Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 1700 osób z 50 krajów przez dwa tygodnie grało w brydża - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 1700 osób z 50 krajów przez dwa tygodnie grało w brydża
04-07-2011 01:13   Janusz Ludwiczak
Przez 16 dni na targach odbywały się Mistrzostwa Europy w Brydżu Sportowym. W zawodach wzięło udział ponad 1700 brydżystów z 50 krajów, nie tylko z Europy. Na karcianych mistrzostwach sukcesy odnieśli Polacy, którzy zdobyli w sumie cztery medale.

V Otwarte Mistrzostwa Europy w Brydżu Sportowym trwały w sumie przez szesnaście dni, od 17 czerwca do 2 lipca w Centrum Kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W zawodach wzięło udział ponad 1700 osób z 50 krajów, m.in. z Argentyny, Norwegii, Szwecji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Ukrainy, USA, Chin, Indii, Rosji, Bułgarii i oczywiście z Polski.

Brydżyści mieli do dyspozycji 300 stołów do gry. Na początek Mistrzostw rozgrywane są turnieje teamów mikstowych, do których przystąpiło 90 zespołów, w tym osiem drużyn z Polski. Oprócz tego odbywały się konkurencje: open, kobiet czy seniorów.

W punktacji ogólnej najlepszym zawodnikiem okazał się Jacek Pszczoła. W konkurencji par open najlepsi okazali się także Polacy - Artur Guła (ZTB 7TREFL Zawiercie) i Mikołaj Taczewski (GKS Piast I Gliwice). Natomiast brązowy medal trafił do Krzysztofa Burasa i Grzegorza Narkiewicza z Auguri Warszawa.

Jest szansa, że za cztery lata brydżowe mistrzostwa powrócą do Poznania. Tym razem będą to jednak mistrzostwa... świata.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: