Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Monotlenek diwodoru" sposobem na psie kupy? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Monotlenek diwodoru" sposobem na psie kupy?
12-08-2011 05:49   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Nehringa pojawiła się tabliczka z napisem "Okresowo rozpylany monotlenek diwodoru. Proszę nie wprowadzać PSÓW".

Monotlenek diwodoru lub też dihydrogen monoxide, w skrócie DHMO jest ezbarwny, bezwonny i nie ma smaku. To nic innego jak po prostu... woda. Termin ten został wykorzystany na potrzeby serii głośnych mistyfikacji, które miały pokazać skutki ignorancji naukowej i ośmieszyć zjawisko publicznego lęku przed nieznanymi substancjami chemicznymi.

Póki co tabliczka, którą zamontowali właściciele jednej z nieruchomości przy ul. Nehringa pomaga. Ich trawnik jest "wolny" od psich kup.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (4)

14-08-2011 19:32:09
kasia
Dawno się tak nie uśmiałam.ale nie pamiętam żeby na lekcji chemii lub biologii ktokolwiek z nas używał tego wyrażenia, raczej uczono nas że woda to tlenek wodoru. Kalka z angielskiego - Dihydrogen monoxide.
12-08-2011 22:52:30
Maciek73
jakby ktoś nie wiedział co to jest ...:) polecam link ogólnodostępny http://pl.wikipedia.org/wiki/Monotlenek_diwodoru
12-08-2011 13:30:04
Adrian
http://chemfan.pg.gda.pl/Chemiczny_Hihot/Zakazac_DHMO.html Tu podano argumenty za ograniczeniem użycia wody tzn monotlenku diwodoru ;) Stwierdzono obecność tej substancji m. in. "w komórkach nieuleczalnych nowotworów złośliwych" :D
12-08-2011 07:55:41
Poznaniak
Moja sąsiadka małolata - cwaniara wulgarna miała rozprawę sądową. Nasz wspaniały Sąd( nich go piekło pochłonie) mając nagranie video dał tej blacharze upomnienie i rozprawa na koszt podatników BRAWO. Ona nadal nie sprząta po kajtrze , a"Wysoki Sad" ma w d....e :-) W związku z tym nie sprzątam kup pozdrawiam
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

cze

17:00
Park Wilsona
Przeszłość,Teraźniejszość,Przyszłość-Czerwiec 56 - inscenizacja
w godz. 14:00-17:00

03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: