Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Rataje tylko wahadłem {WIDEO, MAPA} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Rataje tylko wahadłem {WIDEO, MAPA}
17-06-2011 11:20   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku swoje trasy zmieniło sześć linii tramwajowych i dziewięć autobusowych, a mieszkańcy Górnego Tarasu Rataj musieli przesiąść się do bimb jadących wahadłowo. Wszystko z powodu rozbiórki wiaduktu i budowy nowego obiektu w ciągu ulicy Chartowo oraz budowy nowej trasy tramwajowej na Franowo, którą pojedziemy wiosną przyszłego roku.

W poniedziałek 13 czerwca dla ruchu tramwajowego zamknięta została pętla na osiedlu Lecha. Swoje trasy zmieniły tramwaje linii nr 1, 3, 5, 11, 16 i 17, autobusy linii nr 53, 55, 66, 81, 92, A oraz linie nocne nr 232, 241 i 245.
I tak m.in. "trójka" kursuje objazdem przez Most Rocha, "jedenastka" dociera na Zawady, a tramwaje linii nr 1 i 17 dojeżdżają do skrzyżowania Kórnickiej i Jana Pawła II, gdzie następnie "jedynka" przemienia się w "siedemnastkę" i dojeżdża na Ogrody, zaś "siedemnastka" zostaje przemianowana na "jedynkę" i dalej wraca na Junikowo.
Natomiast tramwaje linii nr 5 i 16 objeżdżają centrum jadąc przez Strzelecką, Rondo Rataje i Most Rocha lub odwrotnie (w przypadku "16").

Aż do końca października pasażerowie udający się na Górny Taras Rataj będą musieli korzystać z tramwajów wahadłowych linii nr 25 (kursującym średnio co 5 minut z pętli Stomil po trasie: Starołęcka - Rondo Starołęka - Hetmańska - Rondo Żegrze - Żegrze - Chartowo do przystanku Os. Lecha) oraz linii nr 27 (kursującym po trasie: Kórnicka - Trasa Kórnicka - Orle Gniazdo średnio co 7 minut).

Równocześnie po trasie "siódemki" jeżdżą zamiast niemieckich "helmutów" wagony typu 105N, zaś na "piątce" można spotkać nowe tramwaje Moderus Beta.

Zmiany czekają też kierowców, dla których wytyczony został objazd ulicą Kurlandzką, a dla ruchu tranzytowego ulicami Dymka, Szwajcarską i Szwedzką.

Trasa tramwajowa z os. Lecha na Franowo ma mieć 2,5 km i pięć przystanków (Piaśnicka/Rynek, Piaśnicka/Kurlandzka, Szwedzka, Szwajcarska, Franowo). Dzięki tej inwestycji będziemy mogli dojechać nie tylko do centrów handlowych: M1, Franowo i Ikea, ale na osiedla: Rusa i Czecha.

800-metrowy odcinek nowej trasy tramwajowej (od ulicy Chartowo do Kurlandzkiej) zostanie poprowadzony w tunelu, co ma sprawić, że hałas nie będzie przeszkadzał mieszkańcom.

Koszt inwestycji szacowany jest na 224 mln zł. Pierwszy tramwaj na Franowo ma pojechać w kwietniu przyszłego roku.

Mapa wirtualna - źródło Infrastruktura Euro Poznań 2012:

ZOBACZ WIDEO: Ostatni przejazd w tunelu pod wiaduktem Chartowo

Aktualne rozkłady jazdy - najbliższe odjazdy z przystanków Łazarza można sprawdzić wybierając numer linii i kierunek z prawego menu naszego portalu w rubryce "ROZKŁADY JAZDY".


Komentarze (3)

18-06-2011 12:57:27
kaśka
dlatego przez najblizsze pol roku nie wybieram sie na rataje
17-06-2011 16:10:58
ptyś
Czemu oni zlikwidują pętle na os. Lecha? Oby kiedyś nie żałowali tej decyzji.
17-06-2011 12:27:07
ŁukaszP
Łezka się w oku kręci. "Piękny" przedstawiciel Gierkowskiej myśli technicznej:)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: