku Wilsona, a także remont chodników. I ten ostatni temat wzbudził największe emocje.

Najpierw radni z komisji infrastruktury zastanawiali się czy remontować na przemian, co dwa lata chodniki na "górnym" i "dolnym" Łazarzu.

"Proponuję, by w przyszłym roku przeprowadzić remont chodników na "dolnym" Łazarzu. Ulica Kolejowa jest bardzo zaniedbana. Urząd Miasta od lat nie jest przychylny tej inwestycji. Kolejowa zaczyna być skrótem, ominięciem ulicy Głogowskiej. Ulicę Kolejową można by wyremontować etapami" - mówił w trakcie posiedzenia Tomasz Brojewski, radny Osiedla Święty Łazarz.

Większość radnych podzieliła to zdanie. Jak argumentowała Maria Łazarz, Przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Święty Łazarz:
"Remont ulicy Kolejowej był poruszany podczas poprzednich kadencji. Pierwsze pismo w tej sprawie jest z listopada 1999 roku, więc trzeba coś z tym zrobić".

Natomiast Bartosz Nowak, Przewodniczący Komisji Infrastruktury, Polityki Przestrzennej i Ochrony Środowiska zaproponował, by Straży Miejskiej i Policji został zgłoszony projekt zamontowana na ulicy Kolejowej fotoradarów.

Ostatecznie po długiej dyskusji członkowie Komisji Infrastruktury, Polityki Przestrzennej i Ochrony Środowiska Rady Osiedla Święty Łazarz postanowili przeznaczyć w ramach przyszłorocznego budżetu 100 tysięcy złotych na przeprowadzenie I etapu remontu chodników na ulicy Kolejowej.

Ulica Kolejowa jest bardzo mocno zdewastowana, dlatego chcemy przeznaczyć środki finansowe na jej remont. Na dzisiejszym posiedzeniu komisji infrastruktury pojawiły się dwie propozycje. Pierwsza z nich zakłada, by przeprowadzić remont chodników na ulicy Kolejowej fragmentami po obu stronach. Natomiast druga - by od ulicy Gąsiorowskich do Klaudyny Potockiej wyremontować cały ciąg, czyli jedną stronę ulicy Kolejowej - tłumaczy Bartosz Nowak, Przewodniczący Komisji Infrastruktury, Polityki Przestrzennej i Ochrony Środowiska.

Udało się wykonać pierwszy, niezbędny krok - rada osiedla zabezpieczyła 100 tysięcy złotych na tę inwestycję. Wszystko zależy od tego jaka będzie ostateczna opinia i decyzja Zarządu Dróg Miejskich. Mam nadzieję, że inwestycja zostanie zrealizowana - mówi Tomasz Brojewski, członek Rady Osiedla Święty Łazarz.

Liczę na dużą współpracę Radnych Miasta Poznania, którzy zadeklarowali swoją pomoc w tym, aby doprowadzić do modernizacji Kolejowej. Jeżeli mielibyśmy polegać tylko i wyłącznie na środkach rady osiedla, to tych etapów będzie na pewno więcej niż trzy. Liczymy, że Zarząd Dróg Miejskich też dołoży własne środki na ten remont - dodaje radny Tomasz Brojewski.

Komisja Infrastruktury, Polityki Przestrzennej i Ochrony Środowiska postanowiła też przeznaczyć w przyszłym roku 80 tys. zł na remont chodników w ciągu ulicy Chłodnej oraz 50 tys. zł na remont chodników na ulicy Konopnickiej.

Ostateczną decyzję w sprawie remontów ulic na Łazarzu i tak będzie musiał podjąć Zarząd Dróg Miejskich.

Ponadto 70 tys. zł ma trafić na budowę placu zabaw na ulicy Dmowskiego (w pobliżu przedszkola nr 44) oraz tyle samo środków na budowę placu zabaw na terenie Parku Kasprowicza.

Na koniec posiedzenia wśród radnych z Komisji Infrastruktury, Polityki Przestrzennej i Ochrony Środowiska zrodził się pomysł przeprowadzenia wizji lokalnej, która polegałaby na obchodzie terenu Osiedla Święty Łazarz. I tak radni spotkają się 6 września, by zobaczyć stan chodników i ulic w południowo-zachodniej części Łazarza. Tego typu spotkania mają odbywać się cyklicznie.

Ostateczną decyzję dotyczącą sfinansowania inwestycji i zadań radni podejmą 24 sierpnia, podczas sesji budżetowej. Wtedy uchwalany będzie plan rzeczowo-finansowy (budżet) na 2012 r.


Komentarze (15)

20-05-2012 15:52:18
Janka
MIJA ROK... I JEDO WIELKIE GÓWNO WIDAĆ - PYTAM SIĘ - KIEDY ?! :((
27-08-2011 11:45:48
zenus
No wreszcie ktoś pomyślał o tym zapomnianym miejscu, tymczasem dla kierowców jest to wspaniały skrót z pominięciem ok. 15 świateł na ulicy Głogowskiej. Zyskujemy ok 10 minut, natomiast dla nas mieszkańców tej ulicy nie jest już tak fajnie, kocie łby to fajny pomysł dla czasów koni i wozów, ale dla mieszkańców to w tej chwili brak możliwości poleniuchowania w łóżku dłużej jak do godz 6.00, później hałas jest już nie do wytrzymania. Jak to jest w dobie ekranów dźwiękowych montowanych na ulicach o mniejszym natężeniu ruch, cichych nawierzchniach bitumicznych, a może po prostu Kolejowa jest wyjęta poza nawias opieki Zarządu Dróg i Mostów. Jeżeli Rada Osiedla wyasygnowała 100 tys. na remont chodników to może Zarządu Dróg i Mostów dołoży także jeszcze troszkę :) na cichą nawierzchnię ulicy (TYLKO BŁAGAMY NIE KOCIE ŁBY !!!!) - Mieszkańcy będą na pewno dozgonnie wdzięczni.
25-08-2011 09:57:36
N.
A kiedy ktoś pomyśli o Kasprzaka, chodniki są w katastrofalnym stanie!
25-08-2011 07:41:48
mieszkaniec kolejowej
Wotf zapewniam Pana ze mieszkańców nie interesuje czy to bedzie pozbruk, czy coś innego byle zapanował spokój i cisza.A co może maja to być kolejne kocie łby?
23-08-2011 18:16:47
Barbara
p. Łazarz ja miałam na myśli Matejki na odcinku od Grunwaldzkiej do Orzeszkowej. Tego remontu zdm nie zrobił nam przed konfrencją klimatyczną w 2008 roku.
22-08-2011 23:33:25
M.Łazarz
Barbaro,widocznie dawno nie byłaś na ulicy Matejki, od tygodnua remontowany jest chodnik przez ZDM i/środki Rady Os. Św. Łazarz.
22-08-2011 14:01:54
Barbara
A kiedy ktoś w końcu pomyśli o Matejki?
19-08-2011 13:55:17
wolf
Żeby tylko to nie był pozbruk który zupełnie nie pasuje do tej ulicy
18-08-2011 08:25:37
Poznaniak
Na Kolejową nie dociera nawet Straż Miejska ze swoimi przenośnymi radarami. To ulica zapomniana przez wszystkich mimo, że w sercu miasta targowego. Widocznie miasto nie potrzebuje kasy z mandatów. A Kolejowa to byłby stały przypływ gotówki.
16-08-2011 17:54:02
zielony
A co z remontem samej ulicy?
16-08-2011 03:48:21
tomaj_b
Myślę, że zbieranie podpisów i demonstrowanie siły może zaszkodzić i zagrozić tej inwestycji. Najlepiej poczekać do momentu przyjęcia i przegłosowania planu rzeczowo - finansowego Osiedla na rok 2012 przez Radę Osiedla. Najlepsze rozwiązanie to kierować wnioski do Radnych Miasta z poparciem tej inwestycji u władz Miasta.
15-08-2011 21:25:29
lilid
Jaka miła niespodzianka i to zaraz po powrocie z wakacji! Nie wiem, czy suma 100 tys., to dużo biorąc pod uwagę długość ulicy, ale coś drgnęło i należy się cieszyć. Tym bardziej aktualny wydaje mi się pomysł skonsolidowania sił mieszkanców Kolejowej, tych indywidualnych jak i całych Wspólnot Mieszkaniowych ( może link na Lazarz.pl), abyśmy się poznali i mogli występować wspólnie. Jest to ważne, bo faktycznie ZDM może potrzebować dodatkowych argumentów...zasłaniajac sie np. brakiem planów (realnych) dotyczących zagospodarowania przestrzennego oraz rozwiązań komunikacyjnych ulicy. Możemy także towarzyszyć lustracji ulicy przez Radnych. Oby się udało!!!
15-08-2011 17:11:15
daria
Bardzo dobry pomysł remontu chodnika na Kolejowej.
15-08-2011 16:46:14
mieszkaniec Kolejowej
zaloze sie, że ZDM wyda negatywną opinię
15-08-2011 13:29:51
Adrian
Jestem na tak dla remontu chodnika na Kolejowej
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: