Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Górczynie pożegnano tragicznie zmarłego strażaka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Górczynie pożegnano tragicznie zmarłego strażaka
07-07-2011 00:02   Janusz Ludwiczak
We wtorek, na cmentarzu Górczyńskim pochowano tragicznie zmarłego strażaka. 22-letni Michał Tomiak został porażony prądem od płotu na budowie nowej trasy tramwajowej na Franowie. Po kilku dniach zmarł w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej.

16 czerwca strażacy pojechali na plac budowy nowej trasy tramwajowej na Franowo, po zgłoszeniu, że z ogrodzenia lecą iskry. Po dwukrotnym sprawdzeniu zgłoszenia strażacy wyjeżdżali z placu budowy. 22-letni straż, Michał Tomiak przy zamykaniu bramy płotu został porażony prądem. Został przewieziony do szpitala przy ulicy Szwajcarskiej, w którym zmarł po jedenastu dniach.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się mszą świętą w kościele Chrystusa Króla przy ul. Ostatniej na Świerczewie, przewodniczył jej mł. bryg. ks. Jan Krynicki, krajowy kapelan strażaków.

Później kondukt żałobny przeszedł na cmentarz Górczyński. Tragicznie zmarły młody strażak ostatnią drogę pokonał na strażackim wozie ratowniczym, którym jeszcze dwa tygodnie jechał do akcji na Ratajach.

Michał Tomiak został przez komendanta głównego straży pożarnej awansowany do stopnia aspiranta i pośmiertnie odznaczony Złotym Medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa".


Fot: st.kpt. Tomasz Wiśniewski - Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: