Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Plac Wyspiańskiego zyska swój przedwojenny wygląd? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Plac Wyspiańskiego zyska swój przedwojenny wygląd?
03-08-2011 12:02   Janusz Ludwiczak
Jest szansa, że plac Wyspiańskiego przestanie być okupowany przez pijaczków, a miejsce, gdzie mieściła się stacja benzynowa nie będzie już parkingiem. Rada Osiedla Święty Łazarz chciałaby odtworzyć przedwojenny wygląd tego miejsca.

Na początku stycznia 2009 roku została zlikwidowana stacja benzynowa sieci Orlen na placu Wyspiańskiego. Od ponad 2,5 roku miejsce to zamieniało się w parking, a pobliski skwerek okupowany jest głównie przez pijaczków. Rada Osiedla Święty Łazarz chciałaby przywrócić dawny wygląd placu Wyspiańskiego.

Mieszkańcy zwrócili się do mnie, aby ten teren po dawnej stacji benzynowej zagospodarować w lepszej formie. Występują tam negatywne zjawiska związane z drobnymi kradzieżami oraz niezbyt odpowiednim zachowaniem się osób, które na tych ławeczkach tam przesiadują.
Jest propozycja, aby odtworzyć stan, taki jak był przed wojną, kiedy teren był odgrodzony, ładne obsadzony drzewami i krzewami
- mówi Wojciech Wośkowiak, Radny Miasta Poznania i Przewodniczący Rady Osiedla Święty Łazarz.

Będziemy chcieli rozmawiać na ten temat z Zarządem Zieleni Miejskiej, jaka jest możliwość realizacji tego zadania i jakie są koszta z tym związane. Wystosujemy też zapytanie do Wydziału Gospodarki Komunalnej, jaki jest stan prawny tego terenu, na którym znajdowała się stacja benzynowa - dodaje radny Wojciech Wośkowiak.

Rada osiedla będzie postulować też, by na budynku Urzędu Miasta przy ulicy Matejki 50 została umieszczona jeszcze jedna kamera, co ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na placu Wyspiańskiego.


Komentarze (9)

05-08-2011 21:30:07
Poznaniak
no napewno było lepiej heheh BO ZTM nie było tych kanarowych dizli
05-08-2011 16:41:40
kaśka
A wyemigruj, nikt nie każe tobie tutaj mieszkać. Pierwsze słyszę, że w city parku miał powstać parking podziemny. Co widzisz złego w fontannach?
03-08-2011 22:26:42
małe em
Nie Kasiu.Urodziłem się 200m od obecnego miejsca zamieszkania. Na Jarochowskiego, w czasach gdy mamuty po arenie tuptały a pogłowie bydła rosło na wsi aż miło (tak radio zapewniało).Co nie znaczy że teraz nie wyemigruję.Najlepiej na przeciwny kraniec galaktyki. pozdrawiam!
03-08-2011 22:08:19
małe em
Ps.Na osiedlu św.Pustostanego (Wyspiańskiego,Ułańska,Grottgera,Matejki) przy okazji rewitalizacji ruder za unijne siano o ile pamiętam miał powstać podziemny parking.Z tej samej puli.Wokół 10 aptek ale widać żadna leków na sklerozę nie prowadzi.
03-08-2011 22:05:20
kaśka
A ty, małe em skąd się wziąłeś? Sądząc po wypowiedzi, to chyba z kosmosu.
03-08-2011 21:39:56
małe em
Hm,kaśka,w- ktoś Wam płaci za takie głodne gadanie? Zaorajmy Matejki, zamkijmy wlot Wyspiańskiego od Reymonta i posadźmy wszędzie pyry i fontanny.Aha- trza wyjąć spod prawa samochody co by nie parkowały na Łazarzu.Strefę ograniczonego myślenia tu wprowadzono czy co?
03-08-2011 18:49:53
Hm
A z lejkiem w końcu coś zrobią czy nadal będzie to jeden wielki dziki parking, wychodek? Tam była fontanna, ławki - ale trzeba było zlikwidować, bo nie można sobie poradzić z pijaczkami.
03-08-2011 14:44:13
kaśka
Koniecznie musi tam znaleźć się fontanna i ławeczki. To przecież centrum Łazarza.
03-08-2011 12:15:42
w
Świetny pomysł! to miejsce ma ogromny potencjał, w pobliżu dzieje się wiele dobrego. Oby to przedsięwzięcie zostało zrealizowane i oby stało się początkiem porządkowania Łazarza (bo nie oszukujmy się - stan większości naszych ulic, skwerów, kamienic jest opłakany). Można się jedynie zastanowić czy aby na pewno "odtworzenie przedwojennego wyglądu" to jedyny i właściwy sposób działania przy tym placu. Żyjemy w XXI wieku i - z całym szacunkiem dla historii miejsca - dajmy temu świadectwo.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: