Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MPK rozkopało "Teatralkę". Pasażerowie na Fredry czekali na tramwaj - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MPK rozkopało "Teatralkę". Pasażerowie na Fredry czekali na tramwaj
03-07-2011 01:50   Janusz Ludwiczak
W piątek rozpoczął się remont torowiska na Moście Teatralnym. W związku z tym objazdami kursują "ósemka","trzynastka", a także tramwaje linii nr 4, 9, 13, 16, 17 i 26. Niestety nie wszyscy pasażerowie wiedzieli o objazdach i mimo wywieszonej informacji... czekali na tramwaj.

Do przyszłego czwartku, 14 lipca potrwa remont torowiska i zwrotnic na Moście Teatralnym. W związku z tym tramwaje linii nr 4, 8, 9, 13, 16 i 17 kursują objazdem przez Gwarną, Św. Marcin, Most Uniwersytecki i Rondo Kaponiera.

Natomiast "dwudziestkaszóstka" jedzie teraz przez Rondo Kaponiera, Zwierzyniecką, Kraszewskiego do Rynku Jeżyckiego i dalej skręca w lewo, gdzie przez Dąbrowskiego, Roosevelta i trasą PeSTki wraca na Piątkowo.

Ponadto dla linii nr 8 i 17 uruchomiony został dodatkowy przystanek "Gwarna", naprzeciwko Okrąglaka i Domu Książki.

Zmiany w organizacji ruchu czekają też na kierowców. Ulica Roosevelta jest zwężona na wysokości skrzyżowania z Mostem Teatralnym do jednego pasa ruchu.

Mimo, iż już ponad tydzień temu informacja o remoncie pojawiła się na przystankach, a także w mediach i na stronie internetowej MPK i Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM), to w piątek na tramwaj, na przystanku na ulicy Fredry czekali pasażerowie.

Tramwaje na ulicy Fredry planowo powrócą 15 lipca. Gdy zakończy się jeden remont, rozpocznie się drugi. Na dwa tygodnie, do 29 lipca MPK będzie wymieniać torowisko i zwrotnice na ulicy Roosevelta i wjeździe na trasę szybkiego tramwaju. Swoje zmiany zmienią tramwaje linii nr 4, 9, 10, 11,12, 14, 15, 16 i 26, a po trasie PeSTki jeździć będą tramwaje wahadłowe.

To nie koniec planowanych remontów tego lata. W najbliższą sobotę, 7 lipca ze względu na prowadzone prace remontowe na zlecenie ZDM, na skrzyżowaniu Bukowskiej i Przybyszewskiego tramwaje linii nr 7 pojadą objazdem przez Grunwaldzką, Rondo Kaponiera i Dąbrowskiego. W lipcu prowadzone będą też prace na węźle Bałtyk (skrzyżowanie ulic Grunwaldzka/Bukowska/Roosevelta).

O wszelkich utrudnieniach komunikacyjnych będziemy informować Państwa na bieżąco.

Aktualne rozkłady jazdy - najbliższe odjazdy z przystanków Łazarza można sprawdzić wybierając numer linii i kierunek z prawego menu naszego portalu w rubryce "ROZKŁADY JAZDY".


Komentarze (3)

03-07-2011 13:47:30
kaśka
Co się dziwić, analfabetów widocznie nie brak.
03-07-2011 13:23:47
ce
Kretynów nie sieją, sami się rodzą,
03-07-2011 11:04:42
De.
Jak się nie rozglądają i nie czytają tabliczek na przystankach to niech stoją i czekają.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: