Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Plac zabaw w Parku Wilsona został zdewastowany - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Plac zabaw w Parku Wilsona został zdewastowany
04-07-2011 00:48   Janusz Ludwiczak
"Uwaga! Urządzenie nieczynne" - kartka z takim napisem widnieje od piątku na jednym z bujaczków na placu zabaw w Parku Wilsona. Prawdopodobnie urządzenie zabawowe zostało zniszczone przez wandali. Koszt naprawy bujaczka wyniesie tysiąc złotych.

Zmartwiłem się informacją, że ktoś zniszczył już jedno urządzenie zabawowe, w parku Wilsona. Plac był oddany do użytku w ubiegłym miesiącu. Ręce opadają, zamiast inwestować, w kolejne urządzenia, trzeba je naprawiać - powiedział Wojciech Wośkowiak, Radny Miasta Poznania.

W ubiegłym tygodniu został zniszczony jeden z trzech bujaczków, jakie w listopadzie zostały zamontowane na placu zabaw w Parku Wilsona. Nie wiadomo, czy urządzenie do zabawy zniszczyli wandale. Wiadomo, że jego naprawa kosztować będzie tysiąc złotych.

W najbliższym czasie planuje, by Rada Osiedla spotkała się z przedstawicielami Straży Miejskiej, Wydziału Gospodarki Komunalnej i Palmiarni, by opracowane zostały metody lepszego zabezpieczenia tego rejonu Parku Wilsona - mówi Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Rady Osiedla Święty Łazarz.

Sam plac zabaw, który został oficjalnie otwarty dokładnie miesiąc temu przez samego Prezydenta Ryszarda Grobelnego ma być co roku rozbudowywany. Do tej pory Rada Osiedla Święty Łazarz na wyposażenie placu zabaw, opracowanie projektu i zakup urządzeń wydała 50 tys. zł.

Planujemy wymienić obręcze piaskownic. Zakup kolejnych elementów uzależniony jest też od decyzji pani konserwator zabytków. Zadanie musimy wspólnie realizować z Palmiarnią i Wydziałem Gospodarki Komunalnej - dodaje Wojciech Wośkowiak.

14 lipca radni z Osiedla Święty Łazarz mają przygotowywać i uchwalać budżet na 2012 roku. Być może w przyszłorocznym planie rzeczowo-finansowym znajdzie się zapis o zakupie kolejnych urządzeń do placu zabaw w Parku Wilsona. Od 1 stycznia 2012 roku Rada Osiedla Święty Łazarz ma dysponować ponad 800 tys. zł, z czego prawie połowa środków pochodzić będzie od 5 procentowego podatku od nieruchomości i inwestycji.


Komentarze (3)

07-07-2011 01:28:15
Łodzianin
Mi bydło zniszczyło samochód na Małeckiego. I jak tu mieć dobrą opinie o tej dzielnicy...
04-07-2011 15:18:53
basia
A skąd wiadomo, że bujak zniszczyli akurat wandale? Może po prostu zabawka była ta feralna.
04-07-2011 07:19:51
sicilpol
A dlaczego nie ustawia tam kamer? Skoro zainwestowano pieniądze, można by zamiast jednej zabawki zakupić kamerę- dołączyć do monitoringu i w ten prosty sposób zapobiec działaniom wandali.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: