Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 1600 osób z 45 krajów na 300 stołach gra w brydża - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 1600 osób z 45 krajów na 300 stołach gra w brydża
22-06-2011 08:59   Janusz Ludwiczak
V Otwarte Mistrzostwa Europy w Brydżu Sportowym odbywają się w Centrum Kongresowym MTP od minionego piątku. Brydżyści będą walczyć o medale i cenne nagrody przez najbliższe dwa tygodnie.

Od 17 czerwca do 2 lipca w Centrum Kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywają się V Otwarte Mistrzostwa Europy w Brydżu Sportowym.

W zawodach bierze udział ponad 1600 osób, z 45 krajów, m.in. z Argentyny, Norwegii, Szwecji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Ukrainy, USA, Chin, Indii, Rosji, Bułgarii i oczywiście z Polski.

Do dyspozycji brydżystów jest 300 stołów do gry. Na początek rozgrywane są turnieje teamów mikstowych, do których przystąpiło 90 zespołów, w tym osiem drużyn z Polski.

Swój start w mistrzostwach zadeklarował też prezydent Poznania, Ryszard Grobelny, który jest miłośnikiem brydża. W grę tą grał już w czasach szkolnych uczęszczając do VIII LO. W kwietniu prezydent Grobelny zasiadł do stołu z uczniami i absolwentami tej szkoły w ramach II Wiosennego Turnieju Brydżowego "Brydż z Prezydentem - Ósemka kontra absolwenci". Więcej w artykule: Prezydent zagrał w karty z uczniami "Ósemki" {GALERIA ZDJĘĆ}.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: