Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bimby zamiast w zajezdni stoją na pętli "pod chmurką" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bimby zamiast w zajezdni stoją na pętli "pod chmurką"
12-07-2011 00:33   Janusz Ludwiczak
Od ponad pół roku tramwaje zamiast w zajezdni stacjonują m.in. na pętli Wilczak. Nie tylko w nocy, ale przez całe lato na pętli Wilczak i w ciągu ulicy Przełajowej stoi 18 tramwajów, jeden za drugim. Problem może rozwiązać nowa zajezdnia, która może stanąć na Franowie dopiero w 2013 roku.

28 grudnia ubiegłego roku o godz. 6:28 z zabytkowej, ponad 130-letniej zajezdni przy ul. Gajowej wyjechał ostatni tramwaj. MPK musiało wyprowadzić się z Gajowej, gdyż rozmowy z nowym właścicielem zajezdni - portugalskim inwestorem nie przyniosły rezultatów (przypomnijmy, że miasto sprzedało obiekt w 2008 roku za ponad 90 mln zł). Firma zażądała od miejskiego przewoźnika za dalsze korzystanie z zajezdni zbyt wysokiej kwoty, dlatego MPK musi do końca roku opuścić zajezdnię.

Od tego czasu tramwaje parkują w pozostałych zajezdniach, na torach odstawczych przy ul. Budziszyńskiej, a także na pętlach Górczyn i Starołęka.

Wyłączone z ruchu liniowego bimby stacjonują też na pętli Wilczak i w ciągu ulicy Przełajowej. Sznur tramwajów (spotykany tylko podczas awarii lub wypadku) można zobaczyć każdej nocy, a teraz w okresie wakacyjnym także w ciągu dnia. Do Wilczaka nie dojeżdża "trójka". W sobotnie popołudnie na pętli stało osiemnaście tramwajów typu GT8 ("helmut").

Nocowanie "pod chmurką" to nie jest jednak sprawa wyjątkowa. W naszych halach jest zbyt mało miejsc postojowych i niewiele tramwajów spędza noc pod dachem. Garażowane są pod gołym niebem i na terenie zajezdni, i na torach odstawczych przy ul. Budziszyńskiej. Oczywiście jest im zapewniona odpowiednia ochrona. Starsi mieszkańcy pamiętają, że zanim uruchomiono tory na Budziszyńskiej tramwaje w nocy stały na torach na ul. Przybyszewskiego, za Rondem Rataje i na pętli Górczyn - powiedziała Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK Poznań Sp. z o.o.

Problem stacjonujących "pod chmurką" tramwajów ma rozwiązać nowa zajezdnia tramwajowa, która stanie na Franowie. Inwestycja ta jednak nie powstanie wcześniej, niż w 2013 roku.


Komentarze (3)

30-12-2011 15:12:55
człowiek
tylko oni zrobili ten błąd,że zamiast poczekać aż zbudują zajezdnie na franowie to dopiero wtedy oddać zajezdnie na gajowej.
13-07-2011 19:29:57
mamik
No dziś MPK podpisało umowę na budowę zajezdni na Franowie. Ciekawe czy Tulibacki dotrzyma słowa i pierwszy tramwaj zaparkuje tam w lipcu 2012.
12-07-2011 08:31:21
Poznaniak
jakie ładne Bimby. heheheh Co na to Tulibacki lub jego prz....ca Andrzejewska???
Aktualności
Niezapominajka
18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

do 20-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena. Targi gier i multimediów

19

paź

do 20-10-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Wystawa storczyków

20

paź

Poznań * Łazarz
20. Poznań Maraton

25

paź

do 26-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva seniorzy" - targi dla osób 50+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: